Kлуб Балканка

Форум
Дата и час: 03 Май 2024, 09:22

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 223 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 23  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 31 Май 2014, 21:04 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 18:00
Мнения: 165
Местоположение: София
Понякога една риба и една снимка е достатъчна...

Изображение


_________________
Мариян Захариев (starlight)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 31 Май 2014, 21:28 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 23:27
Мнения: 201
Местоположение: на реката !!!
Е това се казва красива риба :) И излетя като торпила :)

Мен ръцете ме сърбят за риба,но още няма прозорец и да заметна :)

_________________
Риболовен клуб "Балканка"
http://www.balkanka.bg
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 19 Юни 2014, 22:41 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 18:00
Мнения: 165
Местоположение: София
Вече цяла седмица не успявам да намеря време да драсна няколко реда.
Най-накрая се наканих.

Денят е Петък 13-ти :)
Така и иначе все вали та и аз реших да го пиша дъждовен.
Тръгнах по тежкят път на разузнаването на една тайна рекичка:

Изображение

След доста лутане сред поля от макове:

Изображение

.. храсти, коприва, драки и всякакви други екстри най-накрая открих реката:

Изображение

Прекрасно място, особено когато започнах да се изкачвам по-нависоко.
Красотите не мога да ги опиша, но се опитвам да ви ги покажа:

Изображение

За моя радост, след доста лутане без никаква следа от живот в реката, най-накрая имах почукване :)
Не след дълго отново... рибките бяха доста дребни. Забелязах и една по-едра. Оказа се доста голям темерут. Седи си в течението и дреме:



Два удара, една снимана риба във водата, нова непозната река.... какво повече му трябва на човек.
Ето и още две снимки, преди да започна на вали и гърми :)

Изображение

Изображение

До следващия път :)

_________________
Мариян Захариев (starlight)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 23 Юни 2014, 13:06 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 23:27
Мнения: 201
Местоположение: на реката !!!
Привет колеги,

Мариянски страхотно си се представил :mrgreen:

От към време и за съм за оплакване. Не мога да отделя няколко минути и да пусна някоя и друга снимка от последния риболов. А той преди две седмици. На 11.06.2014 г.

Риболовът беше за точно три часа. От 18.00 - 21.00 ч. Реката предварително набелязана, според командировката из страната. Цял ден нямах търпение да се потопя в течащата вода и ето, че накрая му дойде времето. Реката имаше белези на опустошителни нива, но за щастие няколко седмици преди моето идване :) На места се виждаха камари дървета и всякакви клечки запокитени на 2 м. височина.

Реката ме посрещна ето такава
Изображение

Бързо вързах една от блесните с премачкани контри (още не ми остава време да преработя блесните с единични фабрично безконтрени куки, но и този момент ще дойде). Първа блесна, втора, трета. Само почуквания, но нищо не се закача. Смяна с още една и нещата си дойдоха на място :mrgreen: и първата риба се приближи до мен, но американка. Докога ще зарибяват с тези чуждоземни петнисти. Рибата около мярката, която след снимка скокна обратно във вира.

Изображение

След нея още една се престраши, същия калибър
Изображение

В този вир имаше атаки на няколко поредни риби все около нормата, като се забелязваха и доста малчугани, които се надпреварваха с по-големите събратя.
Изображение

Нямаше ги балканките нещо, но както схванах бяха в друг участък на реката. И те дадоха индикация, но размерите не преминаваха летвата над мярката. Само една по-сериозна риба на няколко пъти се стрелка в къс пенлив участък, но така и не се престраши да се индикира подобаващо.

Ето още няколко снимки от този кратък, но зареждащ ме риболов.

Изображение

Изображение

Поздрав с последната снимка

Изображение

Разносметката за 3 часа беше десетина уловени пъстърви. Повечето американки. Размерите на рибите не превишаващи летвата на мерност, но радостното беше, че ги има в реката. Всяка една плува обратно в студения поток. А той си беше по-голям и студен от нормалното за юни. Скоро пак :)

Поздрави и наслука :mrgreen:

_________________
Риболовен клуб "Балканка"
http://www.balkanka.bg
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 25 Юни 2014, 16:12 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 18:00
Мнения: 165
Местоположение: София
Петък... Ден за риба.
Заподозрените: аз и Бат Димо.
Дестинацията: от тайна по-тайна река :)

Ранно тръгване от София към 8:30. Рибата си е там, защо трябва да бързаме. Времето облачно, значи и снимките ще станат, на мен и това ми стига. Все пак фотото ми тежи повече от въдицата, макарата, кепа и блесните взети заедно :)

Пристигнахме на мястото след дълго лутане, но си заслужаваше:

