Kлуб Балканка

Форум
Дата и час: 15 Май 2024, 20:48

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 369 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 37  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 02 Май 2016, 11:46 
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2014, 14:18
Мнения: 578
Здравейте пичове,
Христос воскресе..
Те сега малко новини

Възражението срещу ВЕЦ-о на Лукаваго е готово!
Деветнаесе страници нарушения.
ЗЗТ, ЗБР, ЗООС, ЗВ, ЗУТ, около сто Наредби и Планове за управление...
Рамкова директива за водите, Директива за хабитати, Решение на Европейския съд, Препоръки на ЕС за държавна помощ....

Нема ни един ред де е спазен!
А ако знаете кви глупости пише в решение на петчуенен състав на ВАС - напрао ша паднете от коня. Обаче тва нема да го бориме, защото има още сто нарушения. Всъщност - нема нищо, дето да е у ред.

И сме готови, и го меткаме на министерствата?
За жалост, не го меткаме все още.
Що ли - ами щото пак ги чекаме тия от МОСВ да ни изпратят отговор по ЗДОИ. Вече пак са извън сроко. Миналийо път ни го пращат на трийстия ден, искат да доуточняваме неква глупост, като ни пишат, че сроко за отговоро бил триесе дена?

И сичкото тва - при разните му там декларации за тва или онова - сътрудничество, взаимодействия и т.н... дрън, дрън.

Бех решил да напиша некоя добра дума у другата тема за обсъждането на ПУРБ у министерство на хенергетиката, ама нема.
И без тва там не се яви дори НЕК, щото толко им пука на тия престъпници.
Въобще не ги интересуват разни ПУРБ-ове, закони, наредби и т.н., щото нема ги спазват и без тва.
Като им го казах първия ден - на другия си довлекоха задниците. Всъщност, довлече се само един пич, който е свестен, но е на доста ниско ниво и въобще не можа да кае квото и да било по въпросите за техните престъпления. Да не говориме да спазват законите или тва онова.

Абе, както и да е. Ся - утре им се обаждам на правния отдел на МОСВ и ги прая на нищо!
Ако не ни изпратят отговора до края на работния ден, ша скиват Звяра кви ша ги дъфче.
Като им дерна разните му жалби до разни банки, дирекции и т.н. на ЕС - нарочно ша обърна фнимание, че се праят на ударени, прикриват истината и отказват достъп до информация.

После им го меткаме докименто, като обръщаме в него фнимание, че нарочно не са ни дали отговоро. Но и без него има толко нарушения, че не ми се говори.
Ша получат покана за прогласяване на нищожност.
Като откажат, ги съдиме за респект и заради справедливостта

И тва ми било обект с национално значение.
Ебаси държавата, ебаси министерствата, ебаси църквата, ебаси обектите, ебаси намярата!

Според мен, като скива за кво става дума, Христос треа да воскресе пак и да ги изпепеуи!
Поздрави
ZWQRA


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 04 Май 2016, 19:59 
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2014, 14:18
Мнения: 578
Здравейте пичове,

Днес, 04.05.2016, Възражението за ВЕЦ-о на Лукаваго отлете.
Моете да се запознаете с него на следния линк:

http://dams.reki.bg/uploads/Docs/Files/ ... a_rev9.pdf

Съветвам ви да пийнете нещо за смеуост, преди да почнете да четете.
Щото, като го прочетете, ша се убедите, че у нас, по времето на издаване на сички решения, е действала организирана престъпна група за ликвидиране на природата и на наще рекички. Начело с държавата.
Да не говорим за суучая с ВЕЦ Димитровград - с него тепърва ша се разпраяме..

