Kлуб Балканка

Форум
Дата и час: 10 Май 2024, 14:27

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 369 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 37  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 14 Дек 2015, 21:20 
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2014, 14:18
Мнения: 577
Здравейте пичове,

Ето още едно съобщение по темата:
Част от действията, които сме предприели напоследък, с доста голямо закъснение, е целенасочената работа с банковия сектор.

Считаме, че банките трябва да видят какво са финансирали. Може би малко от вас знаят, че навремето съдействахме на една банка, дето щеше да дава кредит за ВЕЦ Румянцево 2 и нещо засега няма го тоя ВЕЦ....

Т.е. - като видят какво са финансирали, може да си направят сметката докога ще трае тая Анархия. Със сигурност в рамките на следващата година ще ги разбием - идеолозите на ВЕЦ-овете, МОСВ, БД, НСЗП, ДУВ, РИОСВ, ПУДООС, ИАОС,........ и т.н.
.......Ебаси, понекога ми се сфаща мозъко от тия абревиатури. Илф и Петров ако скиват кво става у тва министерство, напрао ша изгорят оная известна глава от Дванаесетте стола - дето се подиграваха за същата раута на съветския строй..

Чакай че се отклоних.
И така, започваме работа с банките - у нас и в чужбина.
Първата стъпка - пратихме разни данни до разни хора в Европата, които са на нашия бряг на реката - BANKWATCH NETWORK
Те сега - първите резултати:

http://stories.bankwatch.org/troubled-beauty

http://bankwatch.org/news-media/for-jou ... g-hydropow

Малко са им постни данните за у нас, обаче тепърва започваме да работиме заедно.
То си е ясно - винаги търси парите!

Cherchez la femme, ли беше, Cherchez l’argent ли ... Абе нещо такова.

Бат Стан да вземе ми поопраи френскийо, че ся съм на английска вълна.
Ако некой познава некой банкер - да свирка!

Поздрави


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 15 Дек 2015, 15:30 
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2014, 14:18
Мнения: 577
Здравейте пичове,
Абе от новини напоследък направо не мога да седна да я пиша втората част на пустата жалба и това си е.

Обаче тоя път новината е добра.
Сред известно взаимодействие между нас и екипа на МОСВ, отказаха да разрешат изграждането на една ВЕЦ, която беше вече започната и сега седи клана недоклана.

Обаче тия дни РИОСВ София е издала решение да прекрати процедурата по одобряване на инвестиционното предложение и толкоз!
Може да бъде обжалвано, разбира се, включително в съда, но не ми се вярва собственикът да се напъва. Просто ще си изхарчи парите напразно. Колкото по-го строи, толкова по-напразно ще харчи, защото тоя ВЕЦ нема го бъде.

Ето защо искрено поздравяваме РИОСВ София, МОСВ и министър Ивелина Василева за това, че взеха правилното решение. Изказваме официална искрена благодарност.

Що се отнася до РИОСВ София - името на директора - инж.Ирена Петкова ще бъде записано със златни букви на нашия сайт.

А шо се отнася до нас - ние няма да се самоизтъкваме. Единствената ни заслуга е, че възразихме навреме и с правилните основания, заедно с WWF и СДП Балкани.
Изказваме огромна благодарност и продължаваме да пишем втората част на жалбата. Разбира се, че ще споменем положителните неща от последните месеци в нея, белким мързелите от Европа имат малко милост на фона на останалите неща.

Поздрави

P.S.
Мариянски - сега вземи да видиш откъде ще намериш златен цвят за буквите в сайта. Неъме такъв за момента, а може да ни портрябва пак за в бъдеще. Кой знае - като турнат Мораториум върху изграждането на нови - ще трябва със сигурност.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 17 Дек 2015, 15:20 
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2014, 14:18
Мнения: 577
Още малко новини по темата:

http://www.theguardian.com/environment/ ... ays-report

http://www.transrivers.org/2015/1609/

„The Guardian” даже пишат вече какво се случва с ВЕЦ-овете на Балканите...

