Kлуб Балканка

Форум
Дата и час: 05 Май 2024, 03:39

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 223 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 23  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2014, 19:09 
Offline

Регистриран на: 30 Юли 2014, 07:46
Мнения: 15
Привет колеги,
ето малко снимки от вчера.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Пъстървите се намираха в бързеите и разпенените участъци.
Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 12 Сеп 2014, 20:27 
Offline

Регистриран на: 30 Юли 2014, 07:46
Мнения: 15
Привет!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Колеги, пожелавам ви много и успешни излети до началото на забраната!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 22 Сеп 2014, 00:07 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 23:22
Мнения: 196
Здравейте, едва сега намирам време да пусна снимки от последните два уикенда прекарани по родните рекички. Миналата седмица заедно с брат ми се отправихме към нови за нас дестинации. На кратко - много обикаляне, много риби и много дивотийки. За пореден път MOSCA №2 се оказва най-харесваната примамка. Мисля да не се впускам в много слова, снимките сами ще разказват. Само ще вметна, че всички риби са уловени с куки с премачкани контри и откачането на рибите се случва под водата, така, че да не съхнат, а и да не ги стискам много и разбира се си плуват обратно.

Река №1, 12.09.2014. Този ден бях командировка, но измъкнах един час да помятам по непозната за мен река, но благодаря на Бат Стан за точните съвети къде да отида. Успях да изкарам една хубава около 35см рибка :)

Изображение

Река №2, 13.09.2014. Красива река, която явно ще остане за разучаване друг път, след като за 2-3 часа така и не намерихме риби:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Река №3, 13.09.2014. Тук вече започнахме ударно и с първите замятания вече имах риба:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Река №3, 14.09.2014 :

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Река №4, 14.09.2014 :

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Река № 5, 20.09.2014. Тази седмица съм сам, но ми върви на едруши. Е една от най-едрите риби, които съм хващал не можах да я снимам, тъй като замина докато извадя фотото, но все пак имаше други красоти :

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Река № 6, 21.09.2014. Днес между дъждовете, пак успях да изкарам някой друг час край една нова за мен река, която за щастие не се оказа мътна, макар и леко с цвят. Накрая пак се прибрах мокър, но зареден.

Изображение

Изображение

Това пък откъде се взе ... онемях.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

П.С. На едната река, табелата за режима беше покъртена цялата.

Поздрави.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 22 Сеп 2014, 14:16 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 22:41
Мнения: 172
Е момчета онемях, красота, от две седмици не мога да отида на риба, заредихте ме, мерси!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 22 Сеп 2014, 20:42 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 23:22
Мнения: 196
Малко и от днес.

Днес продължих серията с едрушите, като с брата се разходихме в съвсем друга посока и по традиция нова за нас река. Определено реката ни предложи непознати емоции. Невероятно дълбок каньон, на места със силно ждреловиден характер и река, чийто пенливи води се спускаха бясно по скалистите склонове.
Течението беше много силно, вода много, но бистра, наложи се да извадя всичко най-тежко като блесни, които имам в кутията. Разбира се, най-добре при тези условия се представиха блесните на Panter Martin. Доволни сме, защото загубихме цял ден в пътуване и лутане по реки, в които май няма пъстърви (а много дребен кефал) и накрая решихме да отидем още по-надалеч, до това непознато място, където имахме доста малко време за действие, но набързо извадихме 7-8 риби и се разписахме с по някоя откачена. Накрая поредната доза дъжд се изсипа, но вече беше достатъчно късно и този път сравнително сухи потеглихме пак към София.

Река №7, 22.09.2014 :

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 23 Сеп 2014, 10:47 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 23:27
Мнения: 201
Местоположение: на реката !!!
Привет младежи,

Аз с малко закъснение пускам репортаж от преди близо 2 седмици.

Върнах се командировка от чужбина вечерта на 13.09 и за съжаление не можах да се включа в акцията на клуба. Следващият ден го бях писал дъждовен (демек за риба). Чух се с Мариян Starlight-a за съвместен риболов, но той беше възпрепятстван. Имах набелязани две реки, доста далеч една от друга. Погледнах прогнозата и на една от тях го даваха яко дъжд. Така че оставаше втората. Ставане доста рано, спретване на багажите и газ към реката. Нещо ми беше притеснено още с тръгването и чувството не можеше да се успокои, което бушуваше в душата. Необяснимо, но факт. Стигнах на реката към 8 ч. сутринта. Още с първите крачки по киритото й се наводних доволно до кръста. Последваха майносвания, но трябваше да продължа. Реката уникална. Така нежно лъкатушеше сред камъните и правеше интересни завойчета. Водата кристална, а вировете с примамлив зеленикав нюанс. Сърцете тръпнеше да заметна. Вързах една блесна с предварително премачкани контри и се потопих в магията на планината.