Съветвам ви също така, да прескачате тия части, дето са цитирани безбройните чуенове, дето са нарушени, за да не ви се сфанат мозъците, както ми се сфана на мене неколко пъти.
По едно време си мислех, че цеуата раута е за парлама - Рилскийо манастир седи отпред, а отзад му седи /не ме разбирайте погрешно, въпреки славата на братството/ некой мноо як, дето е уреждал сичко.
Обаче попрочетох тук там и най-вероятно зад цеуата раута седи оня брадат козел, дето е игумен в моменто. Нещо се изживява като гоуем бизнесмен, и май става за висок пост у министерство на хенергетиката, а не за духовен пастир /пази Боже/.

Въобще, вече съм сигурен в едно - ако има некоя висша сила, та не е у наще църквe и манастире. Понекога я усещам Магията - на най-красивите и диви места в планините, покрай най-жестоките вирове в дивотията, начи я има! Но не е там, при ония гащници - в никъв случай не е.

Ся - следващите стъпки.
Днеска се срещнах с първия адвокат. Падна по гръб като му показах само два клипа и не ни взе кинти за консултацията, след като го свестих со студена вода от чешма. Тея дни ша ни каже горе долу колка кинта ша струват делата у нас.
Предприехме и първата стъпка по посока Европейскийо съд, ама нема да казвам ква засега. За нея - само наживо.

Та по повод организираната престъпна група - тогава я е имало гарантирано. Некой от тех и сега се шляят натука натам и лапат от наще данъци. Промяна обаче има. Доколко - не знам. Предстои да научиме по реакциите на възражението.

Поздрави
ZWQRA


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 08 Май 2016, 06:28 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 23:27
Мнения: 201
Местоположение: на реката !!!
Мозъка ми се схвана наистина да прочета възражението. Бая се пооплетох в изредените членове, но си има хора, които ще го разберат. Ако на такова писание и възражение "светата обител" не се допита да Господ "редни ли са техните действия" направо грях им на душата.

Благодарности на Димо и братята Пандъкови.

p.s. Дано усетят тънкия духовен хумор нужните хора

Поздрави

_________________
Риболовен клуб "Балканка"
http://www.balkanka.bg
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 08 Май 2016, 18:09 
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2014, 14:18
Мнения: 578
здравейте, пичове,
днеска отлете и писмо до ебвр - банката на лукаваго, дето ша финансира вец-о на същийо.

ко ме питате дали стана, мога да кажа че горе доле бива.
малце прочуствено се получи - нали си ме знаете къв съм сълзуив и чуствитеуен, като стане реч за мойте речки некой да ги прецаква...

моете да си го свауите от ей тоа уинк:
http://dams.reki.bg/uploads/Docs/Files/EBRD_letter4.pdf

като го написах и като го прочетох, че като ревнах - накваси ми се куавиатурата и ся не работят куавишите за гуавните букве, вервам сте забеуезауи.
то и уъ-то не работи отвреме навреме... уъ от парауеуепипед иъм предвид - ся па изчена.

абе както и да е.
ся - писмото е пирфектно и за преамбюу на суедващата жауба до ония мързеуи от европата. и без тва иъме още четери-пет казуса да добавяме, вкуючитеуно суучая с димитровград.
мауце да се сафирясам и я почвам. а почна уи я, за нууа време е готова.

чудя се само - дауи да не изчекаме отговоро от мосв. предуожиуи сме им мораториум на строитеуство на нови - да скиваме кво ша ни отговорят, а.

поздрави
zwqra

p.s.
ебаси, измъчиф се с таа куавиатура - въпроситеуни също нема, ся и фъ изчезна. - фъ от фипопотам де.
дано се опраи кат поизсъфне мауко.
и мноо думи имауи тва уъ бе - замязаф на шефо на бсп-то


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 14 Май 2016, 15:53 
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2014, 14:18
Мнения: 578
Здравейте пичове,
Измина една инфарктна седмица.
По принцип, прогнозите бяха, че ще си е най-нормална, като очаквахме с интерес обсъждането на проекта на РЕЦ - ANCHOR /КОТВА/, понеже не знаехме какво пише в него. Даже бяхме чули, че бил доста добър.

