Kлуб Балканка

Форум
Дата и час: 20 Апр 2024, 13:11

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 223 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 23  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 06 Окт 2014, 13:42 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 23:27
Мнения: 201
Местоположение: на реката !!!
Дългоочакван пъстървов риболов

Привет дружина,

Поздрави на всички за страхотните репортажи през тази година :)

Най-сетне с Мариян Starlight-a да съвпадне програмата и да организираме пъстървов риболов. То сезона свърши вече, но поне се отчетохме. За мен това беше закриващ риболов. Мариян се е отчел с още един риболов, където е имал борба с митична риба, но за нея той по-късно ще разкаже.

През нощта и аз едвам спах от вълнение. Само пъстърви ми бяха в главата. С Мариян се срещнахме още по тъмно. Запалихме колата и газ към реката. Една седмица се чудехме в коя посока да поемем. Изтеглихме една карта от тестето и се падна р. ....... (Забравих й името). По пътя ни посрещнаха два впечатляващи облака, които нямаше как да пропуснем да нарисуваме с апаратите.

Изображение

Изображение

Приближихме реката, а шумът й се чуваше дори и през затворени прозорци. Нали валя няколко дена преди това и всичко беше като за рафтинг. И тук същата картина, но поне водата беше бистра, макар и големината си. Спретнахме такъмите. Този път и аз щях да ловя на блесна с единична кука без контра.

Изображение

Понесохме с Мариян и на едно от първите места хвана пред очите ми страхотна балканка. Окраската й беше страхотна, а и размерът радваше окото. Ето го и моментът на пускането на свобода погледнат от друг ъгъл.



На Мариян ръцете му се разтрепериха, но и как иначе. Там са значи рибите, въпреки голямата вода. Добре, че колегата му беше достатъчна тази риба и се отдаде на снимане, та да успея и аз някоя риба да закача. Първо имах почуквания, но после и първата риба на единична безконтрена кука са появи за снимка :mrgreen:

Изображение

Изображение

Изображение

Беше от местните балканки :) Снимка и хоп обратно в пенливата вода.

По-нататък се заредиха едни красоти, та се чудиш да ловиш ли или да снимаме.

Изображение

Изображение

Изображение

Хванах още две риби, като първата, но на едно място ме отбеляза и тази по-едра балканиада, с по-бледи цветове от голямата на Мариян.

Изображение

Изображение

Изображение

Няколко снимки за архива и след това, кой откъде е. По-нататък и още една подобна риба се закачи, но тъй като се размислих как ще я наснимам и тя взе, че се откачи преди да я кепчосам.

Очите ни бяха широко отворени от красотата на природата и шума на преминаващата река.

Ето още от гледките на това страхотно кътче в България

Изображение

Изображение

Изображение

Ето го Мариян с фотото. Нека продължава да снима, че да мога и аз да се доредя да помятам покрай него :mrgreen:
Изображение

На прибиране обратно тъкмо говорихме за гъбите и той обясняваше, че не е виждал манатарка на живо. И тогава на една полянка се появи една голяма, като табуретка. Откъснах, я а до нея още 3 по-малки. Натоварих ги в кепа на гърба и доста си тежаха. Вкъщи, като премерих голямата се оказа 0,750 кг. Сега всичко е изсушено и чака манджите, където ще се позиционират на порции :mrgreen:

Изображение

Изображение

Закрих пъстървовия риболов със страхотно изкарано време, хубава компания, няколко уловени риби, а и манатарки си набрах. Сега е вече времето на размножителния период. Догодина ако е рекъл господ повече.

Поздрави с последната снимка

Изображение

_________________
Риболовен клуб "Балканка"
http://www.balkanka.bg
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 07 Окт 2014, 14:48 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 18:00
Мнения: 165
Местоположение: София
Закриване на пъстървория сезон 2014

Дойде и края на пъстървория сезон, за съжаление...
Твърдо бях решил, че ще закривам във Вторник 30 Септември и така и направих.
Станах сутринта, не много рано, грабнах въдицата, кепа и фотото и потеглих към една прекрасна река.

Реката отново се оказа доста висока, но пък не беше мътна.
Първа среща с рекичката:

Изображение

Няма и 30 минути и първата рибка вече беше в кепа.

Изображение

Преминах през доста красиви места:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Рибки имаше, но бяха доста мудни. Водата беше доста студена.
Може би не бях уцелил деня, но пък разходката беше повече от достатъчна.
Успях да снимам още две рибки:

Изображение



Изображение

На един от вировете ми удари доста едра риба... По моя преценка беше 40-45+. Борихме се 10 секунди и малко преди да я кепчосам, се откачи... Последва силен вик: АААААААААА. За малко да обвиня единичните куки без контри, но след като помислих малко какво се случи, осъзнах, че проблема беше в мен... Бях вдигнал много високо въдицата накрая и мисля, че това беше проблема. Блесната просто излетя от устата на рибата.

