Kлуб Балканка

Форум
Дата и час: 28 Мар 2024, 14:19

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 46 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 31 Юли 2012, 10:07 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 18:00
Мнения: 165
Местоположение: София
Реших да отворя нова тема за "Хвани И Пусни - репортажи", с която да даваме пример
на младото поколение. Всеки, който желае може да пише.

Единственото условие е: рибките да са живи и здрави и да се пускат обратно.
Желателно е да има снимки или видео на пускането.

А сега ето един репортаж от мен.

Събота 28.07.2012, бяхме тръгнали за кефали, но имаше и изненади.
Рибките бяха леко тегави, но не липсваха.
Ето малко снимки.

Денят започна с изненадата:

Изображение

След това се почна

Изображение

Изображение

Изображение

Ето и едно видео :)



Абсолютно всички риби си плуват живи и здрави.

_________________
Мариян Захариев (starlight)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 28 Авг 2012, 19:44 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 18:00
Мнения: 165
Местоположение: София
Да живнем малко темата :mrgreen:
Днес си бих камшика от работа към 15:30 и газ за рибка.
Пристигнах на реката, а водата, както се очакваше беше доста малко, но се почна още с първите няколко хвърляния:

Изображение

Няколко минутки по късно, на същото място:

Изображение

Изображение

Последва една серия с 10-та дребосъка, които дори и не съм снимал.
Малко по-надолу реших да изпробвам едни нови воблерчета и хоп:

Изображение



Тестовете бяха успехни. Хванах и няколко кефалчета. След това отново заложих на HZL
и бум отнесеме най-големият хубавец за деня:

Изображение


_________________
Мариян Захариев (starlight)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 29 Авг 2012, 07:46 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 23:27
Мнения: 201
Местоположение: на реката !!!
Здравейте колеги,

Да се включа и аз с един излет от миналата седмица по време на командировка в Северна България!

Хубави рибки си набоцкал Мариански :) Воблерите много ми харесват! Нямам такива и ми е интересна играта им!

На мен най-сетне ми се отдаде възможност да помятам примамките и в Янтра! Последно миналата година по това време и риби имаше доста тогава! Днес реших да опитам същите места, но с разочарование открих, че местата са се попроменили в известна степен! Отрязани дървета, а рибите ги нямаше както миналата година! Верно, че и ден с ден не си приличат, но както един рибар ми каза днес "Рибите тази година не са като преди! Има ги, но или са сменили местата си или просто жегата си казва думата" Та в началния участък около хванах 7-8 кефала, като само един беше по-борбен и едър (30 см)
Изображение

Преместих се под едни прагове на реката, а там едно бухане на распери! И то големи бухалки! Като развъдник направо! Какво ли не заметнах, но нищо, а те направо в краката ми скачат! Преместих се малко по-надолу по бързеите и там имах реализирани риби (максимум около 25-30 см), като между тях се закачи и един малък распер около 30 см
Изображение
По-голям не искаше и не искаше!

На воблер HZL се закачи един среден кефал, но доста тумбест! HZL-тата са друг модел, но също доста апетитни за кефалюгите!
Изображение
Миналата година на това място един 45 см подхвана същият воблер и падна сериозна борба, но днес липсваха удари на подобни риби!

Направи ми впечатление, че основно рибите се уловиха на блесна Mepps Longcast сравнено с всякакви воблери и радноцветки!
Всички риби до една плуват обратно в реката! Куките на блесни и воблери са предварително премачкани още от предходни риболови на пъстърва!

Поздрави и наслука :)

_________________
Риболовен клуб "Балканка"
http://www.balkanka.bg
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 06 Сеп 2012, 21:17 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 18:00
Мнения: 165
Местоположение: София
Малко инфо от днес. Беше доста интересен ден :)
Сутринта на реката - търсих распери, но намерих едни други малки красавици:

Изображение

Успях да ловна 4 броя. Слънцето напече, взех УЛ-ката и тръгнах да търся кефалчета.
Не след дълго ме взе бързият влак.

Изображение



Красавиците от сутринта продължиха да ме навестяват. Кефа е уникален.
Щуклета са малки, но доста борбени, от горе на това съм и с УЛ.

Изображение

Изображение

Изображение



И още едно кефалче:

Изображение

Ако някой пита какъв е воблера, отговора е: прототип HZL :mrgreen:

_________________
Мариян Захариев (starlight)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 20 Сеп 2012, 20:32 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 23:27
Мнения: 201
Местоположение: на реката !!!
Здравейте колеги,

Тази седмица командировката от работата ме отведе на няколко места в страната, по които протичаше хубава голяма река, а УЛ въдицата както винаги е отзад е в багажника! Спиранията ми бяха доста кратки, като се има предвид, че трябваше да се свърши първо работата, а след това да се отдам на любимото хоби!

