Kлуб Балканка

Форум
Дата и час: 16 Юни 2024, 04:05

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 369 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 37  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 30 Юни 2016, 15:10 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 23:27
Мнения: 201
Местоположение: на реката !!!
Не е нужно да споменавам колко път ми минаха помисли за майките, бащите и роднините на тази сган, която трябва да прима и прави свестни неща.

_________________
Риболовен клуб "Балканка"
http://www.balkanka.bg
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 05 Юли 2016, 18:36 
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2014, 14:18
Мнения: 580
Уважаеми колеги,
Малко новини по темата.

Първо - получихме предупреждение от злия администратор на форума, да сме се държали по-възпитано. Причината била, че доста народ го посещавал и да не сме се излагали нещо. Затова трябва да се придържаме и към книжовния език, както сте забелязали, вярвам. Доста беден откъм изразни средства и не може да се опише всяко душевно състояние, но няма какво да се направи - знаете го какъв е администраторът.

Второ - представям на вашето внимание предложение за наредбата за рибните проходи:

http://dams.reki.bg/uploads/Docs/Files/ ... lkanka.pdf

То е алтернатива на предложението на Дирекция морско дело и рибарство, публикувана в предния пост.
Акцентът е върху смекчаващите мерки за миграционни бариери, на които няма смисъл от изграждане на рибни проходи, защото няма да са ефективни.
По този начин отпадат възможните изключения на големи съоръжения, на които е безумие да се правят рибни проходи.
Например - на Язовиро да се прави е тъпо. Дори и да качиш риби от реката отдолу -те няма да оцелеят горе!

Вместо това са предвидени мерки за всички - и за малките баражи, които ще изграждат проходи, и за големите, които няма да изграждат на конкретното съоръжение, но трябва да се спази справедливостта, според която те трябва да плащат повече, в качеството си на по-голям вредител /за спазване на принципа - замърсителят плаща, по-големият - повече/.

По отношение на техническите рибни проходи, който се интересува, може да се запознае с един чисто нов проход на ВЕЦ Лопушна. Имахме сведения, че около него има умряла риба, отидохме и го заснехме. При посещението ни имаше само един умрял клен/речен кефал/, очевидно паднал от прохода.

В крайна сметка една заснета риба не може да е критерий наистина, миналата събота са били четири, но все пак птиците ги изяждат като паднат отстрани, периодът не е в момент на размножаване, а и в реката няма достатъчно риби. Ще го следим многократно и в периода на миграция, но че е непроходим се вижда по очевидни причини. Можете да се убедите, като разгледате данните, качени на нашия сайт:
http://dams.reki.bg/0202-dam/2016-07-01
Имаме и няколко клипа на риби, задържани в задбаражни езера, поради невъзможност да минат надолу.

Сега - нека всеки от вас го прочете проекта и да ми напише предложение, ако нещо не му харесва.

На мен например въобще не ми харесва, че сегашните проходи от басейнов тип, които са 99% от изпълнените, няма да се преустрояват директно, а само след мониторинг. И като ги знам какви са научните среди у нас - ще докажат всичко, само и само да не се преправят. Въпреки че отсега ви казвам - на деривационните ВЕЦ у нас, нито един басейнов тип рибен проход не пуска риба.
По повод научните среди - голямата част всъщност са свестни и няма да излъжат, обаче те възлагат на останалите, за да напишат каквото трябва.

НАПРИМЕР - лошата новина е, че както им го изпратих предложението - веднага оная кокона, дето беше пускала полуумрели хамериканки от рибарник през перки, да докажела че нищо им няма, написа, че варианта на МЗХ много й харесвал и че било отразено всичките й предложения. А те, всичките, са изтрити там, а при нас са включени.

А бе, както и да е - голямата мъка тепърва предстои при обсъждането с тия хора, дето си кривят душата за пет сребърника и т.н. Да не говорим, че те рибите са ги хващали само с ток, ако изобщо са ги виждали другаде, освен на снимки, и не ги познават въобще. По два три пъти на сезон, а не като нас - всяка свободна минута и за да се научиш да ги излъгваш трябва да знаеш всичко за тях.
Та те ще ни обясняват на нас какво можела и какво не можела някоя риба...

Но, по-важното е вие да разгледате нашия вариант и да давате предложения. Не тук, в темата, а написани и изпратени - това не ми харесва, онова да се поправи и т.н.
Трябва да я направим перфектна, да ги видим после как ще я откажат.

Има и други зловещи новини, но за тяк - към края на седмицата.

Уф, измъчих се в тоя стил, ама карай.
Поздрави
ZWQRA


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Юли 2016, 16:24 
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2014, 14:18
Мнения: 580
Уважаеми колеги,
Зловещи новини!

Първо - ВЕЦ Румянцево 2.
От сигурен източник знаем, че делото е прехвърлено от Върховна Административна Прокуратура, в Районната прокуратура в Плевен. Оттам пък - поискали още разни работи от МОСВ. Източника от прокуратурата обеща да ни държи в течение. Отделно - наблюдаващият прокурор от ВАП обеща същото, да видим какво ще стане. Новината е лоша, защото тук имахме повече възможности за това-онова, отколкото там.

