Kлуб Балканка

Форум
Дата и час: 20 Апр 2024, 12:40

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 223 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 23  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 02 Юни 2015, 08:22 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 18:00
Мнения: 165
Местоположение: София
:shock: :shock:
Въъъъ, исаби големътъ рибъ чуек...
Какво направи ти бре, не те ли бе срам :mrgreen: :mrgreen:

Шапка ти свалям. Тази година може да спреш да ходиш за риба вече :)

_________________
Мариян Захариев (starlight)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 02 Юни 2015, 17:29 
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2014, 14:18
Мнения: 570
Иван Пандъков написа:
...И къде пък го измисли това с тия тупалки. То тупалки, че има всякакви, това добре си го знам, ама пъстърви в долното течение ... едва ли се "прескачат".

П.с. Може ли да ми отговориш на последния мейл, дето ти пратих :)

Ми ти си написал, че на тръгване от Горна си скокнал.... и аз реших, че си я гепил там, дето ти разправях че се прескачат, а ти не верваше.

На последния ти мейл, неъм време, но помня единия въпрос.
Взимат една люспа. И режат парче от гръбната перка.
Други отговори - на зарибяването.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 03 Юни 2015, 21:36 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 22:41
Мнения: 172
Голема риба си фатал Иване, тупалка от всякъде, завиждам...браво!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 18 Юни 2015, 11:43 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 23:27
Мнения: 201
Местоположение: на реката !!!
Привет младежи,

Иван незнам как успя да я вкара във фотоапарата тази голяма пъстърва. Няколко пъти я гледам вече.

От липса на време не мога да смогна да напиша за един излет от преди две седмици, но ето че се откъснаха няколко минути :mrgreen:

Денят 02.06.2015 г. по време на командировка. Разбира се риболовът беше плануван не в работно време, а в края на деня и затова само за 2,5 ч. Не бях стъпвал на въпросната река от една година и ми беше интересно какво е положението. Вода знаех, че ще има, но дали и рибите са там.
Каране известно време по черни пътища, след това газене в треви до гърдите. Беше настанала истинска джунгла, но в крайна сметка стигнах и до реката. Красота. Хубави сенки и нюанси на светлината, а реката приятно се премяташе над калдъръма от камъни.

Изображение

Заложих на блесна с единична кука без контра. Трябва да го осъвършенствам този риболов. Напоследък доста изтървани риби имам и то най-вече откачащи се след като са се закачили. Но този път резултатът беше по-добър. Близо половината закачени риби бяха извадени и след кратка реанимация върнати обратно в пенливите вирове. Незнам само защо някои продължават да зарибяват с американска пъстърва при положение, че в реката има балканки. Половината риби бяха американки с размери от 15-30 см. Аз стартирах с една американка 26-27 см, която се хвана в ето този красив пенлив участък

Изображение

Изображение

След това на същото място още една и още една. Явно си правеха компания на едно и също място няколко риби. Установих, че и на други места е същото положение.

Реката уникална по всички критерии. Хладна вода, много нови вирове образували се след пороите, хубави надвиснали сенки и свеж въздух, огласян от песните на птичките :)

В края на един вир се закачи и красива балканка с ярко жълто оцветяване и дакато и мислех каква хубава снимка ще стана и тя се откачи. Поне емоцията остана, а рибата малко под 30 см.

Придвижвах се напред по реката, а красотата навсякъде около мен

Изображение

Изображение

Изображение

Единствената риба, която се хвана на воблер

Изображение

По едно време започнаха да преобладават напръсканите с черни и червени петна риби :)

Изображение

Изображение

Изображение

Рибите ги имаше почти навсякъде и издаваха присъствието си подскачане, за да уловят някоя прелитаща муха. Истинска красота. Изтървах и хубава риба над 30 см, но много надалеч атакува и поборихме известно време и близо пред мен се откачи. Следващия път. Знам я къде е.

Времето от 2,5 ч. излетя като миг. Хванаха се към 10-15 пъстърви. Половината балканки, другите от американския континент. Всички плуват обратно в реката, а аз отново плувам в мислите си по това красиво кътче от България. Преди да сгъна въдицата се разписах с две американки по 30 см. За толкова кратко време толкова. До следващия път.