Вчера на едно от спиранията в рамките за около 30-40 минути, че трябваше да продължавам напред имах реализиран удар на красив кефал (30+)
Изображение
Водата беше малко в реката е беше започнало да се заблатява, но все пак имаше нарядко участъци с бързейчета! Откачих безконтрената блесна и хоп обратно във водата! За съжаление друга риба не се закачи, а само плахи удари на дребни кефалчета!

Днешният ден беше малко по-благосклонен към рибарското сърце! Не от големи риби, а от малко повечко риби в сравнение с вчерашния ден! Бях закрепил кепа с новата система за захващане на гърба (благодарности отново на Димо "pitcha"), но за съжаление не се наложи да го използвам! Реката ме посрещна хубаво течаща! Трябваше единствено да разгъна въдицата и да започна да замятам!
Изображение

Не след дълго се закачи и първият приятел, който позира за кратко и обратно в реката
Изображение

Направи ми впечатление, че риба на блесна днес не се закачи! Предпочитаха единствено воблер и от проби сменяйки ги всички взимаха само на HZL с имитация на балканка (а така ми се ходеше за пъстърва, но близка река така и нямаше, а и с това маловодие ... Но все пак днес балканката ловеше ;))!

За около два часа се закачиха десетина кефала и един распер, които веднага се връщаха там където им е мястото!

Изображение

Изображение

Казвам го за бройката, защото го сравнявам с миналата година на същото място, когато за същото време имах над 30-40 реализирани риби! Вярно, че година и ден не си приличат, но все повече има риболови само с по няколко уловени риби! Казвам го с възмущение, защото липсата на риба е не само до деня, а и до нас хората, който лесно разрушаваме екосистеми! Хората, които пускаме рибите се увеличаваме и оставаме единствено спомените и приятната тръпка от борбата с рибата в съзнанието си! Надявам се да да дойде ден, когато болшинството от хората ще осъзнаят колко крехко е всичко в природата!

Поздрави и наслука :)

_________________
Риболовен клуб "Балканка"
http://www.balkanka.bg
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2012, 19:17 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 18:00
Мнения: 165
Местоположение: София
Днес нещо се депресирах лекинко в офиса и към 14:00 си казах: стига толкова за днес :)
Решиш да се метна до една близка рекична да проверя кефалчетата.
От начало беше леко тегаво, едно почукване и толкова. След около час и малко мятане ковнах първото кефалче.
И пак заспаха рибките, все едно като го пуснах каза на събратята си да не кълват...

Не след дълго обаче реката ме изненада и ми изпълни душата с кеф.
Блесната беше захапана от тази красавица:

Изображение

Не съм си и мислил, че може да има щучки. Явно забраната тази година си каза думата!
Няколко минути по-късно хванах още една - доста по-голяма от предишната.
Този път заснех и пускането :mrgreen:


_________________
Мариян Захариев (starlight)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 06 Окт 2012, 13:43 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 18:00
Мнения: 165
Местоположение: София
Тази Събота и Неделя бях решил, че ще си седя вкъщи...
Вчера обаче, навръщане от зарибяването, разбрах, че жената ще е на работа в Събота :)
Веднага едни прекрасни мисли се породиха в главата ми.

Сутринта станах, закарах жената на работа и се отправих към реката.
Имах на разположение няколко часа до към 13:00.
Целта бяха кефалчета. Много зор, много нещо...

Едвам излъгах едно кефалче и един костур. Бях се отчаял...
Изведнъж, както си въртях един мепс (бяла единичка с червени точки), блесната направо спря.
Инстиктивно засякох, а тя взе, че тръгна на обратно :mrgreen:

Поразнодихме се с красавицата, наляво, надясно и накрая излезна да позира за снимка:

Изображение

Една снимка и хоп обратно:


_________________
Мариян Захариев (starlight)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 15 Окт 2012, 19:58 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 18:00
Мнения: 165
Местоположение: София
Ох този уикенд много зле работата.
Два дена по Марица... едвам спасих капото...
Никаква следа от кефал или распер... само тук там некое измъчено щукле :evil:

Събота - дори не успях да снимам нищо...
Неделя - излъгах едно щукле :)

Изображение

Изображение

Клипчето с пускането се получи доста добре. Започвам да задобрявам :)



Накрая риболова приключи с ето този хубавец :)

Изображение

_________________
Мариян Захариев (starlight)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 21 Окт 2012, 18:53 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 23:27
Мнения: 201
Местоположение: на реката !!!
Привет колеги,

