Kлуб Балканка

Форум
Дата и час: 19 Апр 2024, 02:29

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 223 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 23 Юли 2012, 11:30 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 18:00
Мнения: 165
Местоположение: София
Здравейте колеги,
През изминалата седмица бях малко на почивка с жената. Успях да се измъкна за един ден за риба.
Района напълно непознат, ясно беше, че повече ще се проучва, от колкото да се лови :)

Събота, ставане рано. Планината ме посрешна така:

Изображение

Бях си нябелязал няколко рекички. Първата спирка, малко ходете и хоп, изгубих ума и дума...

Изображение

Продължих нагоре по реката.

Изображение

Изображение

Изображение

Изведнъж от реката останаха само камъните :mrgreen:

Изображение

Хайде на обратно към другата дестинация.
Реката сълза.

Изображение

Изображение

Изображение

Закачих една петниста, която се откачи още с първият скок.
Викам си ехх, прекрасно, намерих ги :)
По едно време стана непоносима джунгла и реших да местя.

Река трета...
Адска джунгла, мухи ужас...
Малко вода, но намерих два вира. Първият - един удар и край.
Вторият - буммм :)

Изображение

Изображение

Изпълних се с кеф. От там реших, че рибки вече не ми трябват и тръгнах да се
поразходя по още един участък с цел проучване. За щастие видях няколко рибки, и си набелязах места
като това:

Изображение

за следващият път :)

_________________
Мариян Захариев (starlight)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 30 Юли 2012, 08:56 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 23:27
Мнения: 201
Местоположение: на реката !!!
Привет на всички колеги,

Много жеги последните дни. Викам си определено трябва да отида на река, на която има сенки, а да не съм по откритите участъци, че щях да рискувам топлинен удар!
Неделният ден ме отведе на едно такова място, където водата хем студена, хем има и сенки където може човек да се скрие от жулещите слънчеви лъчи!
Изображение

Интересното този ден беше (сега така разправям, но вчера за малко и по дърветата да се катеря), че на два пъти имах среща с диво прасе! Бай Димо мечките го навестяват или на пушещи лайна попада, а аз с диви прасета си правех компания! Та пристигам на реката рано сутринта и заметнах няколко пъти, но без индикация на петнисти! Чувам наблизо около мен, че нещо се изметна в реката! Викам риба и започвам да се взирам, когато виждам недалеч от мен че диво прасе преплува реката и то откъм моята страна! Излезна, изтръска се и започна нещо да рие! Оглеждам се и виждам, че навсякъде шубрак, само една вяла пътечка около мен! Викам си тоз шопар точно покрай мен ще се провре! Оглеждам се за достъпно дърво, че знам ли го в какво настроение ще прасьо! Тъкмо сгънах въдицата и достигнах едно дърво и мощно бягане на прасето в моята посока дигащо пушилка ми изкара акъла! Видях го като сянка, както и пъстървите прибягват в реката като сенки! Всякакви животни бях виждал докато съм бил за риба, но с диви прасета досега не сме ловили заедно! Продължих напред и започнах да облавям! На моменти видях и прилични рибоци (30-40 см) махащи леко с перките от дъното на реката! Не искаха обаче да да се индикират за протокола! Наврях се в едни шубраци и застанах на място, откъдето едвам подавах пръчката! Заметнах и пръчката се сгъна и започнаха едни подскоци! Хубава американка 30+, която преди да я снимам още и тя се освободи сама! Тъкмо се разви тази случка и хоп гледам растителността около мен на 7-8 метра се раздвижи! Викам си пак прасе и наистина. Шмугна се в реката и хоп на отстрещния бряг. Не ме усети веднага, но когато заскърцах с аванса и взе да се оглежда уплашено. Не, че и аз бях в абсолютно спокойствие! Само тази джунгла ми трябваше, а и доста грухтящи станаха вече! Преместих се нагоре на едно перспективно място! Замятам HZL и хоп една прилична американка около 27-28 см. Откачих я от безконтрените тройки с изстудена ръка и хоп обратно в реката! Замятам пак и хоп въдицата отново се сгъва и започнаха подскоци! Викам си балканиада ще да е и наистина!
Изображение
Охранена балканка 30 см. Откачих я внимателно от другия воблер (Goldy) и хоп обратно в реката! Започна да става интересно!
Продължих нагоре по реката, но настана такава джунгла ще трябваше да се провирам като партизанин и си викам, че и ако тук се срещна със зурлата на прасето няма да е приятно! Тръгнах на обратно и викам, ще отида в друг участък! Обаче реших да спра при едни надвиснали драки във водата, от където реката се провираше! Заметнах воблера HZL в началото на клонаците, а той се провря през тях и продължи надолу! Рисково си е такова изпълнение, но пък и риба може да се хване! Затворих скобата и тъкмо завъртях и мощен удар и подскоци над водата! Викам оплете се, но не! Дойде до мен хубава американка 30+, тъкмо да я снимам и тя се върна сама там откъдето е дошла! Събрах такъмите и слезнах малко по надолу, точно под едни сенки и хубав вир!
Изображение