Изображение

Изображение

Поздрави и наслука :D

_________________
Риболовен клуб "Балканка"
http://www.balkanka.bg
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 20 Юни 2015, 09:08 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 23:22
Мнения: 196
Красиво, Павка. Благодаря :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 29 Юни 2015, 12:53 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 23:27
Мнения: 201
Местоположение: на реката !!!
Привет младежи,

Аз миналата седмица отново кръстосвах страната командировка, та бях набелязал една дестинация :) Приключих с работата и право към мястото. По пътя виждам обаче, че реката голяма и кафява. Пуста работа. Срещнах един местен, който мяташе на плувка и го разпитвам откога се е замътила така реката. Той вика "цяла нощ валя и веднага качи и замъти". Ударих на камък, а се бях придвижил доста километри в планината. Бързо към вариант Б, който на мига се избистри в главата ми. Хванах картата. Прехвърлих около 300 реки в близко и далеч и пръста спря на една дестинация, на която не бях ходил отдавна. Мръсна газ и с тръпнещо сърце пристигнах на второто място. Реката бистра като сълза. Е поне намерих читаво място. Докато разгъвах такъмите от шубраците излезе един дядо с телескоп и взе да се оплаква, че от местните бракониери по реката риба не била останала. Питам го "не ги ли знаете, за да ги докладвате на ИАРА". Той вика "знаем ги, ама те са комбина и нищо не им правят, като се обадим". Милата ни родина. Красива и раздирана и унищожавана с лека ръка. ... Бях вече на мястото. Не можех само да сменям реки. В крайна сметка време за риболов нямаше да остане. Имах на разположение към 3 часа. Нали денят е дълъг вече, нищо че започна да се смалява преди няколко дена.

Ето я реката

Изображение

Заложих на воблер в началото на няколко места, но улових само една риба и бързо преминах на блесна.

Ето я и рибата. Балканка към 26-27 см.

Изображение

Изображение

Снимка и последва връщане в ловните полета, а тя се изстреля, като светкавица



Блесната, на която заложих беше медна Mosca 3-ти номер. Все на на всякакви други цветове ловях, но този път викам на медна ще е. Пъстървите също я харесаха и доста риби атакуваха, но не всяка се закачаше или пък се откачаха при канонадата от подскоци, които правеха. Риби под 26-27 см. такива скоци правеха. По 6-7 скока и то на каква височина. Много често атакуваха веднага с приземяването на самата блесна. Изпитах истинска наслада. Доста разстояние навъртях и да облавям местата. Имаше си риби и добре, че не се отказах от въпросната река. Шумът на реката, златистите нюанси от залязващото слънце и полъха на вятъра, който рошеше косите ми и разресваше златните треви.

Изображение

Изображение

Направи ми впечатление, че на въпросната медна блесна атакуваха повече от на каквата и да е друга.

Изображение

На едно от последните места се хвана тъмно точкувана пъстърва. Кака я беше напръскала четката на природния майстор.

Изображение

Изображение



Времето се изниза като миг, а за 3-те часа имах хванати около 15 пъстърви. Всички риби бяха горе долу един калибър 24-27 см. Всички са си обратно там и дано там да си останат. Прибрах се със заредена душа сияеща от кеф от няколкочасовия риболов. Прибирайки се до колата някакъв скакалец само ме атакуваше и се удряше в главата ми. Толкова ли не разбра, че не съм за ядене.

Поздрави и наслука на всички колеги и пазете рибите :D

_________________
Риболовен клуб "Балканка"
http://www.balkanka.bg
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 02 Юли 2015, 10:47 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 23:27
Мнения: 201
Местоположение: на реката !!!
Привет отново,

Третия ден от командировката миналата седмица беше плануван да се съчетае с малко риболов на пъстърва. Направих маршрута на картата и след малко ангажименти, право към набелязаната река. Надявах се да не е замътена при все че имаше дъждове. Пристигайки видях, че е бистра като сълза, а нивото е съвсем нормално :mrgreen: Оставаше и да имам успех и всичко щеше да е по мястото си.
Реката както казах ме посрещна с кристална видимост, прохладна и очакваща мен за тричасов риболов. По-дълбоките вирове с характерния маслено зеленикав отенък, криещи своите тайни. Сглобих за отрицателно време техниката и закачих медната блесна от предишния ден. Исках да проверя дали ще е резултатна или трябва да преминавам на друг вариант.