А Европейската Банка за Възстановяване и Развитие виновно се оправдава.
Понеже нали знаете, че тя е финансирала и у нас - поне каскадата Среден Искър... Нищо че каскадите са забранени, де

Като скиваха кво става - обадиха ни се моментално от „New York Times”, „Всероссийская Газета” и от „Жен Мин Дзибао” - извинявам се за произношението на последното.
Може и Жибао да беше, но както знаете - силата ми не е в китайския, а във френския - Бат Стан ми го потвърди в частен разговор.

От Африка също дойде добра новина - открита е процедура по въвеждане на пълна забрана за изграждане на ВЕЦ-ове в Сахара.

Изглежда са преценили риска - Българските хидроинженери да открият некъв хидроенергиен потенциал там, с последващата угроза Български Инвеститори да ги налазят. А може и да е просто за всеки случай - не знам.

Поздрави


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 25 Дек 2015, 18:09 
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2014, 14:18
Мнения: 577
Здравейте пичове, Честита Коледа!

Малко добри новини за подарък
1. В новия План за Управление на Речния Басейн - Дунавски Район, са взели, че са приели предложението ни за забрана за изграждане на ВЕЦ-ове на някои реки. Решението е напълно в съответствие със Закона за Водите, защото мотивите ни бяха брутални. Поздравяваме Басейнова Дирекция Плевен за правилното решение и им Благодарим!

И малко лоши:
2. В Източно Беломорски район /Майнатаун/ - са ги включили рекичките ни само като зони за защита на водите, но това нищо не значи. Майните са хитри, нали ги знаете? Обаче са нарушили Закона за Водите с тая раута и ша са разпраяме.
3. В Западно Беломорски район - не се включили нищо за нищо! Тука нема се разпраяме, напрао ша се разпаряме, да знаете!!! Ще си отмъстим безапелационно, безмилостно, грозно, изполвайки всеки мръсен номер, който знаеме!!! А знаеме доста такива, нали знаете?


И пак добри:
В тази връзка трябва да съобщим и следната радостна новина - Жалбата до Европейската Комисия за пълния провал на МОСВ по спазване на Европейското Законодателство - Допълнение 1 е напълно готова. Сложихме му номер, за да си запазим място за още допълнения, каквито несъмнено ще има.

Остава малко да шлифоваме езика, да я метна на Бай Доротей да я скива, да нема некоя тъпотия с тоя пусти английски и сме готови! Тоя път нема да има де - вече доста се изпедепцах.

Ако се бяха прочели как сме ги изтипосали - БДУВИБР и БДУВЗБР щяха да се молят да им даваме още реки да ги забранят. А ония мързели от Европата ша риват, докато я четат. На 03.01.2016 г. я пращаме - да е №1 за годината. После я връчваме изпечатана - лично на нашия човек Джордж Кремлис, че открихме яка връзка и с него - да не се правят на ударени нещо. И сме готови.

Чакай, че забравих - не сме готови, естествено!
После я пращаме на ЕИБ и на ЕБВР - да се скиват кви ги дъфчат тука у нас, на тоя оня - разни наши хора и на некой наш враг - да не продължава да ни подценява...

После махаме некои работи, добавяме други и я пращаме и до Постоянния Комитет на Бернската Конвенция, защото тука тая жалба се отнася все до защитени зони, територии, резервати и т.н. И т.н.

Поздрави и весели празници!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 03 Яну 2016, 17:09 
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2014, 14:18
Мнения: 577
Здравейте пичове,
Честита Нова Година,
Повече и по-големи…
Да фанете най-гоуемата риба във всеки смисъл на думата!

Те ви сега и новогодишен подарък от наште нови приятели от ЕАА - организацията на европейските риболовци. И да не знаете английски - пак го гледайте:

https://www.youtube.com/watch?v=7cKFdsS ... c_BFIfCsJ4
Ванката да го тури у Фейсбуко.