Обаче - тц!
Оказа се, че за нищо не става, най-меко казано, но за него по-късно.

По-лошото е, че от БДЗБР долетеха две кървави писма, в отговор на наши предложения...
Като отворих първото, и като го прочетох, ме обхвана такава Черна магия, че се наложи да прибегна до услугите на двата Мага, с които клубът разполага /Маг Захари и Мон Дьо - :Мага, а не педала/ - малко да ми наместят чакрите и да си ме обфане Харата както требва..

Второто писмо отворих най-внимателно, да не съдържа Антракс или нещо такова.
Де да съдържаше, бях подготвен и щеше да е елементарно.
Вместо това - пълен отказ на всичките предложения. Отхвърляне на становището за бруталното нарушение за екологичния отток на ВЕЦ Петрово - толкова некомпетентно, че да се чуди човек как им дават на такива хора да издават разрешения въобще.

Интересна подробност за предложенията е, че бяха включени няколко по идеи на наши тайни съмишленици от МОСВ. С други думи - напълно разумни и обосновани. Две от тях беха толко сложни, че така и не разбрах какво точно става въпрос, но ги включих.
Обаче Директорът на БДЗБР явно беше разбрал и така подробно ги беше отхвърлил, че пак нищо не разбрах.

Някой от неговите служители даже са ми признавали, че и на тях им е мъчно за реките им там, ама нищо не можели да направят. Ако познавате директора - ще ви стане ясно защо.

Абе въобще - какво изобщо става в тая дирекция бе - се запитах аз. И тук се сетих за обяснението. То беше описано много ясно на срещата с БД през март миналата година.
Те ви линк да се запознаете за какво става дума:

https://www.youtube.com/watch?v=Si8CjeCSPk4

На мой въпрос - вижте отговора от служител на БДЗБР. Изгледайте от 2часа и 13 минути до 2часа и 18 минути. И на тоз чиляк му беше тъжно за Благоевградска Бистрица, и си изплака мъката.

Интересното е, че на другия ден никъв се не виде. Явно е бил привикан, измъчван, накълцан на кайма и после душмански обмазан със сироп от бъз и набучен в некой мравуняк в резерват Парангалица. Покрай Хайдушката река, ако я знаете - да не му се чуват писъците. Ша ми имал собствено мнение той и тъжно ша му било!
Според мен - не само от МОСВ, но и от прокуратурата трябва да се поинтересуват какво става в Благоевград. Лошото е, че основен свидетел явно отиде та се не виде, т.е. - даде фира.

И ся - към проекто на РЕЦ.
Тъжна раута, да ви кажа.
Попреписале оттук оттам - малко от законите /с грешки и неточности/, малко от разни докименти на ICPDR и малко от разни популярни публикации за влиянието на ВЕЦ у чужбина. Мот а мо - така да се каже. Се едно въобще не са скивали кво става у нас.

Само един пример ша ви дам - вецовете оказвали влияние чрез „промени в хидрологичния режим на реката” са преписали от некое от стоте места, дето е написано същото. Промени в хидрологични режим - стига бе!
У нас таков режим въобще нема при маловодие и реките са сухи като барут! С около 10% изключения.

Абе въобще - поизхарчили некой кинт на Норвежките данъкоплатци и некой от наще. Понеже, както знаете по норвежката програма се иска съфинансиране, вероятно осигурено от МОСВ. За над 400 хилки става въпрос, т.е. - нищо и никво.

Пообиколиле в рамките но проекто натука натам западните държаве и повервале, че и у нас е така.
Пропуснали Дания неслучайно, разбира се. На тия същи експерти сме им предложили да напраим семинари у техните факултете, както и да ги водим безплатно в рамките на технийо беден проект - да скиват за кво става дума у нас. Ако знаехме колко кинта струва - немаше да е безплатно, де.
Обаче не щеха - предпочетоа да си живейкат в технийо измислен свет и да си верват, което е хубуу, понеже мноо лесно се оборват.

