Kлуб Балканка

Форум
Дата и час: 20 Апр 2024, 15:00

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 369 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 37  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 16 Фев 2015, 10:20 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 23:27
Мнения: 201
Местоположение: на реката !!!
Шапка долу и от мен, не само за бат Димо, който показа и разказа и надълго и нашироко какво се вихри в милата ни родина и на Мариянски за техническите формовки (който си го разбира си го може). Жалко, че и по време на представянето на филма "DAMNATION" нямаше достатъчно време, да не кажа никакво, Димо да може да покаже на много хора накуп с пълни подробности какво се случва и се е случвало.

Единствено не схванах, защо Димо докато говори се чуваше и друг втори глас или проблемът беше с youtube

Поздрави

_________________
Риболовен клуб "Балканка"
http://www.balkanka.bg
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 17 Фев 2015, 11:41 
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2014, 14:18
Мнения: 570
Не бе. Аз говоря на микрофон, а от време на време се обаждат хора от залата, питат или коментират, но не се чуват като хората. Затова понякога прекъсвам и аз да приказвам.
Но да ви кажа честно - лъснаха им голите задници, но не олабих качествено.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 16 Мар 2015, 22:29 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 18:00
Мнения: 165
Местоположение: София
Ето до къде сме стигнали:

http://dams.reki.bg/uploads/Docs/Docs/dams_doklana_zapiska_2015.pdf

Тази Сряда 18.03.2015, ще има среща във Националния консултативен съвет по водите, на която ще присъстваме и ние.

_________________
Мариян Захариев (starlight)


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 18 Мар 2015, 20:21 
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2014, 14:18
Мнения: 570
Тъй,
Днес се случиха странни неща.
Опитаха се да ни изкатерят на джанката, защото предлагаха мораториум върху издаване на разрешителни за водовземане/ползване на водните обекти за нови ВЕЦ. При положение че имат издадени 900, от които построени 217 - кой му пука, че ще спрат да издават нови. Те и без това не издават, щото нема накъде повече.

Ние им изяснихме кристално, че искаме мораториум върху издаване на разрешения за строеж на нови ВЕЦ - т.е. да спрат да ги строят нови.

И така и не разбрах какво се реши. Не ми е за първи път в тва министерство.
Не ни отказаха, но и не се съгласиха. Никой не се изказа против, освен един собственик на ВЕЦ, но той въобще не беше разбрал за какво иде реч.

Така че ние си продължаваме по първоначалния план и започваме да подготвяме сигнала до Европейската Комисия по Околна Среда.
Вече имаме некъв матриял горе-долу, но ни трябва още.
Само да поспре тая вода....

Имам и една новина за Врачанския регион. Оная магария с ВЕЦ-а при Хайредин, за който ни пратиха снимки и изяснихме случая с наводняването на мазетата и напуканите къщи - да я очакват на още десетина места по Огоста. Всички села ще ги наводнят - ако някой се вълнува. И никой не си мърда заднико....

Секи случай, от тия новини така съм се нахъскал, че ша взема да командировам Митьо ЗВЯРА до Брюксел - да им покаже лично сайта, да видят тогава кон боб яде ли!
Да не ми е името ЗВЯРА, ако не ги разплача там!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 19 Мар 2015, 08:15 
Offline

Регистриран на: 07 Мар 2014, 11:23
Мнения: 175
Сиреч, доколкото разбирам, идеята на министерството е да нацвъкат още 683 веца и чак тогава да спрат. Ами логично е да спрат, то реки няма да са останали след вец №900.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 19 Мар 2015, 09:57 
Аватар
Offline

Регистриран на: 07 Мар 2014, 09:57
Мнения: 71
Доколкото разбирам, картинката е традиционната за БГ институциите, разиграват коня в опит да замажат положението за пред хората, иначе си движат по техните си интереси БЕЗ да им пука за останалите ... Май единственото, от което им пука на тия БГ институции са затворените кранчета, от които спира хранилката ... :evil:


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 18 Май 2015, 18:49 
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2014, 14:18
Мнения: 570
Тъй.
От проучванията, които направих - за да пуснем сигнал до Европейската комисия, трябва в сигнала да сме описали нарушенията, които виждаме. Трябва да сме посочили в сигнала и коя Европейска директива е нарушена.

Което е доста тъпо, защото ние откъде ще ги знаем тия директиви. И що да им ги посочваме, след като плащаме данъци за да ги издържаме - те да ги знаят отлично.

Както и да е... Иъм некъв европейски имейл, на който щели да ни кажат кои директиви са нарушени, като им изпратим случаите с въпроси. Написал съм им писмо, с описани всички нарушения, които наблюдаваме. Всеки случай е формулиран като въпрос. Като ни кажат коя директива се отнася до конкретния случай - сменяме въпроса с посочване на отговора, тургаме доказателствата и толкоз.

Какво е необходимо:
1. Ако някой знае английски пирфектно - да вземе да прочете матриало и да го коригираме овреме. Или да го даде на някой...
2. Ако някой познава хора тука у нас - дето да ги знаят тия пусти директиви - да вземе да им го прати, та да ни ги кажат, че ония мое и да ни отсвирят

Не става дума за разните зелени организации - тях ги познавам и ще го пратя на някои хора, да видим... По скоро - разни държавни служители, по-отракани.

Пратил съм тексто на Мариян - да се запознаете. Да скиваме дали ще го турне като линк, щото аз не знам как.
С други думи - сигналът е почти готов. Само научаваме пустите директиви и го изстрелваме.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 18 Май 2015, 20:37 
Offline

Регистриран на: 07 Мар 2014, 11:23
Мнения: 175
Според мен Митьо Звяра трябва да бъде командирован до Брюксел, за да им разкаже играта на място.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 19 Май 2015, 07:56 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 23:22
Мнения: 196
Хмх, пратете да видя и аз какво е сътворено. Ще помисля до кого може да го пратим за съдействие.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 20 Май 2015, 09:35 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 18:00
Мнения: 165
Местоположение: София
http://files.balkanka.bg/docs/questions_EU_v1.0.rtf

PS. Димо от къде го взе това rtf бре :)

_________________
Мариян Захариев (starlight)


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 369 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 37  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
cron
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
The content of this site is licensed under Creative Commons BY-NC-SA 3.0 License
Copyright (cc) Риболовен клуб "БАЛКАНКА" - Криейтив Комънс BY-NC-SA 3.0