Страхотен филм.. Не знам защо винаги ме обфаща Харата зверски, като гледам как некоя тупалка се мъчи да мигрира и се блъска в некоя преграда на реката, а като скивам, че нема река - направо ми иде да ги утепам. Тая година пет-шес пъти се сблъсвах с разни охрани тук там и само ги чекам да ми кажат нещо накриво...

Скивахте ли у филмо бруталната новина - В Дания са забранили ВЕЦ-овете завинаги, а? И ние да не сме по-тъпи от датчаните сега?
Очевидно се налага да преосмислим морално остарелите си цели - некъв мижав мораториум. Щом датчаните могат - значи и ние можеме и тва си е.

По този повод съм длъжен да ви уведомя, че доработихме малце допълнението №1 към жалбата, понеже бехме пропуснали доста важни неща. Ванката треа да я е накачулил некъде да я скивате. За тия, дето не знаят английски - две думи за нея накратко.

1. Описали сме кво става в НП Рила, ПП Българка, ПП Витоша и сума ти зони от Натура. Брутални, чудовищни престъпления.

2. Случая с Бързия и Заножене.

3. Некои екологични аспекти. Не в смисъл на екология и разни зелени щуротии, а екологично - риболовни. Понеже ние не сме еколози, а майстори на риболова. Обаче не може ние да търчим да зарибяваме налево надесно, да чистим некоя речка и после ония галфони да търчат да ни турят ВЕЦ-ове там.

4. Некои социални аспекти също.

5. Жестоката новина - ще се прави язовир Яденица. А тя, тая река, лятно време пресъхва. За тоя язовир ще се борим със зъби и нокти, понеже ще е следващия Цанков Камък на шиите ни. Същите тъпаци - хидролози, хидроинженери и т.н. дето доказаха, че ни трябва Деривация Джерман - Скакавица, като ни оставиа без вода заради тая раута - тая деривация на глупостта сега не работи въобще. И сега искат Яденица да лапнат - 109 метра язовирна стена. Обаче нема да стане...Само един пример ша ви дам - ПАВЕЦ Чаира сега може да работи осем часа на генераторен режим. С новия язовир щяла да работи 22 часа в денонощието? И кога ще работи на помпен режим - да ви питам? Като няма да работи на помпен - откъде ще вземе вода?

6. Плановете за управление на речните басейни. Тука БДУВЗБР Благоевград ще скиват. Немали води за отдих и водни спортове? Немали за стопански ценни видове? Немали даже за къпане...? Айде тия хора не почиват ли, не спортуват ли, не ловят ли ценни видове риба, бе? Само бачкат ли и кинти ли правят? И тва - иди-дойди, ами не се ли къпят барем? Има една евро директива, според която трабва да се къпят отвреме навреме - и нея са нарушили даже.

7. Що се отнася до БДУВИБР Пловдив - тия сами се простреляха в капачките. Гръмнаха се от упор, така да се каже. Мани друуто, ами зели че написали в техния ПУРБ, че ние сме предложили некви реки като зони за защита на водите. А ние въобще не сме предлагали такова нещо! Предложили сме в техните зони за защита, които трябва да са определили според закона - да въведат мерки - забрана за изграждане на ВЕЦ-ове! Мерките ги нема и сега ще искаме ди ни махнат името от техните срамотии - да не сме им смокиновото листо искам да кажа.

Чакай, че пак почнах да се ядосвам. Имаше още доста работи, ама ги забравих.

А, сетих се - некои героични ВЕЦ-ове у нас са финансирани по програмата за развитие на селските райони. И кво общо има да ликвидираш некоя река, със селския район? Освен дето ти прецаква риболова, туризма, животновъдството и т.н. И дали не им плащаме преференциални цени за тая раута...?

Та Допълнението към жалбата стана пирфето, да знаете. Участвал съм в прекалено много експертни съвети, писал съм прекалено много експертни становища, за да знам - съвършено е!

