Kлуб Балканка

Форум
Дата и час: 20 Май 2024, 16:39

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 223 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 23  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 16 Юли 2014, 08:58 
Аватар
Offline

Регистриран на: 07 Мар 2014, 09:57
Мнения: 71
Ти заеби репортажа, за Павката уникалните репортажи и снимки са запазена марка, ама кеповете ви са станали ... не мога да намеря дума, баси бижуто! Красота отвсякъде!!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 18 Юли 2014, 16:43 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 22:41
Мнения: 172
Павка, уникален репортаж.
Миналата неделя имах за 2 часа, отидох на река зарибявана от нас, но резултатите не би трябвало да са толкова бързи. Като цяло ок. 50 удара (5% преувеличение), 20 хванати и откачени, 20 откачени пред мен риби и още.. След 90 мин си тръгнах доволен, и това някак си ме кара да вярвам, че има живот и има голям смисъл от нашите акции.
Наслука!
Виктор


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 21 Юли 2014, 14:55 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 23:27
Мнения: 201
Местоположение: на реката !!!
Привет колеги,

Викторе смисъл има от акциите, които правим клуба и останалите зарибители в страната. Без наша помощ няма накъде. Това е хубаво, че има живот в част от потоците. Другите ще се връщат постепенно към нов живот.

Миналата седмица се понесох командировка в страната. Оставаха по няколко часа на ден за любимото хоби. Търсих все хищници, а сред тях и петнистите красавици. Първите риби бяха трудни поради замътените реки наново, но пъстървите бяха в силата си. Направих за два часа риболов на една река по пътя докато се прибирах вече към София. Реката си беше с голяма вода, студена, но бистра като сълза :mrgreen: Дано да са там петнистите си виках. Приближих реката, а и обхвата на телефона изчезна (това не беше хубаво, защото официално си бях на работа. Добре, че никой не звънна :)).

Реката се лъкатушеше сред полягалите камъни и правеше интересни завои на места.

Изображение

Не минаха и пет минути и удар :) Рибата 27-28 см. охранена веднага раздруса въдицата и след малко вече плуваше в кепа, откачена от безконтрената блесна. Снимка и хоп обратно, а тя само това и чакаше и форсира мощно обратно към укритията.

Изображение

Изображение

Изображение

Там са значи красавиците с червени точки. Понесох се от място на място, а душата ми пееше за няколкото часа открадното време за риболов. Реката беше приятна на газене, а и как извиваше само снагата си по отделните вирове. Имаше по някое и друго закачане на риби, които в повечето случаи се откачаха преди да ги докосна с охладена ръка.

На това място ме атакува красива борбена риба около 30 см.
Изображение

Изображение

Изображение

Водата беше със силно течение имаше офанзива при изваждането, но рибата се притаи за малко в кепа преди отново да поеме към ловните полета.

Такава усмивка грееше на лицето ми :mrgreen:

Минутите се нижеха като луди, а имах още известно време за риболов преди отново да поема в посока към София.

Местата уникални и пленително красиви. Снимките говорят сами по себе си.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

На едно от местата ме атакува още една красавица със сходни размери на първите две.

Изображение

Снимка и обратно в реката.

Времето вървеше към края, а на мен никак не ми се тръгваше, но за съжаление трябваше. На всичкото отгоре бях подгонен от едни овчарски кучета покрай реката и започна препускане по реката през глава, като че бях на триатлон. В крайна сметка излезнах невредим, освен, че слънчевите очила ги посях някъде (втори вече чифт).

Важното беше, че в реката има живот. Уловиха се 7-8 пъстърви, болшинството мерни, като три от тях около 30-те см. Всички си плуват обратно в реката, само спомените в мен :)

Поздрави с последния кадър и наслука

Изображение

_________________
Риболовен клуб "Балканка"
http://www.balkanka.bg
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 23 Юли 2014, 12:35 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 18:00
Мнения: 165
Местоположение: София
Павката ни заля от репортажи. Едно голямо мерси и от мен :)

Та моя милост взе, че успя да намери малко време да драсне няколко реда относно един риболовен ден състоял се на 27 Юни, Петък. Почти цял месец по-късно :shock: От работа се попилях... Стандарно тръгване от София към 08:15 (все пак сме двамата с Димо) :) След дълго лутане из реки като бози, спряхме на една рекичка, в която имахме надежда, че ще е бистра, но уви....

