Kлуб Балканка

Форум
Дата и час: 28 Мар 2024, 17:07

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 46 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 10 Окт 2014, 13:56 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 18:00
Мнения: 165
Местоположение: София
Да живнем малко темата :)

Сезона на пъстървите преключи, но пък сезона на щуките не е :)
Денят е Неделя, откриване на щукарския сезон!
Бригадата - аз, Жоро, Христо (HZL) и Милен (тюлена)

Язовирчето, рано сутрин:

Изображение

Изображение

Жоро, неуморен мята джъркове по 75 грама :shock: :mrgreen:

Изображение

Аз пък заложих на доказалото се с годините оръжие - мепс лусокс 2-ри номер.
Резултатите не закъсняха:

Изображение

Изображение



Изображение



Още малко красоти:

Изображение

Изображение

Изображение

Най-голямата щука за деня:

Изображение



Колегите нещо не се представиха много добре, но все пак имаха по някой и друг удар.
Жоро изпусна доста голяма риба. Важното е, че разходихме, а и компанията също е важна.

Ето го и Христо, ухилен:

Изображение

И накрая още малко красоти:

Изображение

Изображение

_________________
Мариян Захариев (starlight)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 10 Окт 2014, 15:02 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 23:27
Мнения: 201
Местоположение: на реката !!!
Бравос Мариянски :mrgreen:

Екстра сте изкарали, а като гледам само ти си уловил риба. Приключи с пъстървите и подхвана щуките. Страхотно място :)

Пускам един репортаж от преди две седмици, който беше и преди последния ми риболов на пъстърва. Риболовът е на кефал. Една абсолютна джунгла, която умело крие своите тайни. Видях няколко огромни кефала, но само един се престраши да атакува, но се откачи почти веднага и един друг, който преследваше като сянка воблера, но не се престраши. Изпокъсах няколко блесни, заради трудния терен, но важен е кефът, който изпитах. Като гледам и мястото е рядко посещавано от риболовци, който ме радва за бъдещи посещения на това място, на което ме отведе една от командировките ми.

Ето я реката.

Изображение

Изображение

А ето ги и кефалите, които позираха за снимка преди да отплуват обратно в укритията

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Няколко часа сред бурени и трънаци и около 10-на хванати риби, а риби определено имаше, които доста често удряха, но част се осмеляваха да атакуват по-стръвно.

Поздрави и скоро със щукарски подвизи, ако късметът е на моя страна :mrgreen:

_________________
Риболовен клуб "Балканка"
http://www.balkanka.bg
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 18 Юни 2015, 12:03 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 23:27
Мнения: 201
Местоположение: на реката !!!
Привет отново,

Липсата на време си каза думата и вече две седмици не мога да опиша един двучасов риболов на кефал в голямата вода.

Командировка в страната, която ме отведе доста надалеч. ЗА специално ходене от София не мога да си помисля, но като съм на път въдицата е винаги отзад в багажника и чака сгоден момент. Той се появи на 03.06.2015 г. Приключих работата с последната фирма и газ към реката наблизо - р. Янтра. Водата голяма и леко замътена, но все пак с видимост. Примамките воблери и блесни. Обикновено в този участък се обаждат доста риби, но вярно, че от август нататък. Но тъй като не ми се обикаляше много заради малкото време залоих на един участък само и само мятане, мятане и въртене.

Ето я и реката

Изображение

А ето ги и рибите, които излезнаха. Дали заради течението, но доста борбени ми се сториха. Не им се излизаше на сухо нещо.

Изображение



Изображение



За три часа три риби. Толкова за това време. Дано лятото да бъде по-благосклонно :mrgreen:

Ето я и блесната

Изображение

А залезът страхотен на реката.
Изображение

Поздрави и наслука :D

_________________
Риболовен клуб "Балканка"
http://www.balkanka.bg
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 03 Юли 2015, 15:34 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 23:27
Мнения: 201
Местоположение: на реката !!!
Привет отново,