Те дори и да се беха старале, пак щеше да им го отнесем проекто, освен ако кажеха чистата истина.
Все пак реките са наша територия, а не техна. И като не дойдоха да скиват наживо дива река и див ВЕЦ ...
Пратихме отрицателно становище до министарството. Обаче те нема да се съобразят, понеже кинтите са изхарчени вече.

От те тоа линк мое да скивате за кво става въпрос:
http://dams.reki.bg/uploads/Docs/Files/ANCHOR_Study.pdf

Обаче, също така, тва нема никво значение, щото тая раута - да ни напраят още ВЕЦ, освен 900-те парчета, нема я бъде по никъв начин. То и 900-те нема ги бъде.
Що ли? Ами щото ония експерте, ако беа дошле, щеше да ги водиме натука натам - да си говорят с местните хора. Тогава щеха да разберат. Сега нека си верват.

А най-готената идея на тоа проект е, че щели да ни оставят десетина реки - да могат ората да скиват кво представлява истинска жива река. Останалите - под ножа!
А норвежците са го финансирале, най-вероятно понеже са приключили с реките си и сънуват да приключат и наще.
Понеже крайнийо резилтат от проекто е - ВЕЦ-овете са мноо убаво нящо и моем си ги праим насекъде, освен в забранените зони от ЗВ.
Ми ние тва си го знаеме бе.

Псолютно нищо не научихме, не само, ами тия кинти моеха да отидат за оборудване на БД и на МОСВ, понеже нали все риват, че немало кинти за тва онова. Моехме да събориме поне десетина ненужни прегради и да махнеме два-три незаконни ВЕЦ.

Абе както и да е.
Иначе, као експерт - свалям им шапка. Финалнийо докимент е от 24 страници. Горе доле 18 хилки на парче. Мноо добра цена и мноо добра новина!

А ние - десетина професора и мойта скромна особа, праихме за църквата у Бургас, дето беше тръгнала, некъде къде къде 40 страници безплатно. С безброй допълнителни проучвания, заснемания, проби, експертизи и т.н
Обаче и аз следващийо пат ша искам толко и ша ги гепя - не се съмневайте. Само като им покажа тука за кво стаа въпрос с тоа проект - они сами ша ги дават, без бой или нещо такова.

Накрая - по отношение на БДЗБР, борбата продължава. Не само, ами тепърва ша им вкараме малко от тежката артилерия в боя.

По отношение на проекто на РЕЦ - него нема го бъде.
КОТВАТА ша потъне без никъв пробуем некъде из архивите.
Не се съмневайте в тва и спете спокойно деца!
Поздрави
ZWQRA


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 17 Май 2016, 15:34 
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2014, 14:18
Мнения: 578
Здравейте пичове,
Те ся още малко новини.

Първо - получихме писмо от МРРБ, във връзка с възражението за ВЕЦ-о на Лукаваго.
Съобщават на нас и на МОСВ, че тепърва предстои на НЕСУТРП да се разгледа ПУП-о ва ВЕЦ-о. Низвестно кога засега.
Кво значи тва ли?
ПУП означава Подробен Устройствен План. А НЕСУТРП начи Национален Съвет за Устройство на Територеата и Регионална Политика.

С други думи - ПУП нема! Обещават да поканят МОСВ в НЕСУТРП да изкажат становище по възражението и т.н.
И аз, нали съм чуен на тва съкращение, но не участвам официално за градоустройствени проблеми, а само за конструктивни, БЕЗПЛАТНО - веднага поизчоплих некоя връзка да ни поканят и нас само като наблюдатели, да скиваме кви ша ги дъфчат.
Даже им казах - абе вие знаете ли за кви кинти става въпрос при МОСВ бе?
Ша зема да стана чуен на некое съкращение там, а ВАС ви зарезвам на мига, като знаеме кви кинти плащат за дваесе и четри страници само. А вие за цела огромна църква спасена - нула кинта, нула стинки. Стана им неудобно да ви кажа, конфуз и обървация се получи. Чак ми стана жал и викам им - споко бе, пак ша спасяваме ако требва. Ние си вадиме достатъчно кинти с честен труд, за да трябва МОСВ да ни плаща, да си кривиме душите.