Няколко вира по-нагоре отново изпуснах прилична риба, която се оказа доста голям непукист и след като се откачи, застана пред краката ми и не мърдаше. Извадих фотото и направих клип. Ако се вгледате, мисля че ще я видите:



И така закрих сезона. Другата година пак :)
Поздрави със следващите снимки:

Изображение

Изображение

Есента дойде, време е да обърнем малко внимание и на щуките :mrgreen:

_________________
Мариян Захариев (starlight)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 02 Фев 2015, 19:44 
Offline

Регистриран на: 30 Юли 2014, 07:46
Мнения: 15
Здравейте момчета!
Вчера цял ден не спря да вали дъжд и реших да си остана вкъщи. Голяма грешка. През нощта не можах да заспя - всички откриха, а пък аз стоя до печката с бабата и дядото. Срамота!
Днес реката ме посрещна леко размътена от топящия се сняг и влачеше листа, но това не можеше да ме спре - и аз открих!

Изображение

Още на второто замятане хванах първата си пъстърва за сезона. Отлично. Отървах капото, а и рибата беше добра за тази река.

Изображение

"Продължаваме напред!" :D

Изображение

Втора пъстърва с размери около нормата:

Изображение

Слънцето се показа, реката се поизбистри и успях да излъжа още 2 балканки:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Успешната примамка за деня:

Изображение

4 хванати - 4 пуснати обратно в реката. Единичните куки без контра са сила. :D

Успех на всички през новия сезон!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 02 Фев 2015, 20:09 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 23:22
Мнения: 196
Респект от показанато :) Браво.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 02 Фев 2015, 20:39 
Offline

Регистриран на: 07 Мар 2014, 09:20
Мнения: 54
Ко ма напрай бе човек? Четири балканки на блесна в тия ледени води. Поздравления за добре поднесения репортаж и качествени снимки.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 07 Фев 2015, 18:31 
Offline

Регистриран на: 30 Юли 2014, 07:46
Мнения: 15
Добре дошли в леденото царство!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Среща с ледената царица:

Изображение

Изображение

Определено беше екстремен риболов. Водачите на въдицата постоянно замръзваха, едва успявях от студа да направя "паломар" и отново надцених височината на гумените ботуши. Но си заслужаваше...


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 24 Фев 2015, 11:07 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 23:27
Мнения: 201
Местоположение: на реката !!!
Привет младежи,

Дойде най-сетне и моя момент да пусна някоя и друга снимка на красоти и уловени рибки в красива България :mrgreen:

Поздравления на колегата Teek, който е безапелационен в риболова, откъм риби и условия на риболов, както проличава от последния му репортаж.

Така и не успях да открия риболова в деня на официалното му откриване, но вече се разписах. Първата риба я улових още на 6-ти февруари, но интересен риболов откъм гледки и хванати балканки спретнах преди няколко дена на 20.02.2015 г. Миналата седмица беше планувана за командировка още от сряда. Както винаги първо работата и после отдаване на любимото занимание :) Работата за деня свърши, но реката на която бях решил да ловя ме посрещна голяма, студена и най-важното доста мътна. Изредих блесни и воблери, но ръц. Реших ще снимам водохващания в околността за попълване базата данни в http://www.dams.reki.bg" rel="nofollow Следващият ден ме отведе на друго място. Остана време за риболов около 2 часа. Реката по-малка от предишната, но пък още по-ледена. Тъй като бях взел със себе си и ручейници, реших да пробвам и на стръв, дали ще се отчетат петнистите красавици. На реката бях за първи път и не бях сигурен какво да очаквам. Освен красотите около мен риба не успях да уловя :( Остана последен шанс последния ден в петък. Приключих работата и газ към реката да помятам около два часа отново. Като се увеличи денят би имало повече часове, но към момента толкова. Предварително набелязаната река ме приветства с нормално течение и студена и с хубаво греещо слънце на около :) Нарамих чантата с фотоапарата и две въдици (едната на спининг, а другата на стръв). Ако на спининг не вървеше, можех едновременно да опитвам и на стръв. Пъстървите може да са все още по-мудни. Потопих се в реката, а тя ми се усмихна отколко време ме е чакала да я почеша с примамките след няколкомесечно студуване. Реката беше от златните :)

Изображение

Въпреки златистите нюанси не липсваха и ледените украси
Изображение

На спининг заложих на блесна пантер мартин със сменена кука (единична и фабрично безконтрена). Въртях по завирените участъци и дълбоките джобове на падащата вода, но като начало риба не се закачи. На едно от местата след блесната се придвижа мерна балканка, която плахо оглеждаше, но без атака. На следващо подобно място друга нейна другарка съпътстваше блесната, но само до там. Явно само ги разглеждаха. Викам си , така няма да се разберем. Верно, че ги виждам рибите, но тръпнех да усетя приятния трепет на въдицата. Смених такъма с този на стръв. На следващо подобно място заметнах и при придвижването надолу по течението индикатора изчезна. Засечка и красива 25 см. петниста красавица се разподскача в кепа. Усмивката на 24 карата. Снимка и обратно в бърлогата.