Ето че сега остана да драсна два реда за един кратък риболов този път не за петнисти хищници, а за кефали по р. Тунджа. Денят 24.06.2015 г. Цял ден каране по ангажименти. Даже на едно място по пътя спрях на едно малко поточе с образувани вирчета. Подшушнаха ми, че имало едри кефали. Спрях за половин час и както си бях облечен с обувки и панталон се спуснах да заметна няколко пъти. Разписах се с три кефала, но не трофейни. Единият 30 см, другите по-малко. Не ги снимах, че едно слънце ме беше напекло. Сгънах такъмите и газ към Тунджата. Викам си дано да не е замътена, че имаше такива предположения. Така се и оказа. Позамътена, но не плътно кафяво. Спрях на участък, на който за първи път спирам и не знаех какво да очаквам. Имах три часа за риболов и веднага взех да замятам наляво и надясно. Първо с воблер, по-късно с блесна Mosca 4-ти номер. Доста време мина докато открия първата риба, но след това близо два часа само раздирах реката, но без успех, докато преди стъмване набарах един забързан участък и за нула време се хванаха няколко борбени кефала, най-големите към 30 см. Кефът беше на макс макар и за малкото оставащо време преди да се стъмни съвсем. Всяка риба си е обратно в реката, а с мен хубавите емоции и красотата на тази чудна река. Ето и снимковия материал :)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Поздрави и до следващия път :mrgreen:

_________________
Риболовен клуб "Балканка"
http://www.balkanka.bg
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 24 Юли 2015, 14:52 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 23:27
Мнения: 201
Местоположение: на реката !!!
Привет,

Мина цяла седмица от последния риболов, но ето, че дойде време и за него.

Командировката миналата седмица ме отведе в район, който беше откъм лерса на пъстървови реки или поне не близко до мен. Имаше резервен вариант - ще се ходи за кефали :mrgreen: Миналата година открих едно място, което определено криеше своите тайни и имах намерението този път да проверя какво е положението. Времето беше доста горещо, но щом е за риба няма значение. Важното е да съм на реката. Бях подготвен с блесни и топчести воблери. Първият ден полових 3 часа, а втория малко повече, преди да трябва да се прибирам вече към София. Реката ме посрещна перфектна: Бестра и хладна, но пък доста обрасла. Бях си забравил уреда за телепортиране, та трябваше да газя сред коприви и трънаци, надвишаващи човешки бой. Изпонадрах се доволно, а и местата бяха доста трудни за откриване, поради гъста обрасналост и на моменти невъзможност за достигане до водата, а в останалата част от случаите трябваше да внимавам и от заплитания по подводната флора. Идеално място за развитие на тлъсти кефали.

Ето го и поточето, което уж тясно, но на моменти доста дълбоко, а там именно бяха и рибите.
Изображение

Първият ден упорствах на блесна, но определено беше тегаво, заради многото заплитания по подводните лиани, но все пак се излъгаха 3 кефала, като единия си беше хубав - 30 см. Снимка и обратно във водата.

Изображение

Втория ден след приключване на служебните ангажименти отново на реката. Този път в друг участък. Жегата още по-голяма :oops:

Поради многото закачки предишния ден заложих на плиткогазещ воблер HZL, който за съжаление по-късно посях в едно невъзможно място за освобождаване.

Изображение

На първата проводка се закачи красив кефал, който позира за кратко и обратно в реката.

Изображение

Малко след него бе думна доста по-охранен хубавец, който разви малко от макарата, но в крайна сметка беше изваден за фотосесия, преди да заплува обратно. Кефал 40 см.

Изображение

Изображение

Казах си "Е сега ги утрепах" и РЪЦ. Не ги утрепах. Останах си само с гледките на големи риби докато се придвижвах. Този направо си беше стандартен размер. Виждаха се риби, които минаваха летвата от 50 см. Един такъв кефал ме вида отдалеч и веднага се изстреля настрана, но ченето ми увисна при гледката на изчезващата сянка.

Ето по такива места в дъното се придържаха големите.

Изображение

Изображение

В дъното на снимките се виждат по чистите участъци. Именно там се спотайваха и припичаха. Казвам припичайки, защото този ден рибите бяха доста апатични: дали заради жегата незнам, но изредих почти всичко от кутиите с примамки. Проследяване, оглеждани и дотам.

Хвана се още няколко риби, но с по-скромни размери от предишния младеж.

Изображение

В края на лятото като се разсеят горещите дни може да имам по-добра слука, а и стига да отида на това красиво място.

По пътя ме посрещнаха и цяла купчина плодни бонбони "ЛИНД"

Изображение

Няколкото часа отминаха. Дори и с няколко уловени риби бях доволен. Видях толкова много и големи кефали, че все едно ги бях хванал всичките.

Слънцето залязвайки също ме изпрати със страхотни нюанси

Изображение

Поздрави и наслука :)

_________________
Риболовен клуб "Балканка"
http://www.balkanka.bg
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 24 Юли 2015, 17:56 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 23:22
Мнения: 196
Ех, Павка, добре че си ти да ходиш за риба и да ни радваш с красиви репортажи :) Поздрави.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 31 Юли 2015, 14:48 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 23:27
Мнения: 201
Местоположение: на реката !!!
Здравейте колеги,

Тази седмица отново бях командировка. Случих обаче страхотни горещини в посоката, към която се бях отправил. При това бях с още един колега и за съжаление пъстървовата ми река за риболов пропадна и трябваше да се задоволя единия ден на кефалско място. Нямаше лошо :mrgreen: Лошото беше горещината, в която се потопих. Вода се лееше от мен, а реката беше толкова топла, че рибите също бяха толкова апатични. Успях да хвана няколко кефала, но заради жегата ме домързя да ги снимам.