Заметнах няколко пъти и хоп въдицата се сгъна отново! Рибата не беше голяма (25 см), но много красива!
Изображение
Откачих я внимателно и я пуснах в студените води! Стоях си на сянка и само замятах под клони бързеи, но не искаше друга да се закачи! Преместих се по-нагоре до място, които представляваше дълъг бързей! Сложих Голди-то и заметнах и оставих да продължи надолу! След това затворих и леко завъртях и като последва силен удар и подскок във въздуха на хубава балканка! И така няколко пъти! Заплете се в едни клонаци, но се откачи и приближи към мен! Рибата беше хубава и охранена 35 см поне! Нямах възможност да я измеря по-добре, защото като видях колко е красива и веднага забърках за фотоапарата, а нея оставих във водата! Нали не се видях с Димо да ми подари официално кепа и рибата се откачи! Нищо, още по-добре! Тъкмо по-бързо ще се възстанови!

За деня имах 8 извадени риби и 9 удара! Най-малката риба към 25 см! Най-големите към 35 см.
Ето го воблера, на който удари последната балканка! Много ми харисваше, но се закачи в едни коренаци малко по-късно и не успях да го спася!
Изображение
Дори и воблера трябва да се снима като уловена пъстърва, във водата потопен! Бъзикам си!
За HZL-то обаче нагазих на едно място до чатала и усетих прохлада, но си е обратно в кутийката, а не на клона на отсрещния бряг!

Поздрави и наслука на всички колеги!

_________________
Риболовен клуб "Балканка"
http://www.balkanka.bg
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 30 Юли 2012, 10:08 
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2014, 14:18
Мнения: 570
Виктор Стоянов и Магията:

Изображение

Изображение

Край с него:

Изображение

Изображение

Изображение

Красотата около нас:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Какво хапна тоя ден:

Закуска към 7.00 – три пържени яйца с неизвестно количество хляб /поне пет – шест филии/
Закуска към 8.10 – едно кисело мляко с половин кутия шоколадови бисквити.
Към 11.00 – четири пет от мойте бисквити с неква глазура от яйце
Към 13.00 – три от неговия специален размер сандвичи. Сам си ги прави и са доста големи.
Към 6.00 – два таратора с четири филии хляб.
След 8.30 – ВЕЧЕРЯ. Качеството и количество не са ми известни, защото не съм присъствел, обаче главните букви не са случайни.

Забележка: - по някое време беше си доял и шоколазовите бисквити, ама не разбрах кога.

Та думата ми е за Магията и какво прави Тя с хората. Едни губят апетит и сън, а други...

P.S.
Сметам вече проблема с мечки, глигани и тем подобни за разрешен. Водиш го Виктор със себе си, и не му даваш да яде. Като се появи некой хищник – само му го обозначаваш като разрешена храна и готово. И нищо че мечките са защитен вид – тука става въпрос за оцеляване и самозащита.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 05 Авг 2012, 20:38 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 18:00
Мнения: 165
Местоположение: София
Здравейте колеги.
Събота 4 Август 2012 започна така:

Изображение

10:30 пристигнахме на реката. Вода доста малко, но все тук там имаше по някое вирче останало.
Помятахме малко и хоп, до един голям камък изкокна тази красавица:

Изображение

За малко да не успея да я снимам, няма и секунда след снимката се тръсна и сама
се освободи и си замина. Спести ми използването на кохера :mrgreen:

Тръгнахме да местим, но срещнахме един горски, който не ни зарадва много с новината, че
всички реки в района са били забранени, заради маловодие....
Тъпо че няма къде да го прочетеш това предварително, но все пак решихме да местим.
С две думи този ме искара бракониер :)

Запалихме колата и пристигнахме на една непозната река. Цел разузнаване.
Много красиво място, а и жегата я нямаше. Ето малко снимки:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Колега, чието име няма да споменавам (срам го било :mrgreen: :mrgreen: ) хвана тази красавица:
Снимката не стана много добре, но все пак може да си направите извод за размера - Голяма БРЕ :mrgreen:

Изображение

Последва следното:



Доволни, че все пак има живот в реката си тръгнахме.

_________________
Мариян Захариев (starlight)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 10 Авг 2012, 20:32 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 18:00
Мнения: 165
Местоположение: София
Вторник, 7 Август 2012
Откриване на сезона на пъстървовия риболов през седмицата :mrgreen:
Бат Димо и аз. Пристигнахме на реката изпълнени с надежда.
Въпреки маловодието на доста от реките, тази, горе долу беше добре.