Изображение

Изображение

Риби се забелязваха, но в интерес на истината не проявяваха кой знае какъв интерес към подадената примамка. Сложих нова блесна и следваща друга, но единствено почуквания отразявах. На едно от обиранията се закачи и първата балканка, в границата на нормата. Не беше нужна и снимка. След това последваха още няколко :) Там са значи. Викам си ще спретна хубав риболов. И ръц. Когато ми мине такава мисъл винаги става обратното. Последваха няколко часа без почукване, а рибите определено се виждаха във водата. Имаше вирове с над 20 бр пъстърви, които стояха по дъното и от време на време се разхождаха из вира. Дали не се подготвяха за брачни изпълнения съвсем скоро. Чувствах се като карък, че не мога да хвана риба, а те се разхождат в краката ми. Пробвах какво ли не. Имаше примамки, които минаваха на сантиметри от тях и нищо :( Успокояваше ме поне, че рибите са там. Виждаха се малки и големи пъстърви. Рибите не надвишаваха 30 см, но ги имаше в изобилие.

Придвижвах се по реката и бях забравил за времето, а то летеше както винаги с главоломна скорост.

Ето още малко от красотите по пътя.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

По едно време си изкарах акъла след като чух силен плясък и поглеждайки в ляво на мен виждам огромна сянка, която се гъне под водата. Викам риба, но не друго беше. След секунди излезе тичешком на брега и хукна през глава. Видра!!! За първи път виждах на живо видра. Явно и тя се беше стреснала от присъствието ми. Може пък тя да беше хванала някоя и друга риба за закуска. Аз като не можех :mrgreen:

Стигнах до един дълъг вир, който започваше с хубава дълбочина, там където водата се вмъкваше в него. По периферията се забелязваха сенките на пъстървите, които чакаха в засада нещо да донесе спускащата се вода. Направих няколко замятания и се улови красива балканка, която пък се откачи в краката ми. Гледайки дълбочината реших да заметна на потъващ воблер, също с премачкани контри на куките. Заметнах точно в началото на вира. Там имаше големи потопени камъни и може би се криеше някоя по-охранена пъстърва. Първо мятане, обиране и виждам как едра тлъста сянка преследва изкуствената рибка. Риба определено над 40 см. Краката ми се подгънаха от вълнение, но рибата се отказа и се върна обратно в укритията и не се показа отново дори и внушителната бройка примамки, с които я обстрелях.

По едно време като притъмня и като започна да се треска от всички страни. След 15-20 мин започна да вали. Едни приятни мисли ме споходиха по адрес на синоптиците. Даже и дъждобран не бях взел :( Явно каръка беше на моя страна през деня. Приятно се наквасих, но пък рибите запознаха да кълвят в това време. Жалко, че снимки не можах да нащракам при уловите, но преди още да се засили кепчосах с кепа и фотото една красива балканка 27-28 см, която след атаката направи такъв лупинг във вира близо метър.

Изображение

Изображение

Откачих я внимателно и хоп обратно в хладната вода. тогава и заваля по-силно. Нямаше как де се вади апарата, но пък и атаките зачестиха. Хванаха се около 10 мерни пъстърви, но не изненадваха с размерите. Нямаше как и да ги снимам заради дъжда. Спуснаха се едни мъгли и стана толкова приказно и магично всичко. Животните ме наблюдаваха явно. Усещах го, но не ги виждах, а това придаваше допълнително тръпка. След около 2 часа дъжда спря, а аз трябваше да се изцедя от наквасилите ме капки дъжд. Стана отново време за поснимане.

Изображение

Изображение

Изображение

Хвана се още една риба, която бързо беше освободена и върната при другарите. Времето напредваше, а трябваше и да се прибирам на обратно към колата. Знаех, че имам около 2 ч. спускане покрай и по реката. Не пропусках да заметна на някои от местата, но без резултат. Бях стигнал последният участък на реката, където за последно трябваше да я премина. Тъй като известно време се движих отстрани на нея, за да спестявам разстояние ми се беше изгубила от поглед за десетина минути. Като я приближих се чу силно бучене. Трябваше да я премина за последно, преди да поема последния склон към колата. Приближих я и видях, че се е дигнала доста от началото на деня и се беше замътила. Ами сега. Дъно не се виждаше, а и беше започнала да се премята наляво надясно. Беше 19.30 ч. и доста се беше смрачило вече. Нямаше какво да му мисля. Трябваше да я прегазя за последно. Влезнах на едно място и веднага затънах до кръста, а водата теглеше силно надолу. Една крачка и ме повлече. Загубих равновесие и се гмурнах. В едната ръка въдицата, с другата борба със стихията. Апарата с чантата кръжеше около мен във водата. Успях да се измъкна на малко по-плитко съвсем близо преди влизането в един селен бързей. Бях мокър от всякъде и вода се стичаше от всякъде. Изнамерих телефона, но се беше наводнил и той. А той беше важен. Трябваше да звънна, че всичко е наред, а и Мариян също щеше да ме търси към 20.00 ч. за проверка. Вън беше станала съвсем тъмно, дали заради облаците незнам. При колата бях към осем и нещо. Преоблякох се и газ към София. На първото заведение по пътя помолих за телефон, за да се обадя. Всичко завърши безаварийно, но и аз усетих какво е да се бориш с водните стихии. Като прибавим към това и сумрака тръпката беше още по-силна.