Сега - една малко по-малко добра новина. Има некви пичове, дето се наричат Регионален Екологичен Център. Правят некъв проект за да доказват колко устойчива далавера била хидроенергетиката у нас? С некви доценти за ключови експерти? Моментално получиха предложение - ние да ги позаведем тук там, да скиват сухата истина. Не щяха. Викам - дай да ви пращаме докладите и на вас, да скивате устойчивостта? Пак не щат - щели да оценяват положението по доклади от Басейновите Дирекции. Ми, викам - ако кажат сухата истина, ша излезе че не си вършат работата? Последно предлагам - стига глупости, дай ние да водиме доцентите, да видят наживо дива река. Те викат - аре нема нужда - как ша докажеме устойчивостта тогава...

И зели, че избрали за партньори баш БД Пловдив и Благоевград бе. Тия дето не се къпят въобще.
Тия същите РЕЦ зели, че доказали колко гот ша е на Драговищица, Ерма и Нишава да турят още по четри пет ВЕЦ-а например. Мани друуто, ами нещо се намърдали в далаварета за Панега - оня проект - Да осиновим реката. Дето и ние сме я чистили по него - да помагаме на дечицата. И ги водили дечицата на ВЕЦ Румянцево - да им покажели колко е гот тая работа? Естествено, че му свирнали да пусне водата, де. И не им казали, че искат да има ВЕЦ Румянцево 2. Стани Мънков мноо ша се зарадва от тия новини - нали и те бяха в тоя проект нещо.

Както и да е - ето сега следното важно послание до МОСВ и до всички БД и до РЕЦ, понеже очевидно се надяват доцентите да ги спасяват:

Пичове, ако проверите редиците на сдружение Балканка София /че все ни бъркат с Благоевград/ - ще установите, че сред нас има изключително талантливи хора. Научни работници с международни награди за наука, журналя с надради за матрияли, членовя на Национални Експертни съвети и т.н., а за софтуерната и хардуерна обезпеченост - нема кво да говорим. Та се вижда отсекъде

Ние обикновените доценти ги ядем като семки, докато си мърдаме пръстите на краката, потопени в некоя рекичка лятно време на хлад. Нема ги усетиме даже, как ша ги лапнем, сдъфчем и изплюем, да знаете.
Не разбрахте ли - в Дания са забранили ВЕЦ-овете, а вие ша доказвате, че били устойчиви - баш у нас ли бе?

Както става ясно на всички - вече сме напълно готови за срещата с Жорето Кремлис на 14. Подготвили сме му подарък и изненада. Няма я казвам - за да е изненада.

Поздрави
ZWQRA


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 04 Яну 2016, 20:55 
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2014, 14:18
Мнения: 577
Хм, получила се е лека обърквация, както изглежда.
Понеже им бех написал доста гадно писмо за новите ПУРБ - свирнаха ми от Пловдив, че са ни приели предложението и май трябва да се извиняваме сега.

Обаче ги търсихме тия мерки и не можахме да ги открием. После им се обадихме и ги питахме - турихте ли мерките, бре. Те сами казаха - зони турихме, мерки не!
Добре, че се обадиха навреме, та да поопраим жалбата, че как ги бехме изтипосали по тоя въпрос - нема ви казвам.

Както и да е - важна новина по въпроса с новия План за Управление Източно Беломорски район - вкарали са ни предложението за забрана на някои реки за изграждане на ВЕЦ-ове.
Те ви линк към реките - четете от 15 страница натам.
http://earbd.org/files/File/PURB/Proekt ... T%2003.pdf

После на едно друго място са мерките за тия реки, ама нема да го качвам, че нема да я намерите мярката - чак №1325

Обаче е факт - и целите Марица и Тунджа също са забранени за ВЕЦ.
Новина трепач, както се казва.

Изразяваме огромна БЛАГОДАРНОСТ на БДУВИБР сега. Нема тая оная.

Единствена забележка е, че много трудно се откриват тия неща - те самите не знаеха, че са ги забранили.
Въобще всичките ПУРБ - все различни. Що не ги праят еднакви - не знам. Цела джунгла е, да знаете.

Специални поздравления и на Ванката Пандъков. Той се изгърби доста за тая работа, да знаете.