Обаче се принудих да поема ангажимент от името на клуба, че на заседанието на съкращението ша мълча като гроб. То и без тва, квото имаше да им казваме, сме им го написале.

Ся - по-лошата новина. Получихме копие от писмо, с което правния отдел на МОСВ пита сички дирекции, включително БДЗБР за мнение относно нащо възражение. Нали се сещате кви ша ги отговарят. Особено БДЗБР? Ние им твърдиме, че са нарушили законо, те ша ми отговарят, а?
Нали идеята беше - тва министерството да го проверява!

Абе въобще - иъм чуството, че започва големото миене на ръце. Да скиваме докъде ша стигнат. Може и така да трябва по техните процедури или тва онова, ама не скивам никъв смисъл да питат БДЗБР дали е нарушила законо. Като иъме предвид кой е директор там. Все още...

Само че има една особеност - те могат си разпраят квото си искат, ние ша праиме квото можеме. Дано не съм прав. Като получиме отговорите, ша разберем. То ша си проличи много лесно.
Как ли - ами по принцип от МОСВ би треало също да ни поканят на съкращението, понеже нали сме заинтересована страна и т.н. Ша скиваме ша ни поканят ли или нема да ни поканят.
Поздрави
ZWQRA


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 19 Май 2016, 10:51 
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2014, 14:18
Мнения: 578
Здравейте, пичове,
Те ся още една новина.

ВАС е отменил решение на МС за неква кариера за мрамор, дето е щяла пак да ликвидира некоя речка и тва онова:

https://dariknews.bg/view_article.php?a ... id=1576620

Забележете - РИОСВ първо казва, че проекто е несъвместим и дваесе дена по-късно казва точно обратното.

Абе, кво става в тва министерство бе? И пак в Благоевградскийо феод ли бе.
Тия хора там кво точно работят? Само да нарушават законо, та после хората да си губят времето да ги съдят ли бе? Същите, дето им плащат заплатите?

Вчера бех при едни други адевокате и те, като скиваха пет клипа, викат - тва министерство има го, нема ли го, бре?
Викам им - всяко решение им е такова! Нема празно!
Фащаш БД, РИОСВ, ИАОС, ПУДООС, РИОКОС, МОСВ - сичкото тва е организирана престъпна група.
По пет сигнала сме им пуснале за някое от престъпленията и те седят и се потриват, т.е. - въобще не им пука. Мани друуто, ами продължават да издават разрешителни, да удължават срокове, да променят и т.н. Само като ги набараме - тогава се размърдват от кумова срама.

Та горната новина е добра, но не я качих в другата тема. Турнах я тука, щото според мене добри новини нема.
Що ги броим, че са спрели некой ВЕЦ, та била страшно готина новина? При положение, че е брутално незаконен? Честно казано аз досега не съм скивал едно законно решение бе!

Както и да е, малко ме е обфанала Харата след проекто на РЕЦ, както се вижда.

Ся, срещата с адевокатето беше пак за ВЕЦ-о на Лукаваго. Обаче тия беха ебаси баровците. Мишо ги изчопли отнекъде. В неква брутална сграда, дето, като се качиш на етажо и врата нема. Натискаш копчето и почва да мърда цела стена - постреснах се да ви кажа и ми идеше да побегна, та добре че беше ЗВЯРА ме удържа.

Като скиваха за кво става въпрос, казаха, че кинти не щат. Викат - за нас ша е кеф да им смачкаме фасоните на тия...