За мен и бат Димо (pitcha) съботният ден беше под знака на петнистите! Но този път от онези многозъбите петнисти хищници, от които и раците трябва да си пазиш! След кратка уговорка няколко дена по-рано се отправихме по ранни зори към голямата река. Термометърът в колата на моменти падаше под нулата, което беше признак за първата слана, но вероятно локално явление! След дълго обсъждане на изминалата пъстървовова година пристигнахме на реката в една гъста лепкава мъгла, която проникваше през дрехите и която след около час се раздига! Извадихме пръчките от багажника и малко преди да започне да ми показва всякакви примамки за щука забеляза пръчката, с която щях да ловя и веднага ме подхвана на къс пас "Абе ти с тази тояжка ли ще ловиш? Тук се лови с дълги пръчки, а не с такива къси клечки 1,80 м. Ей пак трябва да давам въдица! Добре, че си нося още една. След това да не кажеш, че и риба не си хванал с нея" Погледнах сконфузено, но монтирах линията на по-дългата пръчка! Сега оставаше и риба да хвана с нея и бях съвсем свършен! Алан от клуб "Балканка" я познава доста добре тоягата на Димо от миналата година! Димо ми прегледа примамките, които се състояха от няколко блесни и веднага заключи, че половината изобщо не стават за риболов на щука! Извади тежките куфари и започна да ми показва тежката аритлерия! Броят на моите блесни беше, като броят на куфарите и кутиите с воблери и блесни! Но така или иначе риболовът на щука за мен е по-слабо познат от риболова на пъстърва и трябваше да слушам тежкия глас на бат Димо! Заредихме и потеглихме по брега! Започна едно замятане на блесни, воблери, силиконови рибки и на всяко прибиране трябваше да чистим примамките от купчината водорасли и треволаци, а реката вече ни се усмихваше от раздигалата се мъгла!
Изображение

Бре мятахме, мятахме нагоре надилу, на ляво надясно и не щеше и не щеше! Мариян (starlight) се обади да ни провери и да ни пожелае слука, но ние не можеше да се похвалим с нищо друго освен едно подгонване на малка щучка на въдицата на Димо, но толкоз! Запалихме колата и нагоре по реката, като спирахме на всяко перспективно място и замятахме, но освен тревите и водораслите друго не хванахме! Срещнахме и други рибари, но и те споделяха същата като нас слука! Обиколихме толкова много места, но и като че ли перспективните с укрития липсваха, заради ниското ниво на реката! Сгънахме въдиците и запалихме колата и тръгнахме на обратно, като заради някакви ремонти се емнахме по едни пътчета засукани, които съвсем ни овъртяха! На един от завоите в далечината забелязах едно малко гьолче, с тръстика по единият му бряг! Така и така нямахме слука на реката, дай да видим дали бихме случили на някоя щука на това неизвестно за нас място!
Изображение
Кацнахме на брега и бат Димо веднага препоръча да махна блесната и да сложа една от неговите, но каза да я пазя като очите си! То с какво ли мое вече ловях! Май само макарата и кордата бяха мои :mrgreen:
Та сложих блесната и докато той се оправяше започнах да замятам стръвно! Не след дълго се закачи нещо близо до брега и какво да видя! Малка щучка. Не бях виждал такъв фъстък!
Изображение

Бърза снимка и обратно във водата!


Продължих да мятам, но друга не се обади, но беше явен признак, че има щука на това място! Заобиколих тръстиките и се появих на другия бряг. Бат Димо замяташе срещу мен, а аз се наврях съвсем в тръстиките! На едно от прибиранията покрай едни клечки, блесната спря и гледам, че се закачила в едни полегнали папури, но заедно с нея и гърба на щука, която се разподскача отривисто след като засякох! А наляво, а надясно в един малък прозорец от вода и след малко беше при мен на брега хубава щука 60 см. Сърцето ми веднага се разподскача от вълнение!
Изображение
Викнах на Димо, е съм хванал риба и му я показах от другия бряг и му викнах да идва насам, но той продължи да мята примамките от отсрещната страна! Откачих я хубавата риба и веднага я пуснах сред тръстиките, а тя за секунда отпраши в укритията! Реших да сменя блесната с една боя Мепс Аглия 5 и да хвана и нещо с нея. Тъкмо и блесната на Димо да остане цяла! Преместих се до следващото удобно място с подаващи се тръстики и заметнах и прекарах, но без закачка! Заметнах отново, но този път точно в прозорец обграден с гъста растителност! Няколко оборота и удар! Въдицата се огъна и под водата видях как се бори щука с подобни размери на предходната! Вече сърцето ми беше съвсем зачестило ударите си! За нула време 3 щуки!
Изображение

Викнах на бат Димо да идва насам, но той беше се излегнал на другия бряг и ме гледаше какво правя и даваше цени наставления къде да мятам и как да прекарвам примамката! Само че на мен вълнението ми дойде в повече! Аз до тази момент от цялата ми риболовна практика, която е била толкова рядко свързана с щуките имах 4 уловени, като най-голямата ми беше малко по-малко от днешните, а сега за има няма 1 - 1,5 ч. вече имах 3 бр. уловени!На една от следващите места в гъсто обрасло място прекарвайки блесната се завихри водата от притаилата се хубава риба, но не искаше да се закачи! Малко по-нататък се хвана още една щучка около 35 см, която също така бързо се върна в укритията!

