Kлуб Балканка

Форум
Дата и час: 28 Мар 2024, 23:08

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Нови 40 000 живота!
МнениеПубликувано на: 18 Ное 2013, 15:52 
Offline

Регистриран на: 08 Мар 2014, 23:49
Мнения: 24
Както повечето от Вас знаят наскоро се проведе поредното зарибяване от Клуб „Балканка”, този път с помощта и съдействието на Търговска верига LIDL
Хората от Търговската верига измислиха супер зарибяваща игра във Фейсбук, в която трябваше да се ловят балкански пъстърви. Като за всяка една уловена виртуална пъстърва, LIDL се ангажираше да закупи една истинска балканка, която да бъде пусната в Българските реки от Клуб „Балканка”.
Една похвална инициатива, която бързо намери последователи и лично аз, с удоволствие наблюдавах, как се трупат виртуалните пъстърви в нета. До края на играта бяха уловени внушителните 40000 пъстърви. Освен тях се уловиха и тонове сом, кефал, не бяха малко и хванатите от майсторите обувки, ботуши и найлонови торбички, досущ както е и наяве. Това бе замислено като едно весело намигване към всеки от нас, надявайки се следващия път след риболов всеки да си събере отпадъците, за да не ги ловим после.
За нас, от Клуб “Балканка”, бе оставено обаче най-голямото удоволствие, а именно доставянето на рибките от рибарника в Тошков чарк и разселването им по избраните реки.
Още по нощите , екип от активни зарибители и специалисти по транспортирането се отправи към Тошков чарк със специално подготвения микробус, за да приготви и достави рибките до София:

Изображение

Останалите ги чакахме на паркинга пред LIDL, където домакините, специално за целта бяха издигнали огромна шатра, с подредени под сянката и всякакви лакомства, които лично аз с удоволствие дегустирах. Много арни мъфини, ша знайте.
И така, в сладки разговори и вкусни мъфини времето си тече, докато изведнъж по пътя се задава натоварения догоре с рибки бус. Влизането му на паркинга е съпроводено с ръкопляскания и весели подвиквания. И има защо. Ей го как изглеждаше:

Изображение

Изображение

Буса тържествено бе паркиран до шатрата

Изображение

и веднага започна да привлича вниманието на клиентите на магазина, минаващи през паркинга. Много хора запитаха „Какво, по дяволите, стаа тука?” и невярващи на отговорите ни, настояваха да се уверят с учите си, какво се крие всъщност в търбуха на возилото. Е щом е така, ще покажем!

Изображение

Все пълни чували! И то не с какво да е , а с породисти балканки, готови да върнат живота в още няколко български реки!

Изображение

Следваха още малко фото сесии и разни там пиар и медийни събития, част от които бе и връчването на специалния Благодарствен адрес от Клуб „Балканка” за спонсорите на събитието.

Изображение

Връчването му бе прието с обещанието на търговската верига, че напролет пак ще организират подобна игра. Думи, които аз съвестно си записах и предупредих хубавата госпожица (надявам се, де, че е госпожица), че ще бъдат запомнени и ако трябва, ще им бъде напомнено за това обещание!

Изображение

Време бе да се отправим към начертаните маршрути, откъдето прекрасните рибки да поемат пътя към свободата. Една мисия с която членовете на клуба се отнасят с много любов и радост и се надявам следващите няколко снимки да ви направят съпричастни на нашата радост:

Весо е готов за действие:

Изображение

другия член на този екип, Алан, умело се катери по камъните, в опит да намери безопасно място за пускане на поредната порция рибки:

Изображение

Освен, че може да показва мускули и сила:

Изображение

Алберт може да бъде и нежен и грижовен:

Изображение

Капитана Димитър Ненков, явно добре се справя с пазенето, а и с ножа:

Изображение

Изображение

Митачето е събрал голяма и разнолика компания помагачи и протоколчици на събитието:

Изображение

Ферхундето Борката Харалампиев, не е много ясно помага ли на Митачето или само протоколира, ама па е хубав:

Изображение

Другото Ферхунде, Мариян, заедно с Лъчо явно са били секретен екип, защото издайнически фотоси с тех няма!

Боби и Станил създават шоу за Самоковлии и гостите на града, осъществявайки зарибяване с елементи на къпане, моржуване и пързаляне по хлъзгави камънаци. Все дисциплини, който скоро се очаква да станат част от некои Олимпийски игри. В момента се спори дали да са Летните или Зимните такива. Но нашите първопроходци в дисциплините вече усилено тренират в очакване на мнението на МОК и имаме сериозни очаквания за Българско олимпийско злато:

Изображение

Ей ма и мене. Аз съм си аз. И отдалеч и отблизо, все съм си красив (поне колкото Борката), ама якето ми е по шарено и ми дава повече точки в крайния резултат:

Изображение

Изображение

Мишо и той е хубав като мене, ама е и як. Т’ва също дава точки, та крайното класиране май ще е с няколко първи места:

Изображение

Снимки с изявите му с разни парашутисти и разни други браковци по време на зарибяването няма да Ви пускам, че да не ревне некой радетел за човешки права (Както стана в една друга тема, дето май е време също да се изокам)

Нямам снимки и на много от другите зарибители, като Илиян Маранцика и приятели от Търново, Коста от Стара Загора и ред други, но всички се справиха добре и заслужават искрена похвала!

Прекрасните рибки:

Изображение

бяха разселени в още по прекрасни кътчета, а дали са подходящи, оставям да прецените Вие по следващата серия от снимки:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

И накрая една снимка на част от основните действащи лица по този проект на клуба:

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
cron
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
The content of this site is licensed under Creative Commons BY-NC-SA 3.0 License
Copyright (cc) Риболовен клуб "БАЛКАНКА" - Криейтив Комънс BY-NC-SA 3.0