Поздрави с последния кадър и наслука :mrgreen:

Изображение

_________________
Риболовен клуб "Балканка"
http://www.balkanka.bg
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 29 Сеп 2014, 19:09 
Offline

Регистриран на: 30 Юли 2014, 07:46
Мнения: 15
Закриването - 28.09.2014 г.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Срокът на забраната е цяла вечност за всеки пъстърваджия. През следващите 4 месеца ще сънуваме разпенени бързеи, обещаващи вирове, свирещи аванси и скачащи над водата балкански пъстърви. Уникалните снимки в тази тема ще поддържат огъня до февруари, когато отново ще се радваме на любимото ни хоби. Искам да благодаря на всички за споделените невероятни репортажи. Да, те наистина са магически!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 02 Окт 2014, 15:04 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 18:00
Мнения: 165
Местоположение: София
Браво на колегите, доста красиви излети сте заформили.
Аз от друга страна имам няколко излета, но нещо напоследък не ми остава време да пиша.
Ето и един доста стар излет. Участниците са трима - аз, Мишо и Димо.
Реката беше избрана в последният момент, не е от най-големите, но всички успяхме да си хванем по някоя рибка.

Първото рибе:

Изображение

След него последва и една по-голямо:

Изображение

Изображение



И едно още по-голямо:

Изображение



Реката:

Изображение

Изображение

_________________
Мариян Захариев (starlight)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 03 Окт 2014, 08:36 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 23:22
Мнения: 196
Здравейте, ето две диви рибки и от нашето закриване с брат ми. Последния уикенд беше белязан с много км, диви красоти и сравнително малко риби, но пък поразгледахме нови за нас райони и дестинации. Проверихме 4 реки за два дни, а спането на палатка отново допренесе за още по-автентичното изживяване :). Поздрави, догодина живи и здрави, пак :)

Изображение

Изображение

Изображение

А тази красива риба, единствената подобна за деня, усмисли последния прекаран в преследване на петнисти рибки ден. Пенчо я улови сред поредица от 10-15см рибета, което ни показа, че все пак е останала и някоя дива риба.

Изображение

За финал едно пейзажче изкачвайки се от дерето на реката към колата.

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 06 Окт 2014, 11:41 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 18:00
Мнения: 165
Местоположение: София
Дългоочакваният пъстървов излет

Цял сезон се каним с Павката да отиден за риба и все се разминаваме.
Най-накрая си сверихме часовниците и в Неделя, 28 Септември потеглихме.
Ставане рано, аз и без това не успях за заспя цяла нощ...
Още не бяхме стигнали до реката, когато и двамата унемяхме от гледката, която се разкри пред нас.
Спряхме и направихме една бърза фото сесия:

Изображение

За съжаление, пристигайки до реката, видяхме, че нивото и е доста високо.
Риболова щеше да е доста тегав. Аз се настроих на излет без риби, но с красоти:

Изображение

Изображение

Не след дълго обаче, на един от вировете, след 10-тото замятане, от нищото изкочи една прекрасна риба, захапа блесната и се започна една борба. Няколко минути по-късно вече беше в кепа и позираше за снимка.

Изображение

Изображение

Уникално красива риба. Незнам дали се вижда, но почти всички снимки са леко поразмазани, защото през цялото време ръцете ми трепереха. Интересното беше клипа с пускането :) Рибата се заби в брега и се наложи Павката да я премести отново в основното течение :)
Клиповете станаха прекрасни. Колегата по-късно ще пусне и неговия.



Вече бях доволен! :) Можех да се отдам на снимането.
Последваха още красоти:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Накрая успяхме и гъби да намери и то доста големи.
Така излета приключи и мога да го пиша в графата успешни.

_________________
Мариян Захариев (starlight)


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 223 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 23  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
cron
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
The content of this site is licensed under Creative Commons BY-NC-SA 3.0 License
Copyright (cc) Риболовен клуб "БАЛКАНКА" - Криейтив Комънс BY-NC-SA 3.0