Kлуб Балканка

Форум
Дата и час: 28 Мар 2024, 13:37

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 02 Ное 2015, 21:01 
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2014, 14:18
Мнения: 570
Здравейте,

Ето сега едно съобщение:
На 11 ноември, сряда, от 18,30 ч на Попа в София, се свиква протест срещу плановете за управление на Национален парк Пирин и Природен парк Витоша.

По една или друга причина, ние се запознахме много подробно с тези планове и писахме възражения срещу тях. Най-основната причина беше, че вече имаме прекалено много снимки от водохващания, след които реките са сухи като барут. Същото е положението и в Рила, даже там е най-лоша работата.
В тия „защитени територии” всъщност положението е много по-лошо, отколкото в останалата, незащитена част от страната.

Допълнително за Витоша се предвижда „цели” 60% да не се застрояват, което значи, че останалите „само” 40% ще се застрояват спокойно.
Това отговаря на ограниченията за плътност на застрояване в населено място, а не за природен парк.

И понеже аз на Витоша съм отрасъл, на мен ми пука какво ще стане с нея.
Всъщност - това е моята планина, а не тяхната, и не ми се иска да я пипат с мръсните си ръце, за да изкарват още и още кинти....

А пък в Пирин на шест години се мъчих да хвана някоя пъстърва в Плакалница на топче хляб и не успях. Това бях научил на Дунава, както и земните червеи, каквито не открих. От тогова не ги мога тия пусти риби и тва си е.
Та и за Пирин ми пука, защото видях преди години как изглежда новата писта с булдозерите преди първия сняг - точно преди да я пуснат. Няма по-тъжна гледка и от тогава спрях да ходя на ски, за да не им пълня гушите и да ги стимулирам.

Знам, че не мога да нареждам на никого от клуба какво да прави, обаче за членовете присъствието е задължително! Това е заповед!

Който мисли като нас - нека дойде на протеста. Иначе Витоша я чака Слънчев бряг.
Поздрави


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 10 Ное 2015, 10:41 
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2014, 14:18
Мнения: 570
http://news.ibox.bg/news/id_230416330


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
cron
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
The content of this site is licensed under Creative Commons BY-NC-SA 3.0 License
Copyright (cc) Риболовен клуб "БАЛКАНКА" - Криейтив Комънс BY-NC-SA 3.0