Изображение

В самото начало се хвана една маломерна петниста, която бързо отплува в укритията, като после я последва една вече мерна, но в границата на мерност.
Изображение

Бързо освободена се спуснах към следващите места, които като магнит ме привличаха.

Изображение

Обаче на медната повече решиха да не пробват рибите и веднага промених линията с друга блесна пантер мартин и нещата дойдоха на място. Отново се раздвижиха петнистите красавици.
За отрицателно време няколко риби по 25-26 см., които частично снимах и кой откъде е :)
Изображение



Реката беше от магическите, а и рибите се разписваха. Магията беше в пълна сила дори и само за три часа. Придвижвах се по реката, а местата каращи дъхът да секнат за миг и да се преклонят към тази красота, в която се бях потопил.

Изображение

Почти на всяко ново място имаше или атака или закачена риба.

Изображение



Времето летеше като бясно и трите часа вървяха към своя край. Винаги времето на реката минава, като един миг. Колко странно усещане. Зареден емоционално започнах де се връщам към колата, като не пропусках да мятам наново на някои от местата. Имаше и рибки, като тази, която реши още на снимката де се раздвижи и да избяга от ръката ми :)

Изображение

Изображение

За краткото време размятайки въдицата като джедай сред храсталаци имах уловени към 10-12 риби, не преминаващи мярката от 25-27 см. За мен важното беше, че има живот, зареждащ ме мен именно с живот :)

Поздрави с последния кадър и до следващия път :mrgreen:

Изображение

_________________
Риболовен клуб "Балканка"
http://www.balkanka.bg
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 03 Юли 2015, 10:59 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 18:00
Мнения: 165
Местоположение: София
Какво направи ти бре човек :)
Много излети тази година :)

_________________
Мариян Захариев (starlight)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 04 Юли 2015, 23:17 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 23:22
Мнения: 196
Днес с Илиянския се поразходихме по една рекичка. Рекичката супер, но рибките редки. Нищо, все пак на такива места магията е жива дори само като се разхожда човек. За щастие успяхме да излъжем ѝ някоя петниста красавица.

Изображение

Сред дребните кефалчета, които постоянно следваха примамките, на един от безбройните прагове се появи и първа петниста рибка:

Изображение

Красива риба имаща 30-тина см. За съжаление си забравих кепа в София, та се наложи да си припомням как стават нещата и без кеп, но с цялата мисъл, че рибата трябва да се пази и да не се вади от водата, макар и на цената на пълни с вода ботуши :)

След това разходката продължи със същата небрежност и маланхолия, без много запомнящи се моменти, освен стихващите дъха гледки.

Изображение

Времето минаваше бързо, но без никакъв резултат, когато се приближихме до поредния прекрасен вир. Започнахме да замятаме къде с воблери, къде с въртележки, но нищо не се случваше. Изведнъж, при поредното подаване зад един праг изскочи една прекрасна риба и всичко останало се вижда на долния клип, за който благодарности на Илиян. Водата с дълбочина до към 2-метра, кристално бистра и едра риба, обикаляща вдълбочина ... прекрасно.



Изображение

Поздрави.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 08 Сеп 2015, 14:44 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 23:27
Мнения: 201
Местоположение: на реката !!!
Привет колеги,

Мина цял месец и нещо и нищо никой не пише във вълшебната тема. Та дори и аз не можах да се отчета подобаващо, за да има репортаж.

Бяхме се разбрали с колегата Starlight да направим съвместен риболов. От работа само клавиши му били в очите, та викам дай малко да се разведри. Денят беше определен още преди няколко седмици събота на 05.09.2015 г. Дойде да ме събере с колата по ранни зори и с мръсна газ се отправихме към предначертаната река. Пътят мина в приказки и раздумки както обикновено в рибарски лакърдии :) Стигнахме на мястото, спретнахме багажите (кепове, фотоапарати, примамки) и се спуснахме към планинската река. Бях го довел на място, където знаех, че има пъстърви. Ето я и реката.