Ся, още нещо - требе да имате предвид, че дъждо взе да спира и иде времето да действаме пак. Ква е идеята - ша снимаме сички ВЕЦ-ове, дето миналата година ги снимахме сухи као барут.

После, точно на 30 юни, пращаме нова жалба до ония, другите престъпници у Европата. По повод празненствата за първа годишнина от първата жалба. И им викаме - понеже мноо нещо свършихте - те ви ползата от вашийо мързел. По пет сигнала за пресъхнали реки и никъв ефект. Тука нема държава, а вие си стоите там и се кефите.
Обаче, тоа път жалбата ша отлети и до техните шефове, да ги питаме има ли Дирекция Околна среда или е като БДЗБР.

И още нещо - обръщам фнимание как да праите клипове.
Че два космати крака вече бродят из Европата в момента и всеват смут у нежните им души.
Понеже нали им изпратих малко клипове на сто места да се кефят.

Не моем го разберем Ванката - снима, снима, и накрая - хоп - двата крака. С некъв творчески апломб, за постигане на остросюжетност изглежда. Тънка творческа линия на повествованието с разтърсващ финал, така да се каже.
Барем да се беше епилирал малко бе да му се не види...
Те ви да скивате за кво става въпрос към края:

https://www.youtube.com/watch?v=OJxOwJP_w50

Та като тия негови многопластови клипове - не ща!
Без крака! Ни накрая, ни в средата и тн. Ако ша има крака - само с дълъги гащи - да не стресираме европейските дами или нещо такова. То и у МОСВ повечето са се дами, де. Само у Западно Беломорски район нема стресираме никой, щото те там са железни като скала.
Забраната за крака не важи само са Ванката, вече е късно за него. Славата му се носи налево надесно, а и то си му е запазен творчески знак.

И по-бавно да движите камерата, ей! Те ви друг пример - вижте му края:
https://www.youtube.com/watch?v=JRJApLSMt4s

От вас се искат бавни, тъжни, разтърсващи клипове - широки, топли и дружелюбни.
Поздрави
ZWQRA


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 24 Май 2016, 20:46 
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2014, 14:18
Мнения: 578
Пичове,
Брутална новина - новите планове за управление на речни басейни са прецакани титанично и за нищо не стават.

Що ли?
Ами щото са ни изкатереле на джанката така качествено, че не ми се говори.
Майсторски - признавам им го.

Проблемо се състои в следното:
В старите ПУРБ, за зоните за защита на водите по Натура 2000 за опазване на местообитания и видове и т.н. си имаше мярка - Забрана за изграждане на нови ВЕЦ или разширяване на съществуващи - мноо готина мярка беше/бог да я прости/, нищо че те въобще не я спазваха.

А в новите ПУРБ я нема. Само ИБР имат за три рекички и тва си е.

Останалите - ядец.
Вместо тва, за сички зони по Натура турили мярка:
Недопускане на нови негативни промени в хидроморфологичния режим (причинени от ВЕЦ, изземване на наносни отложения от язовири, нови водовземания и др.) във водните тела определени като или попадащи в зони за защита на водите.

Тая мярка забрянява ли ВЕЦ според вас? Познахте - не забранява! Забранява на ВЕЦ-овете да причиняват нови негативни хидроморфологични промени. Само че, като им разрешиш да го построят, после ходи се оправяй, ако си немаш работа.
Да не говорим, че при сички положения не забранява руслови ВЕЦ въобще в същите защитени зони.

Плюс тва - нов ВЕЦ ли е тоя, дето има старо разрешително ама не е почнат, а? И нова негативна промяна ли ша е тва? Или стара...

А БДЗБР объркалe и тая мярка от националнийо каталог, ама нема им казваме, че при тех тексто е по-добър, без да искат, ми се струва.

Ето защо новите ПУРБ са изготвени в тотално нарушение на Законo за Водите и на Рамковата директива за водите също така, както и на директивата за хабитатето..