Изображение

Нищо, реката е бижу, ще се провери отново :) Търсенето продължава... Три часа по-късно :shock: успяхме да нямерим бистра рекичка. Спряхме за малко на едно вирче, метнах и бам, едно малко красиво балканче излезна за снимка:

Изображение

Казахме си, това ще е реката, а и отгоре на всичко беше станало 13:00 ....
Нахлузихме екипировката и газ нагоре. И започнаха едни красоти... Направо забравих 5-те часа лутане с колата....
Вирче:

Изображение

Рибка:

Изображение



Вирче:

Изображение

Рибка:

Изображение

И още красоти:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Димо си набра малко от тези:

Изображение

Изображение

Изображение

И така приключи този прекрасен ден :)

_________________
Мариян Захариев (starlight)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 31 Юли 2014, 12:00 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 18:00
Мнения: 165
Местоположение: София
Настана време за нови репортажи.
Първото събитие се проведе на 11 Юли 2014 Петък.
Бойното кръщение на новата ми придобивка :mrgreen:

След около 3-4 месеца мъки новият ми кеп вече е при мен.
Казвам мъки, защото направата му отне доста време. Мрежата беше най-сложното нещо.
Трябваше да е без възли, за да не наранява рибките. Купих си няколко фабрични кепа, докато намеря подходящата мрежа :)

Ето го и него:

Изображение

Заедно с Димо, тръгнахме да обикаляме разни реки и да търсим петнистите.
Реката ни посрешна кристално чиста:

Изображение

Изображение

Не след дълго успях да кепчосам и единствената рибка за деня :(

Изображение

Красоти не липсваха, поне те са си все още там където трябва да бъдат...

Изображение

Изображение

Ето и клипче с пускането на рибката, която май не и се тръгваше много много :)



---

Второто събитие - 18 Юли 2014, отново Петък.

Озовахме се на една уникална река. За съжаление, обаче беше леко мътна.
На всичкото отгоре, по обяд започна да вали и гърми и така има няма два часа.
Рибки имаше, но бяха леко мудни... Така и не успяхме да изваним някоя за снимка.
Все пак, ето малко снимки на красоти:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Тук слънцето изгря отново след дъжда, а реката се размъти доста и вдигна нивото :)

Изображение

Поздрави :)

_________________
Мариян Захариев (starlight)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 31 Юли 2014, 14:35 
Offline

Регистриран на: 30 Юли 2014, 07:46
Мнения: 15
Здравейте!
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Благодаря на колегата starlight за помощта. Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 01 Авг 2014, 18:41 
Offline

Регистриран на: 30 Юли 2014, 07:46
Мнения: 15
Привет колеги,
ще споделя с вас един излет от днес.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Получи се труден риболов, защото водата беше кристално бистра. Изплаших няколко пъстърви поради невнимателно придвижване и замятане от прекалено близка дистанция. Хванах 17 балканки с размери между 18 и 24 см. Изпусхах 6 риби поради единичните куки без контри. Понякога изпускам повече, понякога по-малко... Много зависи и от конкретното място, където съм заметнал. Всички пъстърви се намират в реката, където им е мястото!
Поздрави и наслука!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 01 Авг 2014, 19:18 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 23:27
Мнения: 201
Местоположение: на реката !!!
Поздравления за страхотния риболов, на който ни направи съпричастни колега teek :)
Едно голямо благодаря и скоро чакаме още репортажи :)

P.s. първото място е уникално

_________________
Риболовен клуб "Балканка"
http://www.balkanka.bg
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 11 Авг 2014, 08:59 
Offline

Регистриран на: 30 Юли 2014, 07:46
Мнения: 15
Привет колеги!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Вчера успях да хвана само 6 балкански пъстърви с размери между 23 и 28 см. Казвам "само", защото изпуснах 12 риби (2 от тях над 30 см). Но причината не беше само в единичните куки без контри. В началото на излета ми се счупи пружината на бигела и той се отваряше при всяка закачена риба. Много неприятна ситуация - пъстървите скачат над водата, а аз губя контрол над линията докато затварям бигела. Но всички риби са все още там и ще се преборим отново следващия път!
Колеги, ще споделите ли как снимате хванатите пъстърви? Изпитвам сериозни трудности при снимането, защото се стремя да не наранявам рибите. Но в едната ръка борбена пъстърва, в другата фотоапарат... Поради това не правя снимки на всяка хваната риба. Използването на кеп помага ли?
Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 21 Авг 2014, 21:17 
Offline

Регистриран на: 30 Юли 2014, 07:46
Мнения: 15
Привет!
Днес риболовът беше изключително труден, защото нивото на водата е много ниско. Трябваше да замятам от голямо разстояние и да се придвижвам приведен, използвайки всички възможни прикрития.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 223 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 23  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
cron
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
The content of this site is licensed under Creative Commons BY-NC-SA 3.0 License
Copyright (cc) Риболовен клуб "БАЛКАНКА" - Криейтив Комънс BY-NC-SA 3.0