Изображение

Изображение

Изображение

Незнам дали ви става ясно от снимките, но мога да ви кажа, че сякаш не бяхме в България...
Красотите продължават:

Изображение

Изображение

Изображение

Стигнахме и до мястото, където Димо закова една прекрасна балканка.
Рибата според мен е над 35 см., но ужасно кльощава. Ето го мястото:

Изображение

Ето я и рибката:

Изображение

Изображение



Доволни, като за финал спряхме да похапнем малко:

Изображение

Изображение

Надявам се да ви е харесало :)

_________________
Мариян Захариев (starlight)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 28 Юни 2014, 12:30 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 23:27
Мнения: 201
Местоположение: на реката !!!
Привет младежи :mrgreen:

Душата ми започна да пресъхва от липса на риболов с тези потопи навсякъде, а и ангажименти. Добре, че са командировките в страната та да се разходя тук и там. Та така и тази седмица. Бях решил да търся и други хищници, не само петнисти, но след като реките се оказаха все така още големи и кални като в свинска кочинка ми помръкна настроението. Какво да мята човек в такъв мътильок. Викам си вчера 27.06.2014 г. на тръгване на обратно към София да спра на едно място, което си бях набелязъл. Не бях ходил там от 3 години. Викам може и късмет да има. Лошото единствено беше, че разполагах с 1,5 ч. време за риболов. Тъкмо да разгъна такъмите и наново да ги прибирам обратно. Колкото толкова. Поне можах да се потопя в прохладната вода на реката. Тя ме посрещна ето такава:

Изображение

Красота :) Очите ми останаха там от красотата и прохладата и свежеста на всичко заобикалящо ме. Сложих една блесна и почнах. Забелязваше се преследване, а на моменти и попипване на примамките. След има няма няколко смени на местата и се закачи първата питниста красавица в нормата. Усмивката до ушите :mrgreen:

Изображение

Откачане с охладена ръка, снимка и махване с опашката обратно в реката. Има ги значи пъстървунити. Движех се по-бързо и облавях дадено място по няколко пъти и наново на следващото. Закачиха се още няколко балканки сходни размери, което ме зарадва вътрешно, че мястото е изпълнено с живот. Забелязваха се и доста малчугани, които хонеха блесната, но има още доста да растат. На последния вир се врътна доста охранена балканиада (над 30+), която идаде присъствието с махване на широката си опашка. Следващият път може да е по-скоро, когато отново ще отида натам.

Разносметката за твърде късото време за риболов (мина като един миг направо :( ) е уловени 5-6 пъстърви в нормата 24-25 см. и една маломерна. Всяка риба е уловена на безконтрени куки, освободена е с предварително охладена ръка и върната обратно където й е мястото.

Още един кадър. Гледах да не снимам, че съвсем нямаше да топна блесната.
Изображение

Поздрави и наслука :D

_________________
Риболовен клуб "Балканка"
http://www.balkanka.bg
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 07 Юли 2014, 18:59 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 23:22
Мнения: 196
Здравейте, другари. Аз тъкмо се бях засилил началото на годината и дойде пролетта, с това и множеството планинарски преходи, лагери, работа и така нататък, та стана така, че не бях ходил за шарени рибки близо 3 месеца. Този уикенд, също нямаше планова за "поправка", но пропадането на една палаткова организация отвори дупка през уикенда и в петък късно се реши какво да се прави. В събота с брата сутринта с първите автобуси се насочихме към една небезивестна дестинация. Реката ни посрещна с доста по-малък дебит от очакваното, но така, е като нямаше много сняг зимата, сега водата се отича бързо. Е, вода си имаше все пак доволно, реката голяма :)
Риболова започна ударно и не спря през целия ден. Рибка след рибка, особени предпочитания към примамки не забелязах, единствено от значение беше правилното подаване, а определено в силно изпеклото слънце доста често намирах рибите в сенките. Имаше и доста инвазивни видове, ама така е там. За щастие и балканки не липсваха. Повечето риби бяха сравнително дребни, но все пак мерни. Хубави риби също не липсваха. Най-едрата излезе на един Lucky craft pointer 48SP, като емоцията дойде от това, че имаше едно дърво с клони и корени във водата. Проведох многократно блесните покрай тях, но нищо по-интересно не се случи. Извадих воблера, заметнах близо до брега и го оставих течението да го вкара под клоните - няколко обората и ме натресе много здраво, след това пълна програма, както си трябва :) Ето и малко снимки от съботата.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Неделната сутрин ме отведе на едно по - далечно и непознато за мен място. Реката ... отначало ми се стори доста малка, а наличието на силна естествена фрагментация на места създаде доста въпросителни в мен, дали може да има нещо. Все пак трябваше да се провери. Поне водата беше кристална и студена.
Първия половина час не даде резултат, единствено установих, че слизането до реката е доста тегаво. По едно време стигнах до един вир, в който гледам риба. Едно, две и хоп ... първата красавица даде началото и надеждите. Забих се в дерето, от където не излязох няколко часа. Време през което дори забравих да ям ... бройката на балканките също, като изключително ме радваше факта, че рибите бяха с най-разнообразни размери, от малки, до доста прилични рибки 30+. Беше яко пълзене и навиране, но си заслужаваше, зад всеки ъгъл се криеше изненада. А реката, не-повече от 2 метра широка. Почти не съм снимал риби (най-едрата отплува бързо и не пожела да се снима), като същите дори не са вадени от водата. За съжаление беше доста лоша светлината в дерето, под коридора от клони, но ето малко снимки да добиете представа.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 15 Юли 2014, 10:59 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 23:27
Мнения: 201
Местоположение: на реката !!!
Здравейте младежи,