На следващия ден очакван риболов от доста време по Янтра. Реката страхотна, но жегата и жулещият пек и тук се бяха настанили трайно. Въздухът беше влажен и свалих няколко килограма от изпотяване. Рибите определено бяха решили да пасуват, независимо разнообразието от примамки, с които ги обстрелвах. Доста места смених и се придвижвах, но нямаше удар, дори и на малка рибка. На едно място за 10 мин успях да хвана три хубави риби на сребриста MOSCA 4-ти номер. Тях вече ги снимах и ги изпратих по живо, по здраво. Дори и с три риби се накефих, че иначе щях да си остана единствено с раздирането на водната шир. Ето няколко снимки да онагледят излета втория ден.

Изображение

Парвият кефал малко над 30 см, но заради течението прискърца за миг аванса :mrgreen:

Изображение

Ето и другите два малко по-малки.

Изображение

Изображение

Двата часа риболов минаха неусетно, както и започнаха.

Луната ми изпрати към колата и ми каза "До следващия път" :D

Изображение

Поздрави и наслука :D

_________________
Риболовен клуб "Балканка"
http://www.balkanka.bg
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 07 Окт 2015, 10:01 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 23:27
Мнения: 201
Местоположение: на реката !!!
Привет колеги,

Приключи пъстървовият риболов за тази година, но не и риболова като цяло :mrgreen:

Измина една седмица от последния ми риболов, в средата на миналата седмица. Бях командировка в страната и нямаше как да не се впусна в нови риболовни приключения. Въдицата беше заела обичайното си място в багажника на колата и единствено чакаше и тя кога ще я разгъна и размятам в някоя река. Още първия ден от работното пътуване останаха 2 часа, в които да начеша крастата. Реката не е голяма. Бях поаднал случайно на нея преди 2 години и чат пат се отбивам до нея, когато съм в района. Паркирах колата, скокнах набързо в екипировката и с тръпнещо сърце се отправих към водата приклекнал леко. Времето беше облачно, но малко преди да се приближа съвсем до водата се показа слънцето и обагри всичко около мен във вълшебни нюанси :)

Изображение

Изображение

Завързах в края на линията едно грозно пате (беше си доста хубаво всъщност) и заметнах. На първата проводка още, диагонално ме атакува и първият кефал, но се откачи бързо. Втори не повтори и затова се преместих. На следващото място още с първото замятане ме проследи и атакува неголям, но борбен кефал

Изображение

Изображение

Изображение

Бърза фотосесия и обратно в реката. Казах му да повика по-големите. Така се и оказа. Повика ги, но забравих да продължа с пожеланието. Само ги повика да ги видя, но не и да се хване някой. На едно от местата придвижвайки се като партизанин, надигнах око сред едни храсталаци и на труднодостъпно място забелязах сенки на големи риби, толкова големи, че сенките заемаха почти цялата площ на хубавото петно. Вълнението голямо. Заметнах от сложна и неудобна стойка, но не уцелих петното, а в едно клонче на надвиснало дърво. Добре, че се откачи след известно опъване на линията. Замятане отново. Цопване точно където трябва. Тъмните сенки забързаха ход, като акули пред жертва. Грозното пате беше атакувано от едър и борбен кефал, но борбата продължи за части от секундата. Дори тази среща ме накара сърцето да заблъска лудо в гърдите. Рибите се изпокриха и останаха единствено по-дребните, като този, който се показа от същото място.

Изображение

Часът напредна и светлината бързо загуби от светлите си нюанси и се спусна мрак. Първия ден толкова. Следващия ден се бях разбрал предварително с колегата slavv да направим съвместен риболов в следобедните часове на същото място. Служебните ангажименти отминаха и хоп към 14,30 ч бях на реката. Спретнах се и Станислав се появи в уречения час и той въоръжен с блеснарката. Заметнах на първите няколко места и набързо се уловиха 2-3 кефала, но не бяха от големите. Нямах търпение да се хване някоя по-голяма и борбена риба. Станислав ми разказваше толкова сладкодумно за предишни риболовни успехи. Ако аз не успеех да хвана нещо по-така, се надявах поне него да наблюдавам в показното. Станислав ровеше предимно на повърхностни примамки, които за мен бяха новост. Наблюдавах го какво прави и как боравеше с пръчката. Перфектни отработени движения.