Изображение

Явно обаче и други хора, недобронамерени, знаеха за въпросното място (все пак България не е огромна територия), защото рибите бяха доста поразредени. Единственото "хубаво" беше, че са ловени с въдица, а не с други средства, унищожаващи всичко, което се движи. Риби все пак се забелязваха, но бяха скромни по размер. Както и да е. Завързахме по една блесна и започнахме да замятаме иден през друг, за да се опитаме да хванем някоя и друга притаила се балканка, колкото и да бяха нарядко. Обаче отново ударихме на камък. Рибите, които виждахме не бяха много и активни. Времето беше топло наистина, но пък водата си беше идеална като температура. Чат пат имаше по някое проследяване, плахо почукване и съвсееем рядко някоя се престрашаваше да атакува, като разбира се се и откачаше. Късмет. Затова пък се любувахме на природата, на красотата, която се откриваше пред сетивата ни и снимахме и замятахме и отново снимахме. После изяждахме по някой сандвич и отново се придвижвахме към следващото перспективно място. А местата страхотни. Редуваха се дълги обширни или тесни вирове, като някои и доста дълбоки.

Изображение

На тази снимка се вижда Мариян, който дебне една пъстърва.

Изображение

Изображение

Изображение

Стигнахме до един вир, в който се спотайваха зад камъните една дузина пъстърви. Имаше и малки и такива до около 30 см. Заметнах блесната и една от тях атакува, но както обикновено се откачи в краката ми, тъй като съм с безконтрени примамки, а и не държах въдицата ниско до водата. Гледам го Мариян как засия, като видя струпалите се петнисти красавици. Замерва ги с какви ли не примамки, но не и не. Продължихме нагоре по реката, като се редуваха бързи и спокойни участъци. Все още нямахме обаче извадена риба. Хеле на едно място успях да се разпиша с една уловена риба на ръба на мерност

Изображение

След усмивка последва връщане в ловната територия



Това беше и единствената риба, която заснех през деня. Останалите уловени не бяха по-големи от тази и реших да не ги тормозя. Хвана се дори една, която си беше направо зарибителен материал. Малко по-голяма от блесната и си беше атакувала блесната по учебник. Дори и със скромните си сантиметри балканката си беше точкувана отвсякъде като по-големите й посестрими. Внимателно изваждане на куката и обратно във водата. Времето летеше, като бясно както винаги като сме за риба. Странна работа :mrgreen:

Изображение

Достигнахме и до златните вирове, където слънцето се оглеждаше косо и придаваше на картината особена живописност.

Изображение

Изображение

Изображение

Към края на риболовния маратон достигнахме до участък на реката, където рибите си бяха както от свят светува. Имаше и малки и големи пъстърви, които съжителстваха заедно. чат пат се забелязваше как някоя атакува преминаваща муха. Зад един камък Мариян забеляза как се спотайват 5-6 хубави мерни пъстърви. Първо той ги атакува с всякакви примамки, после аз, но бяха апатични към подадените примамки. На моменти се разбягваха, като светкавици и после отново се връщаха зад камъка, където дебнеха за нещо по-интересно от подхвърляните от нас изкуственяци. За оставащия час риболов преди да тръгнем да се прибираме поти във всяко вирче имаше по плаха атака на риби, които са закачаха за миг и после сами се и освобождаваха :)

Изображение

Изображение

Риби през деня може да се каже, че не хванахме, освен няколкото закачени. На връщане обратно към колата забелязахме на местата, по които бяхме хвърляли че преминават сенки и на по-охранени пъстърви, но явно и ден не случихме. На капак на всичко направих и най-мощното си пребиване, съчетано със стремглаво свободно падане от 2 метра и нещо, омекотяване на падането със задник, превъртане във въздуха и пльосване в реката мощно. За късмет нямах нищо счупено по тялото или изкълчване. Единствено леко посинен задник и смачкани слънчеви очила. Мариян беше свидетел на тройния аксел, който заформих :mrgreen:

Поздрави с последния кадър от кристалната планинска река и до скоро

Изображение

_________________
Риболовен клуб "Балканка"
http://www.balkanka.bg
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 223 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 23  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
cron
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
The content of this site is licensed under Creative Commons BY-NC-SA 3.0 License
Copyright (cc) Риболовен клуб "БАЛКАНКА" - Криейтив Комънс BY-NC-SA 3.0