Колега M65 поздравления за споделения излет с хубав репортаж

Миналата седмица взех отпуска да си почина душата малко. Първо на море, а в края на седмицата специално отделено време за риболов на пъстърва. Откога го чаках този момент за целодневен риболов на пъстърва.

Денят 13.07.2014 г. Числото фатално, но пък викам си може и късмет да имам :mrgreen: Ставане доста рано, в 3,40 ч. Чак и аз се зачудих на себе си. Спретване на багажа, няколко сандвича и скок в колата, че дълъг път ме чакаше до достигане на реката, която бях набелязал още през седмицата. След няколко часа шофиране по завои, изкачвания, спускания, среща по пътя на пресичащ таралеж и прибягващ заек бях вече на реката. Докато пътувах сърцето ми биеше учестено от вълнение. Отивайки за пъстърва винаги съм изпълнен с вълнение. Надянах всички такъми по себе си, фотоапаратът задължително и промокаемите сандали. Спуснах се към реката, а тя отдалеч издаваше присъствие с приятния си ромон.

Изображение

Изображение

Завързах в края на линията една блесна вече екипирана с единична безконтрена кука и започнах кастингите. Имаше плахи почуквания, но не и закачане. На моменти наблюдавах как примамката преминава покрай някоя пъстърва, но като че не я отразяваше. Викам си сменям с една друга въртележка от кутията, която още не е оборудване с единични куки, но затова пък е с премачкани контри. Заметнах по същите места и хоп веднага започна преследване и няма и много и първата рибуна влезе в кепа :)

Изображение

Не голяма, но след снимка и освобождаване с предварително охладена ръка се върна обратно в укритията си. Усмивката се настани на лицето ми :) Тук са значи петнистите красавици. Оставаше единствено да ги открия и да си пробвам късмета с надхитрянето.

Реката се течеше спокойно покрай мен и на моменти се премяташе от поредното водоскоче в следващия вир. Водата беше кристална и прохладна, а всичко около мен беше пропито от песните на птичките, прелитащи на моменти пред мен и от свежата зеленина, покрила всичко наоколо.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ето, че и слънцето се появи осезаемо и златистите магични вирове се появяваха един след друг :)

Изображение

Изображение

Изображение

Гледайки ги така си представях само какви риби се крият в тях, застанали зад укритието и дебнещи преминаващата храна. Започнаха да зачестяват кълванетата и хванатите риби, като размерите бяха в диапазона 26-27 см. Имаше и няколко маломерки, но определено бяха рядкост.

Изображение

Изображение

И моментът на свобода


Започваше да се усеща магията на пъстървовия риболов, а нали това е целта. Направо изпадаш в друго състояние. Красотата е навсякъде около теб, а душата сияе и й е спокойно. Важен е моментът :)

Рибите следваха една след друга, местата също, от красиви по-красиви и с причудливи природни форми.

Изображение

Изображение

Изображение

На последното място ме натресе страхотна риба 30+, която първо преследваше блесната, след това я налапа и направи здрав удар и подскок над водата, като торпила, но се откачи и не искаше да повтори. Закачих воблер с премачкани куки, за да променя вида примамка и заметнах. Два оборота и въдицата отново се огъна под силния напън на петнистата красавица. Отново подскок и плясъци и отново се откачи. Не можах да я хвана, като със сигурност изплаши другарите си от съседните вирове. Краката ми се разтрепериха от вълнение. Каква страхотна борбена риба. След десетина минути на друг подобен вир подобна ситуация. Риба от същия калибър също удари зверски и с няколко подскока отново се освободи. Останах без дъх, а и с неуловена все още по-голяма риба.