Изображение

Изображение

Вирчета за чудо и приказ:

Изображение

Красота колкото ти душа поиска...

Изображение

Изображение

За съжаление обаче рибките ги нямаше особено много.
Аз имах няколко удара. Бат Димо закачи една прилична риба на спининг, но се откачи.
Всички тройки са ни без контри, та по някога губиш доста рибки, но пък така ги пазиш
много повече.

Преместихме се. Не бяхме сами :)
Жаба хамелеон :mrgreen:

Изображение

Този пък Бат Димо изкара една рибка за снимка.
Хваната и пусната като по учебник :)

Изображение

_________________
Мариян Захариев (starlight)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 10 Авг 2012, 20:52 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 18:00
Мнения: 165
Местоположение: София
Петък, 10 Август 2012

Днес отново си бих камшика и запалих колата за риба.
Така или иначе тази Събота и Неделя няма да мога да отида, та ...

Реката... За пръв път отивам там. Трябва да се обикаля и проучва.
Вода доволно, красоти ... нямам думи.

Участък първи. Има няма за киломер и половина се натъкнах на места като тези:

Изображение

Изображение

Изображение

Като ги видиш си казваш - е тук няма начин да не седи някоя хубавица, но уви....
Рибките ги нямаше.
След кратка консултация с Павката (Paviljon) се оказа, че той е ходил на мястото, което
аз си бях маркирал за втори участък. Упъти ме и ми каза някоя и друга тайна :mrgreen:

Та така. Участък втори.
Вирчета... леле...

Изображение

Не след дълго се появи и първото рибе.

Изображение

Следващата снимка ме кефи адски много, заради точките по перката :wink:

Изображение

Преди да си тръгна, ме тресна и тази хубавица:

Изображение

Едно, две, три и избяга с финес :)


_________________
Мариян Захариев (starlight)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 12 Авг 2012, 19:16 
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2014, 14:18
Мнения: 570
Бат ви Димо и Магията

В събота бях на една от най-яките реки. Оказа се, че като бяхме с Мариан във вторник съм си посял кутията с баш пъстървовите примамки, което леко ме разконцентрира. Наложи се да използвам каквито по-стари блесни имам в коша.

За 4 километра маане - на медна Mepps Aglia №1 – едно подгонване и толкоз. На стръв – едно единствено кълване. Свали ми камолата една около трийсетте и това е. Реката обезрибена.

Преместих на една от свръхтайните. Само маломерни и то – не както очаквах. Доста са намалели. И нито една едра.
И така – със затрити безценни примамки и впечатления от още един обезрибен район – взе да ме обхваща Харата вместо Магията. Но после си казах – е, какво толкоз – още един район за зарибяване. И ми се оправи настроението.

Те ви и малко снимки от прекрасни места.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

А сега затаете дъх

Изображение

Имам и един клип с една рибка, която не си тръгваше, та я побутнах за да и дам ускорение. Мариан ще го качи.
Предварително си признавам, че съм нарушил кодекса – с малка блесна, но просто други нямах. И нищо не фанах на нея. Ако се бяха разкълвали щях да сменям само на стръв.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 20 Авг 2012, 07:55 
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2014, 14:18
Мнения: 570
Репортаж от събота.
Павката, Алан и моя милост.Две от най-готините реки.
Бехме се разбрали Павката да пусне репортажа, а аз малко от мойте снимки, ама неъм нерви да го чакам повече.
На по-молката река Павката ни разби с блесни срещу стръв. Обаче само маломерни и то не кой знае колко. Добрата новина е, че в по-малката ряка имаше много дребосък, което дава надежда.

В голямата река – Павката и Алан на спининг, моя милост на стръв. Алън имаше едно почукване, а аз тургах една стръв пред носа на една риба на ръба на размера. И не щя и не щя!
Знам, че тряаше да и туря една суа муа, но ме домързя. Та на голямата – генерално капо.

Ето сега малко снимки:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Да цитирам Павката - „Сухо Дупе Риба Не Яде”:

Изображение

Тая снимка вече си има име – Lord of Trout /Повелителят на Пъстървите/.
Аз май за тва не ги моем тия риби и тва си е – щото все гледам заднико да ми е сух.....
А Павката как се метка у водата – нема ви казвам.


И Сега пак затаете дъх:

Изображение

Имам и един клип – Мариан обеща да го качи. Направих го за да може всеки да си топне краката и душата в него. Но после рекох – тоя клип е само за колегата Topsoft – специален поздрав за един негов много хубав репортаж. Всички останали – обуйте си чорапите и обувките – налага се да чакате до следващия път.

P.S.
Пардон. Чаааай че ви забравих - вече може да дишате! Каква беля щеше да стане....