И добре че се обадиха навреме - каква беля щеше да стане, не си е работа.
Поздрави


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 08 Яну 2016, 20:05 
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2014, 14:18
Мнения: 577
Здравейте пичове,

Те сега - важна новина - оня ден, 06.01.2016, Допълнението към Жалбата отлете към ЕК. Още същия ден получихме съобщение, че ще я включат като допълнение към основния текст, а нема да я гледат отделно.

Пратихме я още на сто места - остана само ЕБВР - тва е Европейската Банка за Възстановяване и Развитие. Сега обмисляме текста на придружителното писмо и я пращаме да се скиват кви простотии ги вършат и да решат дали да продължават по същия начин.

Пратихме я и на НЕК - то се оказа, че тия са най-големите престъпници. Обещахме следващата година да посветим специално на тях. Възнамеряваме проектите Яденица и Места да ги разбием. И Места има - да знаете. И нея ша ликвидират.

По този повод - изказваме официална благодарност на един от собствениците на ВЕЦ, който миналото лято вика - абе вие кво се занимвате само с нас - я скивайте държавата в лицето на НЕК кви ги дъфче? И верно се оказа прав.
Нема го казвам кой беше - да не му отмъстят нещо, че вероятно зависи от тях.

Поздрави


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 12 Яну 2016, 21:26 
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2014, 14:18
Мнения: 577
Тъй,
Ето сега пак новини:

Лоша - Ванката ми свирна, че един участък от Марица не са го забранили. Майни, нали ги знаете. Просто нема начин нещо да сте се разбрали и то да е тва накрая. Все е нещо друго. Тука ша напишеме възражение.

Добра - пуснахме писмото до ЕБВР и те, на другия ден, отговориха, че ще ни разгледат писанията и жалбите и ще ни уведомят за резултатите до средата на февруари. По неква директива за достъп до не знам кво си са били длъжни. Ние не я знаехме тая директива, но те сами си признаха, без бой. Като знам какво ще видят в жалбите...

И пак лоша - предложихме официално на НЕК ЕАД да се откажат от проекта Яденица. Не отговарят - т.е. вероятно не щат.
С други думи - в открито море се срещнаха - нашта армада и тяхната потъваща гемия. Гръмнахме предупредително с малкото топче на флагмана да се предадат - не щат.
Добре тогава - ето сега малко от тежката артилерия - пробен изстрел пред носа на гемията, белким им дойде акъла. Те се надяват на Европейско финансиране и на наши кинти за тая раута.

Схемата, по която ще ги потопим, е следната:
1. На сто места в Жалбите сме доказали, че по отношение на управлението на водите у нас цари Пълна Анархия.
2. На пет места поне сме доказали вече, че държавната НЕК ЕАД е най-големия престъпник в ликвидирането на реките. Тука нема никво съмнение. Включително в национални паркове и зони по Натура 2000.
3. На същите места сме доказали, че МОСВ не може и не смее да им каже нищо, нито може нещо да ги накара. С други думи - МОСВ им е съучастник.

Ха да видим сега - кой ще даде пари за да подкрепя Анархията? И кой ще ги дава на най-големия Престъпник? Който ги е излъгал, че за проекта Яденица ще има вода? Дето е оставил Бързия и Заножене без вода за пиене? Да не говорим за Кричим?
Ще информираме всяка финансова институция, от която се надяват да изкрънкат кинти. Европейски съюз щял да ко-финансира? Ша ко-финансира друг път..., след като го ко-информираме!

Вече свирнахме на Bankwatch network по тоя въпрос. В началото на февруари ша се срещат в Лондон с мениджмънта на ЕБВР да си говорят нещо. Обещаха да окажат съдействие, а те имат връзки навсякъде във финансовите среди.

Трябва обаче да имате предвид, че тази схема може и да има пробойна - т.е. да изцърцори некой кинт отнекъде.

Обаче тогава ги сгащваме на абордаж, вадиме тежкия топ и ги гръмваме от упор.
Това как ша стане е тайна, но ша е много гаден номер, да знаете. Толко гаден, че чак на мене не ми се иска да ги нахендрим.

