Kлуб Балканка

Форум
Дата и час: 29 Мар 2024, 02:13

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 16 Сеп 2013, 20:40 
Offline

Регистриран на: 08 Мар 2014, 23:49
Мнения: 24
Докато една част от клуба бяха заети с пускането на едни 28 000 рибки в един от Националните паркове, друга част бяхме натоварени със също толкова важната задача по опазването на рибите в реките.
Заедно с ИАРА Ловеч трябваше да проведем една масирана проверка за бракониерски набези по реките Бели и Черни Вит. Имахме информация за извършваните там безчинства и се постарахме да направим каквото е по силите ни за пресичането им.
Първия бракониер бе уловен още рано сутринта и това се оказах аз.
Отивайки към мястото на срещата с ИАРА, от пътя забелязахме лице, ловящо с парашут. Щом спряхме колата обаче, въпросния се скри зад едни храсти, но отгоре издайнически остана да стърчи бялата му шапка. Решихме да подходим конспиративно и да се опитаме да приспим бдителността му.
За целта завързах на спининга си един конфискуван преди няколко дни парашут и развявайки го като знаме тръгнах към реката.
В това време бързащите за срещата иараджии, виждат от пътя разкарващ се по реката тип, развяващ парашут и започва акция по залавянето му. Аз, внимаващ да издебна бракото с бялата шапка, изобщо не се обръщам за да видя, че ИАРА-та гони мен. Е накрая ме хванаха, ама гонения от мен ги бе видял и се измъкна. Но само той. Всички други засечени браковци получиха заслужените си актове. По едно време спрях да ги броя , но поне 6-7 акта се написаха. Имаше и хора ловящи без билети, имаше и парашутисти, тройкаджии, такива с цапала. Всеки от тях получи заслуженото внимание от различните екипи и бе подобаващо изографисан с акт!
Освен гоненето на бракониерите, по идея на д-р Найденов, шеф на ИАРА Ловеч, по протежението на реките бяха разставени табели, призоваващи към връщането на рибите обратно във водата, а на всички деца, които срещнахме бяха раздадени линиики с изписани на тях минимално допустимите за улов размери на най-често ловените риби.
След тази поредна акция против бракониерството, бройката на заловените браковци със съдействието на клуба, достига вече внушителна бройка. Надяваме се обаче тази бройка постепенно да намалява, за сметка на другата бройка - тази на пуснатите в реките ни рибки!
За тази и други подобни акции подробности и снимки може да видите и в клубния сайт http://www.balkanka.bg/

Малко снимки:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
cron
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
The content of this site is licensed under Creative Commons BY-NC-SA 3.0 License
Copyright (cc) Риболовен клуб "БАЛКАНКА" - Криейтив Комънс BY-NC-SA 3.0