Изображение

Не мина много време и първата риба му атакува. Застанах и само го наблюдавах. На едно от следващите замятания го атакува красива и борбена риба, която бързо след хващането беше дарена със свобода.

Изображение

Кефалът беше много красив. Определено.

Придвижвахме се по реката, като сенки, за да не ни усетят рибните сенки в реката. На едно трудно достъпно място ме остави аз първи да заметна. Огледах първо мястото и в едно петънце се спотайваше охранен кефал. Навсякъде беше обрасло и се наложи да сменя примамката с плуваща. Заложих на малък плуващ воблер HZL с окраска на балканска пъстърва. Заметнах и точно в петното падна. Едрият кефал се изнерви и направи бързи кръгове и се скри. Викам си "замятам отново". Втори изстрел и точно на правилното място. Един оборот и друг кефал със сходни размери атакува и разпени водата. Заби се за момент в подводната растителност, но с борбата си се откопчи от тях и го придърпах до себе си. Още във водата се забелязваше, че е със страхотна окраска. Загребах го с кепа и вътре полегна най-красивия кефал, който съм хващал досега. Абсолютно златна риба. Жълт кефал със силна мускулатура, който дори и извън водата се бореше за живота. Измерването показа 41-42 см. От вълнение трудно можех да го заснема. Все пак това е златната рибка :mrgreen:

Изображение

Изображение

Последва и пускането на свобода, а ръцете и краката потреперваха от вълнение :)



Желания си помислих по-късно, когато се бях прибрал вече.

Тази риба ми беше достатъчна за целия риболов. Толкова се накефих. Пробвахме и на други места по-нататък, но за съжаление само една риба се улови още. Големите риби пасуваха този ден. Все пак и двамата със Станислав хванахме хубави и красиви риби.

Още няколко снимки

Изображение

Изображение

Няколкото часа риболов се изпариха като миг. Компанията беше страхотна и живот и здраве и друг път бихме повторили. На Станислав благодаря за съветите и майсторската демонстрация :)

Поздрави и наслука :fish15:

_________________
Риболовен клуб "Балканка"
http://www.balkanka.bg
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 05 Апр 2016, 10:34 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 23:27
Мнения: 201
Местоположение: на реката !!!
Привет колеги,

Миналата седмица се понесох командировка из България в търсене на нови обекти, както служебни, така и риболовни. Приключиха служебните ангажименти в късния следобяд и газ към реката. Този път обект на риболова щяха да са кефалите. Времето топло, та дори ми се стори и горещо. Постоях 15 мин в рибарските ботуши е веднага усетих спарването на крайниците. Заредих патрондаша с воблери и скок по местата. Срещнах още няколко други рибари, които упорстваха на стръв. Отдалечих се от тях и започнах да обстрелвам водната шир. На моменти се размърдваха спотаени кефали, но плахо преследваха примамките, които бяха с премачкани тройни куки за по-лесно откачане. Имах на разположение около 2 часа риболов преди да се стъмни подобаващо. Времето малко, но достатъчно да зареди рибарската душа с красиви гледки. Ето я и реката ...

Изображение

Малко в страни последва и първия удар на красива борбена риба, около 35 см, която явно доста добре се беше подготвила за размножителния период. Беше издула корема. Бързи няколко снимки и обратно във водата да търси място за мръстене.

Изображение

Изображение



Душата грейна отново :mrgreen:

Понесох се отново по реката, като сменях примамките и местата, на които замятах. На няколко пъти се закачаха подобни риби, но уви. Единствено оставяха мощни кръгове в реката от завихрянето. Една от рибите така атакува, че подскокна във въздуха като пъстърва, разтръска и се откачи. Така разбунтува водата, че рибите се изпокриха трайно, а и времето за риболов бързо приключи.

Толкова за няколко часа, но все пак дори и за малкото време се почувства приятно тръпката от потрепващата въдица :mrgreen:

Наслука на всички колеги :fish15:

_________________
Риболовен клуб "Балканка"
http://www.balkanka.bg
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 05 Апр 2016, 14:40 
Аватар
Offline

Регистриран на: 07 Мар 2014, 09:57
Мнения: 71
Гледай го какъв е жълт ... прекрасен екземпляр точно като снимките от заобикалящата го природа!


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 46 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
cron
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
The content of this site is licensed under Creative Commons BY-NC-SA 3.0 License
Copyright (cc) Риболовен клуб "БАЛКАНКА" - Криейтив Комънс BY-NC-SA 3.0