Как сме го пропуснале ли? Ами ние си мислехме, че за зоните по Натура нема промени, понеже законо стана още по-строг
Плюс тва - отворете вие един ПУРБ и скивайте за кво става въпрос.
Отворете на Дунавски район и ми намерете мярката, ако си немате раута.
После отворете на Пловдив и скивайте там, къде е сащата мярка. Особено ако сте свикнале със старите планове. Напрао ша си прережете вените, преди да откриете квото и да било.
Плюс тва - и на мене немаше да е ясно, дип че им понаучих номерата вече.
Късно, за съжаление, иначе при обсъждането на ПУРБ щеше да ги разкъсам живи - да скиват те що ми викат ЗВЯРА от малък.

Ся - по-добрата новина.
По принцип, като скивах тая раута, се очакваше да ме е обфанала Харата зверски.
Вместо тва - спокоен съм като сфинкс и непоклатим като хилядолетна скала.

Причината е мноо проста - днес, 24.05.2016г.,/национален празник на буквите, книжовността и т.н./ пристъпихме към изготвяне на следващия анекс към жалбата до ЕК.
Доста книжовен ша стане и нема да има милост, обещавам ви го.
Нема се спремe даже като ония да им спрат парите по Околна среда, да знаете.

Основнийо акцент ша да бъде - кво е тва министерство с тея структуре, дето местните хора се протестират или ги съдят налево надесно и печелят делата? С приложени поне десет примера.
Кви са тия ВЕЦ-ове в защитени зони - например Яденица, природни и национални паркове, та даже има и един в биосферен резерват Скакавица... пак БДЗБР, нали се сещате.

Кви са тея 35 /триесе и пет/ парчета по Искъро от дефилето до Дунаво, как ВЕЦ Димитровград бил недопустим, пък ся е допустим и т.н.
Ша скиват те кон боб яде ли!
Поздрави
ZWQRA


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 25 Май 2016, 20:10 
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2014, 14:18
Мнения: 578
Тъй,
Днеска зарязах за малко анексо към жалбата до ЕК и им написах предложение - да вземат да си оправят малко мерките за защитените територии и зони. Отне ми къде петнаесетина минути, не повече.
Моете да го скивате на следния линк:
http://dams.reki.bg/uploads/Docs/Files/ ... S_MOSV.pdf

Бех се леко заблудил, че в БДЗБР са най-праилни мерките. Естествено, че не са.
И естествено, че те нема да приемат предложението.
Те нали се праят кинти от рекичките ни. Все още...

Поздрави
ZWQRA


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 29 Май 2016, 10:43 
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2014, 14:18
Мнения: 578
Пичове,
Брутална новина.
Както може би знаете, началото на годината набарахме, че чисто новата пречиствателна станция ПСОВ Душанци не работи.
Тва означаваше, че целата мръсна вода, събрана от чисто новата канализация на селото, се изфърля директно у ряката.
За канализацията и за ПСОВ-о са изхарчени доста милиони от нашите кинти и от на европейските данъкоплатци. И ако преди селото беше на попивни ями, т.е. - водата пак отиваше у реката, но филтрирана, ся отива сичката до капка без никво пречистване.

С други думи - ситуацията е доста по-зле отпреди. Естествено че пуснахме сигнал до МОСВ и до БД тогава.
И те любезно ни казаха, че са провериле и са ги набарале и ша ги глобят и т.н.
Разпоредиле на кмето на Пирдоп - до седемаесети фефруари ПСОВ-о да заработи. Неква помпа, която била там, не била монтирана само, че некви басейни биле замръзнале. Той обещал после - на деветнаесети да стане раутата.

