Kлуб Балканка

Форум
Дата и час: 28 Мар 2024, 18:57

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: НИРВАНА
МнениеПубликувано на: 27 Яну 2015, 17:04 
Offline

Регистриран на: 08 Мар 2014, 23:49
Мнения: 24
През миналия сезон много пъти имах щастието да извървя пътя към моята Нирвана. Затънтените кътчета на родните гори

Изображение

, криещи в дълбоките си и сумрачни долове, където всеки момент очакваш пред тебе да изникне, я изненадана в бърлогата си, ядосана мечка

Изображение

, я сумтящ глиган с лъщящи бели глиги, чисти планински потоци, в чиито прозрачни води можеш да огледаш запотената си, запъхтяна от дългото катерене и спускане през шубраците физиономия.

Изображение

Изображение

Умората обаче, бързо изчезва, щом пред очите ти се открият скритите тайни на Планината.
Е, и услужливо стъкмените от подобни на мен луди глави, места за почивка помагат де:

Изображение

По Пътя си няколко пъти имах шанса да срещна Господаря на Планината, прикрит зад скромната си премяна и само червените му, като скъпоценен камък очи, които малко насмешливо ме гледат, докато дългия му език обира поднесените като дар за благоволение от мен червейчета, издават царствения му произход:

Изображение

Срещнах се и с много от рицарите му, пазителите на гората, който с поклон се отдръпваха от пътя ми, спокойни, че няма да навредя на подопечните им владения:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Там под зеления купол на надвесените дървета, несъмнено поради благоволението на Господаря, имах щастието да уловя и златната рибка:

Изображение

Тя, от своя страна, най-вероятно впечатлена от страстната целувка, с която я дарих, ми изпълни не едно, не три, а милион и три желания.
Безброй много пъти изживях своята Нирвана, зървайки поредния трофей, позиращ ми за снимка:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Много от тези красавици улових на блесни, понякога даже и по две наведнъж:

Изображение

но много улових и на любимите си пойнтери на Лъки Крафт, който подобно на кучетата си съименници, измъкваха планинските принцеси от сенчестите им укрития, където стаени, те очакваха реката да им донесе поредната вкусна хапка:

Изображение

Изображение

Разбира се всички тези красавици плуват отново там, където са били уловени, очаквайки, надявам се с нетърпение, следващата ни среща:

Изображение

Изображение

Нека сега, на прага на новия сезон, се замислим и постараем да запазим тази красота, която съхранена ще ни носи удоволствие отново и отново, а изпържена ще остави у нас само спомена за тежкия мирис на гранясало олио, мирис, който ще ни съпътства през следващите безрезултатни излети.
Наслука колеги през новия сезон и бъдете разумни. Така отново и отново ще можете да изживеете своята собствена НИРВАНА!


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
cron
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
The content of this site is licensed under Creative Commons BY-NC-SA 3.0 License
Copyright (cc) Риболовен клуб "БАЛКАНКА" - Криейтив Комънс BY-NC-SA 3.0