Върнах се при Димо с усмивка на лицето и му върнах поверената пръчка, която се доказа в боя в съботния ден и блесната! Все още са пред очите поривите на хубавите риби, с хубавите си пориви под и над водата и красивото място, но което съвсем случайно попаднахме! На Димо после му разправях, че съм таял надежди във въдицата и че е трябвало да се отсрами, макар и не на голямата река! Представям си какъв е кефът, ако се закачи риба 5-6 кг и по-голяма дори! Някой ден ще разбера :)

Поздрави и наслука и специални благодарности на бат Димо за незабравимия риболов :)

_________________
Риболовен клуб "Балканка"
http://www.balkanka.bg
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 25 Окт 2012, 21:48 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 23:27
Мнения: 201
Местоположение: на реката !!!
Привет колеги,

Тази седмица по време на командировката от работата се разходих в красива България, която вече усилено напомня за приближаващите се студени месеци. Пъстрите багри на листата по дърветата, едно след друго падаха нежно по земята и оставяха шумни цветни килими докато се придвижвах покрай няколкото заблатени райони, покрай които минах! Време за риболов имаше по около 2 часа и беше под знака на петнистите щуки! Трофейна риба не се закачи, но затова пък по-малките зъбатки бяха активни! Местата, по които се криеха изглеждаха така!
Изображение

Определено има и по-големи риби по тези места, които често издаваха присъствието си със завихрената вода, която оставяха след себе си атакувайки някоя малка рибка!

След последния риболов с бат Димо (pitcha), който ме беше оборудвал с пръчка около 3.00 м последните два дена облавях перспективните места с въдица 1.80 м! За голямата река е малка, но за блатистите райони е перфектна!

Първият ден бях на малко гьолче в следобедните часове, което беше покрито покрай брега с папур и тръстика! Викам си перспективно място за щуките! Закачих една от блесните и започнах да облавям, но в продължение на половин час нищо! Смених я с втора и нещата, като че ли потръгнаха! За около час успях да хвана 6 щучки, които не надвишаваха 35 см!

Изображение

Изображение

Изображение

Снимах само някои от тях, като всички веднага след откачането потегляха към водните укрития! А местата направо страхотни за развитие на този невероятен хищник! Жалко, че не остана време да обходя цялото място, на което лових, но друг път!

Днешният ден в късният следобед ме отведе до друго красиво място, представляващо старо корито на река! Беше голямо и обрасло отвсякъде с папур и тръстики! Естествено най-хубавите места бяха недостъпни и точно там се превъртаха хубави щуки, подгонвайки някоя жертва във водата!
Изображение

Днес отново заложих на въртяща блесна! Не пробвах на клатушки, но и време нямаше много за всичко в кутията! След като видях, че имам подгонвания и плахи атаки на щучки реших да остана на въртящата блесна и така около 2,5 часа! Направи ми впечатление, че се виждаха доста зъбати риби покрай брега, които не надвишаваха 20 см. Явно тази година е била благосклонна към рибите и са навъдили доста по това място! Правеше ми впечатление как като започна да навивам примамката,на няколко метра покрай нея водата често се зевихряше от радвижила се щука! За времето, докато лових имах около 10 атаки и 4 уловени риби! Щуките бяха като вчерашните, като имаше само една около 40 см. Удар на по-голяма риба нямаше, но определено бях доволен!
Изображение

Изображение

Надявам се скоро и по-читава риба да се закачи и да усетя развиване на аванси от някоя свирепа зъбатка! Надявам се да е на някое такова красиво място, където бях днес!
Изображение

Равносметката за двата дена 10 щучки! Всяка една риба плува обратно във водата! Даже eдин рибар днес като му казах и ми се учуди доста, но му обясних, че удоволствието е много по-голямо отколкото да я вземеш рибата в торбата!

Поздрави и наслука :)

_________________
Риболовен клуб "Балканка"
http://www.balkanka.bg
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 46 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
cron
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
The content of this site is licensed under Creative Commons BY-NC-SA 3.0 License
Copyright (cc) Риболовен клуб "БАЛКАНКА" - Криейтив Комънс BY-NC-SA 3.0