Обаче Яденица трябва да бъде спасена! За целта - няма да има цена, която да не сме готови да платим, нито жертва, която да не сме готови да принесем!

Като приключиме с тях - НЕК ша продава ток на циганите в щайги за череши на пазара в Кюстендил!
Поздрави
ZWQRA


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 14 Яну 2016, 20:31 
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2014, 14:18
Мнения: 577
Здравейте пичове,
Ето сега пак новини:

Както ви е известно, днес се състоя срещата с Джордж Кремлис - шеф на некъв отдел в Дирекция Околна среда.
От тяхна страна присъстваа и четири кокони - българки, които работят там.
Присъстваха и мойта особа и Мариян - в качеството му на експерт - в неуточнена област. /Моеше да трябва компютърна подкрепа, ама не се наложи./

Както бях обявил предварително, Парада възнамерявах да командвам АЗ, ама не успях. Имаше прекалено много зелени, прекалено приказливи.
Секи с неква болка - приказваа докато ми се сфана мозъко - особено за Кресненското дефиле - четири пъти се повториха с едно и също и те и ония от дирекцията.

Както и да е - като дойде нашийо ред - те викат: Сега ще разглеждаме проблема с ВЕЦ-овете. И млъкват и ме гледат въпросително. Обаче и аз така ги гледам известно време, докато не издържаха и викат - Аре бе, нема ли да кажете нещо?
Ми, викам - ние квото иъме да казваме, сме ви го написали, чекаме вие нещо да кажете. Не сте ли го прочели все още? Джордж вика - абе аз не съм и фърля едно око към коконите. А те - паника и суматоха. Анархия и конфуз, така да се каже.

Както и да е - обяснявам с две три думи за кво става въпрос. И после им викам - сега си вземете моливите и записвайте след мене следните думи, бавно, белким ги запомните:

Мушмороци
МОСВ
Пълна Анархия
Реки
Най-Брутален Престъпник
НЕК
Кинти
Яденица
Вода

Ся, викам - с тия думи праиме следното изречение:

Кажете на ония Мушмороци от плано Юнкер, че у нас МОСВ нема сили или не иска да се справи и в управлението на водите цари Пълна Анархия. По-точно - казано им е да не искат да се справят.
Секи си прави квото си иска и Реките ни една след друга умират.
Сред сички - Най-Бруталния Престъпник е НЕК - убиецът на реки
Да не им дават Кинти за проекта Яденица - щото за него нема да има Вода!

Забраих да ви кажа, че имало некъв план Юнкер набутан и прее... Засега не го знаеме, но ша го откриеме.
Вече са гушнали 3.2 милиона ойро за проекто и за ОВОС-о. Обаче за тоя ОВОС - в заданието нема ни дума откъде ша идва водата. Мотат се кво щело да стане с реката Яденица само. А тя е малка и изобщо не става за нищо. Въобще - водата ще идва основно от НП Рила и тва сие - всяка капка вода. За тая раута - в заданието ни дума, ни вопъл, ни стон. Ша го разпилееме тоя ОВОС - отсега ви казвам. Само да го пуснат некъде и сме го размазали като тахтаба!

Та по отношение на жалбите раутата е сурова все още. Обаче им ги набутахме изпечатани и вече нема къде да мърдат. Смотолевиа нещо, че са ги дале на некъв отдел да ги гледа, ама още немало резултат.
Демек, засега ситуацията е - трай коньо за зелена трева.
Поздрави
ZWQRA


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 15 Яну 2016, 22:35 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 23:27
Мнения: 201
Местоположение: на реката !!!
Мама им мръсна на тези пачаври. Мързи ги да си мръднат задниците и да си напрегнат мозъците. Само скатавки във всяка една институция и искат постоянно пари. дано се задавят с тях.

_________________
Риболовен клуб "Балканка"
http://www.balkanka.bg
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 369 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 37  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 15 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
The content of this site is licensed under Creative Commons BY-NC-SA 3.0 License
Copyright (cc) Риболовен клуб "БАЛКАНКА" - Криейтив Комънс BY-NC-SA 3.0