Ето и клипа - Мариан ма светна и помогна, за което големи благодарности. Май ша тряа го водя пак на некоя от свръхтайните...


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 20 Авг 2012, 09:03 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 23:27
Мнения: 201
Местоположение: на реката !!!
Здравейте колеги,

Съботния ден трима от риболовен клуб "Балканка" се разбрахме да отидем на съвместен риболов на някоя от реките в България! Бяхме Димо (pitcha) и председателя на клуба Алън (Alan Tufekchi). Разпънахме картата преди заминаване в сутрешните часове и след кратка раздумка се метнахме в колата и потеглихме в посоката на чакащите ни риби! Беше място, на което всеки един от нас беше ходил, но никога не бяхме топкали въдиците в конкретната река! Така че не знаехме каква ще е хавата! Пристигнахме на мястото къде 10,30 -11,00 ч, а двамата с Алън стабилно ни сърбяха ръцете! Беше минал почти половината ден, а ние само се возим! Ето, че се появи реката с цялата си хубост, скрита зад гъсти сенки от накацалите големи букови дървета!
Изображение

Разпънахме въдиците и право на реката! Тъй като бяхме няколко човека неписано си беше ясно, че ще се изчакваме и ще се движим заедно по реката! Така е записано и в етичния кодекс на клуба, че като сме двама или повече човека трябва да се изчакваме и да се редуваме по реката! Иначе става, един хвърля и вади, другите гледат! А реката една красива с редуващи се малки вирчета с разхвърляни камъни и паднали дървета, където рибките да могат да се крият! Водата се движеше и определена заслуга имаха дъждовете, които в известна степен съживиха малките поточета! Оставаше и някоя петниста да се закачи! Тя и не закъсня! Първо на едно място атакува риба около нормата на блесната, но след като я почукна, втори път не повтори! Малко по-нагоре се закачи един мъник, който с предварително изстудена в реката ръка я откачих от безконтрените блесна!
Изображение

Красива балканка, която отплува за нула време! След това се заредиха едни места, на които дъха да ти спре!
Изображение

Изображение

На последното такова и тримата успяхме да се разпишем с уловена риба! Първо откри Алън, след това Димо и накрая и моя милост се разписа! Рибите се връщаха веднага в студената вода и мълниеносно се шмугваха в дълбокото в падащата вода отгоре! Прелестно красиво място, на което човек може изцяло да се зареди!
Хващането!
Изображение
Освобождаването!
Изображение
Малко по-нагоре последваха и още няколко риби от същия размер като предишните!
Изображение

Половихме около 2,5 часа и тъй като забелязахме, че реката се смали достатъчно, че да е трудно и на тримата да ловим едновременно, а рибите бяха на ръба на нормата, решихме да се преместим на друго място с повече вода и по-големи вирове! Запалихме колата и газ до новата цел! А там ни посрещна такава красота!
Изображение
Красиви дълги вирове с хубава зелена вода и разпръснати камъни по дъното!
Изображение
Ето го председателя в акция по замятане на блесната!
Изображение

Изображение

И на тримата обаче ни направи впечатление, че реката красива и прелестно завладяваща ни, но рибите като че ли липсваха! Мернаха се няколко малки риби, но като цяло останахме само с приказните гледки!
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Равносметката! Две реки! Едната малка, но с течаща вода и с живот в нея (риби по различен размер, но без мерни). Втората по-голяма и с повече места за укритие на рибите, но без наличие на такива или поне нямаше уловени! Явно още едно място, което трябва да се зарибява! Толкова са крехки екосистемите в реките, че като се унищожи дълго време трябва да мине, за да се възстанови! За тази цел е нужна и нашата помощ!

Риболовът беше емоционално зареждащ! Благодарности на Димо и Алън!

Новият кеп още не е влязъл в употреба, но скоро и това ще стане !

Поздрави и наслука :)

_________________
Риболовен клуб "Балканка"
http://www.balkanka.bg
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 20 Авг 2012, 15:29 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 18:00
Мнения: 165
Местоположение: София
Такаа :)
Браво на групата, прекрасни репортажи. За разлика от вас, нашата група не се представи толкова добре.
Имахме няколко удара на маломерки и толкоз. Въпреки това местата, реката и времето бяха прекрасни.
Имаше и някоя друга изненада...

Ето и малко снимки:
Планината:

Изображение

Изображение

Реката:

Изображение

И накрая изненадата :mrgreen:

Изображение

Изображение

Изображение

За съжаление пилето беше ранено и не успяваше да излети само.
Надявам се да се оправи.

_________________
Мариян Захариев (starlight)


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 223 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
cron
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
The content of this site is licensed under Creative Commons BY-NC-SA 3.0 License
Copyright (cc) Риболовен клуб "БАЛКАНКА" - Криейтив Комънс BY-NC-SA 3.0