Изображение

Затова пък рибите в мярката под 30 см налитаха също и се закачаха на примамките.
Изображение

Изображение

След кратка фотосесия на част от тях, бързо отплуваха в хладните води.

Предвижвах се нагоре по реката, а местата разкриваха своята красота, оставащи устата ми широко отворена от преклонение към твореца на природата.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Тук един охлюв беше излязъл на разходка. Трябваше да замятам над главата му във вира отзад, където само удар отразих.
Изображение

Времето летеше, като бясно. Как се нижеха часовете един след друг и не ги усещах. Не исках да приключва тази магия, в която се бях потопил.

След лутане напред назад сред сукаците стигнах голям и дълбок вир. Приклекнах, като партизанин зад един камък и заметнах. Първите завъртания нищо, но след това класна риба сгъна въдицата и се изстреля във въздуха. Гледам я на забавен каданс дори сега като се замисля. След известна борба от развиване и шарене във вира беше кепчосана. Страхотна балканка минаваща летвата от 30 см. Кратка снимка и обратно във вира.

Изображение

Изображение

Съвсем се развълнувах :mrgreen: Заметнах още веднъж и хоп втора риба, подобна на предходната. Същата борба и кръстосване на вира и накрая в кепа.
Изображение

Снимка и отново обратно. Две риби за две хвърляния. Викам продължавам със замятанията. Има няма след няколко минути още две мерни пъстърви се закачиха, но по-малки от първите. Вирът гледам дълбок, пък с блесната не мога да слезна в дълбочина. Ще сложа един воблер обичащ дълбочините със сиво черен цвят. На него преди две години улових класна балканка 50+ см във Франция... Заметнах го навътре е започнах обирания. Първите няколко хвърляния нищо, докато на едно от прибиранията не последва рязък удар, сгъващ пръчката, а макарата да понася напъните с развиване на влакна. Мощни пируети във въздуха, които опръскаха очите ми. Рибата не се откачи и влезна заслужено в кепа. Страхотна охранена балканка между 35-40 см (и другите пъстърви се вижда, че са също охранени, които са хващаха).

Изображение

Изображение



Цели пет риби се уловиха на това място, като три от тях над 30 см.

Щастлив продължих нагоре пътешествието си. Имаше още няколко часа рибилов преди да приключи този прекрасен ден изпълнен с емоции.

Рибите продължаваха да следват една след друга и се надпреварваха, коя да атакува първа.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение



Изображение

Изображение

По едно време настана раздвоение дали да се отдам на риболова или да се захвана с гъбобер. Имаще манатарки около мен чат пат. Болшинството обаче попреминали, но все пак намерих няколко по време на риболова, които си оставях на маркирани места и на връщане обратно си ги натоварих в кепа (4-5 броя, които в момента се сушат на терасата). По едно време си помислих, ако сега ми удари някоя по-борбена риба, какво да правя с гъбети. Все пак нямам 5 ръце. И така и настана на една място, на което в началото на деня нямах и удар, а на обратно се закачи прилична риба 30+. Таман да свалям кепът и да изсипвам гъбите и тя взе, че се откачи. През деня имах откачени сигурно 4 класни риби. Добре, че имаше все пак уловени риби подобни на изтърваните, за да ми е мирно на душата :mrgreen:

Риболовът си беше към края.

До колата се прибрах с емоционален улов на петнисти красавици и няколко манатарки :)

Изображение

Равносметката за деня беше, че бях попаднал на уникално красиво място, изпъстрено с живот. Уловените риби не съм ги броил, но определено над 30 уловени пъстърви. Ударите доста повече , а имаше и не малко откачени риби, които поне издадоха присъствие. Размерите на рибите 25-35 см, като имаше и няколко мъника. Определено смятам, че има и риби над 50 см, но ако е рекъл Господ догодина ще пробвам отново.
Надявам се мястото да си остане така непокътнато и занапред. Не мога да повярвам, че има хора, които прибират такава уникално красива риба. Сърце не ми дава да отнема живота на тази живинка.

Поздрави с последния кадър и наслука на всички

Изображение

_________________
Риболовен клуб "Балканка"
http://www.balkanka.bg
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 15 Юли 2014, 20:52 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 23:22
Мнения: 196
Павка, благодаря, че поддържаш магията жива :) Страхотен репортаж.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 15 Юли 2014, 21:32 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 18:00
Мнения: 165
Местоположение: София
Направо ме разби :shock: :shock: :mrgreen:

_________________
Мариян Захариев (starlight)


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 223 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 23  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
cron
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
The content of this site is licensed under Creative Commons BY-NC-SA 3.0 License
Copyright (cc) Риболовен клуб "БАЛКАНКА" - Криейтив Комънс BY-NC-SA 3.0