Ся, понеже бех за гъби оня ден из районо, въобще не помислих, че раутата не е опечена и си припкам най-спокойно из полето аз. По едно време обаче зех да усещам уеко замайване от невъобразима смрад и да ми се вие свят. И кво да скивам - водата, мръсната, пак се излива преди ПСОВ-о и пак тече, ли тече и смърди, ли смърди.
Ха ся де?

Те ви малко клипчета да скивате кво иъм предвид:

Канало, дето излива смрадта от селото директно в реката.
https://www.youtube.com/watch?v=0y-jMts ... e=youtu.be

Канало, дето идва от пречиствателната станция, и тръбата пак е суха като барут.
https://www.youtube.com/watch?v=T-RJunq ... e=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=-lACitL ... e=youtu.be

Явно кмето като обещал и от МОСВ му повервале, че сичко ша е наред и не го провериле отново?

И понеже нали познаваме из цела България тоя оня, веднага звънкам на един чиляк от Пирдоп, дето преди години го понаучих на тва онова на язовир Душанци. И му викам - абе, ко стаа бе?
И той сподели под секрет, че кмето на Пирдоп-о, гепил помпата от Душанци и си я турнал на ПСОВ Пирдоп, че същата помпа там се прецакала?

Ся, не съм сигурен дали е верно, обаче предстаяте ли си - кмето гепил помпата? Възможно ли е тва според вас?
Вместо главнийо изпълнител на ПСОВ Пирдоп да си я смени в рамките на гаранционнийо срок без никъв проблем? Що не я е сменил, а?
Вероятно защото при тия европейски кинти пада такова делкане, че не си е раута. И после не моат се разберат от делкането как да отделят некой кинт за ремонт.

Обаче ся идва един проблем. Предстои лятното маловодие. Тогава реката едва църцори, а селото се напълва с хора, дето ядат и ... А у ряката, мани рибите и тва онова, ами пият вода сума животни, включително стада от крави и овце май. Целото поле е осрано, за тва има доста краварки /гъбите иъм предвид, не мадами/. Оня ден немаше, де.

И като пият от заразена вода - кво мое се случи?
Пуснах им още един сигнал, да скиваме кво ша напраят. Може пак кмето да обещае и те да поверват... доста са доверчиви тия хора, май верват в доброто начало и в тва онова.
Обаче ние не верваме. Ето защо ша проверяваме пак. Некой, като си кара по подбалканскийо пат, скоква до Душанци и проверява. ПСОВ-о е под селото, а за тръбата се ориентирате по смрадта.

Има и още един проблем естествено. По принцип от МОСВ, като набарат некой ВЕЦ, че не пуска вода, треа му отнемат разрешителното и да го спрат. Обаче тука не става. Що ли? Ами щото нема как да накараш цел град да се стиска неколко дена, докато трае ремонто. Нито има как да спреш ПСОВ-о, нито да глобиш кмето отново, щото сигурно е двеста кинта, а той ша ги плати от бюджето, плюс тва сигурно ша измисли некоя друга лъжа и т.н.

Обаче, тоа случай ша е черешката на тортата - анексо към жалбата иъм предвид.
Понеже ония мързели нали се питат има ли европейски кинти изхарчени? Е тука пак има неколко милиона, като у Бързия, само че, след изхарчването, раутата всъщност се е влошила. С други думи, вместо полза - има брутална вреда. Сигурно доста ша се зарадват да го научат. Като спадне водата само липсва да снимаме текоя умрела риба там, да скивате кво ша настъпи. Или некоя крава да се зарази нещо...
Обаче ония гащници у европата сами са си виновни - цела година умреха от мързел, така че ся нема да ми реват!

И все пак, даже и аз не го вервам - кмето га гепи помпата, а? Напрао невероятно. Нема как да се случи, нали?
Поздрави
ZWQRA


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 369 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 37  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
The content of this site is licensed under Creative Commons BY-NC-SA 3.0 License
Copyright (cc) Риболовен клуб "БАЛКАНКА" - Криейтив Комънс BY-NC-SA 3.0