Изображение



Малко по-нагоре по реката още една подобна риба се улови, но нея не съм я снимал. Имаше ги значи рибките, но бяха доста попремръзнали и въртящите железа и балса не им предизвикваха вниманието.

Реката течеше и ромонеше пред мен с цялата си красота. Как чакам само да се поразлисти гората и да облече зелената премяна и да се накичи с аромат. Скоро и това ще стане.

Изображение

Изображение

Изображение

Реката беше наистина от златните :) Времето обаче за риболов бързо приключи, както и започна. Събрах такъмите и обратно към колата, а реката ме изпрати с красиви нюанси

Изображение

За два часа видях, че има живот в тази красива планинска река. Надявам се така и да си остане, а дотогава поздрав и наслука на всички колеги :)

Павката

_________________
Риболовен клуб "Балканка"
http://www.balkanka.bg
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 27 Фев 2015, 20:11 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 18:00
Мнения: 165
Местоположение: София
Благодаря на колегите :)
Прекрасни риби от ледени води! :)

_________________
Мариян Захариев (starlight)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 03 Мар 2015, 22:28 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 18:00
Мнения: 165
Местоположение: София
Доживях и аз да открия...
От както открихме сезона успях да се метна за риба едва два пъти.
Все нещо се случва... Както и да е най-накрая успях да направя някоя друга снимка.

Денят е Събота, трима рибари - аз, ХЗЛ и Тюлена.
Добре, че беше Милен да ме измъкне от вкъщи.
Та пристигнахме на реката, един надолу, двама нагоре и така...

Няма и пет минути и се чу победоносен вик :)
Рибката на Христо:

Изображение

Час по-късно, майстора отново с рибка:

Изображение

Не след дълго и аз успях да се запиша, първата ми риба за сезона:

Изображение

Реката беше прекрасна. Рибките редки, но пък не бяха много пасивни поне.

Изображение

Изображение

В един прекрасен вир, след дълго мятане на воблери, реших да заложа на тайно и рядко използвано оръжие:
черен мепс 2-ка с единична кука (4) без контра. Първо замятане и бамм :) :

Изображение



Още малко красоти:

Изображение

Изображение

Изображение

Денят мина неусетно. Миленчо си остана без рибки, но той не може да се оплаква :mrgreen:

_________________
Мариян Захариев (starlight)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 11 Май 2015, 15:48 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 23:27
Мнения: 201
Местоположение: на реката !!!
Здравейте колеги,

Тази година работата тотално ме е завъртяла и време не остава много както за риба, пък камо ли да споделя и с Вас някоя и друга красота.

Излетите два, преди две седмици по време на командировка в страната. Времето за риболов беше повече от недостатъчно. Тъкмо да разгъна пръчката, да метна няколко пъти, да снимам някое и друго фото и ако късметът е на моя страна и рибка петниста да закача.

Първият излет в края на работния ден за около два часа. Реката предварително набелязана според местонахождението ми. Малко студена, но все пак ставаше за риболов. Нарамих въдицата, апарата и се понесох през дебрите на планинския поток. Държа да подчертая, че двата часа за риболов бяха всъщност 1, тъй като още толкова време потроших, да си търся телефона, който беше паднал от джоба на полара. Добре, че го намерих все пак :mrgreen:
Реката ме посрещна с цялата си красота и с това ме и остави. Успях да закача една петниста риба, но реших да не я снимам. През останалото време единствено подгонвания и плахи почуквания. Ето малко снимки :)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Прибрах се в хотела приятно зареден, макар и без много риболовни успехи :mrgreen: , но не и всеки ден може.

На следващия ден прибирайки се на обратно към София викам ще спра за час и нещо на друг поток, да проверя дали са там петнистите другарчета. Този ден време за пейзажи не остана, но пък излъгах две балканиади, които кепчосах, след като налетяха на блесната с единична безконтрена кука. Удари имах, но все се откачаха.

Ето ги младежите:

Изображение



Изображение



Усмивката грейна широко, че все пак за краткото време се потопих в любимото хоби.

Природата ме изпрати разцъфнала и с усмивка

Изображение

Изображение

Всяка една риба е уловена на блесна с единична кука и върната обратно в рекатал

Трябва доста да се ошлайфам с единичните куки :mrgreen: , като Мариян

_________________
Риболовен клуб "Балканка"
http://www.balkanka.bg
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 223 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 23  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
cron
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
The content of this site is licensed under Creative Commons BY-NC-SA 3.0 License
Copyright (cc) Риболовен клуб "БАЛКАНКА" - Криейтив Комънс BY-NC-SA 3.0