Второ - инвестиционно намерение за „осигуряване на водна площ от язовир „Студен кладенец“ за летателна площадка” с възложител „АРПЕЗОС БУС“ ООД
Необходимостта от това инвестиционно предложение била доказана от:
- Наличие на собствен самолет-хидроплан
- Нагласа за извършване на летателна дейност
И БДИБР установила, че ИП е съвместимо с ПУРБ, а РИОСВ Хасково открила процедура за преценка необходимостта от ОВОС/ОС?

Ами ако човекът имаше наличен танк и нагласа да си гърми наляво-надясно?
Разрешат ли тази площадка, очаквайте следващата мания и безконтролно раздаване на водните площи навсякъде, по всички язовири.

Вероятно се сещате, че той, за да каца - там няма да има лодки, риболов, скутери, гребци, сърфове и т.н. водни спортове и тем подобни.
И като ще каца - откъде ще излита, да ви питам аз. Ще има ли граничен и митнически контрол, какво ще пренася и т.н.?
Ето защо - възразихме срещу това и срещу всички подобни ИП и предложихме да ги забранят в ПУРБ. Да не говорим, че в Закона за водите няма определени такива зони за защита на водите - "за летателна дейност". Обаче било съвместимо с ПУРБ според БДИБР..., при положение че за да е съвместимо, трябва да имат зони, ако си познават закона.


Трето - ВЕЦ на изпускателя на язовир Пчелина до с.Лобош. Тука пийнете нещо за всеки случай!
Чисто новият ВЕЦ Пчелина източил язовира - с официалното съгласие на МОСВ, които му разрешили да източи през месец юни 2016 - 20 милиона кубически метра. Това прави 7.71 м3/сек непрекъснато денонощно.
А до 15 юни беше размножителният период на рибите там. Като започнеш още от март заради щуката, после заради бялата, та до средата на юни ЗРА не разрешава източване бе!

Сега - като го източили, ревнали местните хора от селата наоколо. Никой не им обърнал внимание първоначално. Обаче като ревнали и от гребната база, че изпотрошили няколко лодки, и от РИОСВ Перник и от БДЗБР /БДЗБР - нали се сещате/ отърчали и спряли източването - сами се похвалиха по телевизията на фона на умрелите риби в язовира.
Само че така го спряли, че реката отдолу почти пресъхнала - в защитена зона ЗЕМЕН и това онова.
А бе, тия хора тъпи ли са или са тъпи? А всъщност да не би да са тъпи бе, да му се не види?
Свирнаха ни от Пернишките риболовци наши хора, та отидохме и го снимахме. Оказа се чиста истина и това си е.
Ликвидирали оплодения хайвер в язовира, като отнесли същия от реката отдолу в Гърция, а каквото останало от него, сега е на сухо - барабар с малките рибки в реката....

Четвърто - ВЕЦ Камена - тука се дръжте за масата вече.
Става дума за река Камешница в Природен Парк Беласица, с един от най-красивите водопади и екопътеки и т.н.
Миналото лято БДЗБР отказала да издаде ново разрешително, защото старото било изтекло. Причина - несъвместимо с ПУРБ, в който има забрана, и заради чл.118ж от Закона за водите.

Междувременно разните му там зелени обявяват акция за спасяване на водопада и на реката. Сума народ се включва в подписка под надслов - Директорите на водопада, даже и някои от нас, макар че ми се струваше името на акцията да не казвам какво. Като се разбира със закъснение, че БДЗБР е отказала - следват празници и купони. Даже в началото на юни директорите ходиха и изчистиха реката.
Обаче - наши хора от района на Петрич свиркат вчера, че Районен Административен съд Благоевград е обявил отказа на БДЗБР за незаконен и ги е върнал да дават разрешение. Това че имало забрана в ПУРБ въобще не било важно според гордия административен съд в Благоевград бе.

Административен съдия - Саша Алексова - запомнете това име!
Откога му разправям на админа - да турим един Черен списък на убийците на реки на сайта и един - Алея на спасителите
Така ще можем да ги изтипосваме - кой какво е направил.
В Черния веднага скачат всички министри и шефове на РИОСВ и на БД до 2015г., както и настоящия на БДЗБР - нали се сещате. Най-интересното е, че БДЗБР не обжалвала решението на гореописаната Саша Алексова..., даже май са се зарадвали!

В алеята има две запазени места засега - за Лилия Атанасова и за Ирена Петкова - шефове на РИОСВ Русе и София. А, забравих и Павел Гуджеров - бивш ресорен заместник министър, който не издържа.
За сегашната министърка и нейната заместничка - ще изчакаме малко, да видим къде ще ги турим накрая.

Сега - за ВЕЦ Камена ние ще дебнем с наши хора в община Петрич и ще възразяваме пак. Да видим какво ще стане.
Обаче - ако тоя ВЕЦ вземе че стане, тогава ще видят тия от МОСВ. Година и половина им разправяме да наложат мораториум върху строителството на нови ВЕЦ, да преразгледат всички стари решения, защото са незаконни без изключения и т.н. И не щат, и не щат. Като се съсипе и тая красота, тогава ще видят!

Що се отнася до гордия собственик - тоя няма два грама мозък. Всички села наоколо се готвят за бунтове, защото ще им съсипе екопътеката и селския туризъм покрай красотата на водопада и екопътеката и въобще. А той нека си урежда делата в съда...

Всеки случай, така ме е обхванала Харата, че сега започвам изготвянето на специализиран проект - разграждане на МОСВ. Тухла по тухла и камък по камък! Да имаме готовност като му дойде времето, а не да се чудиме тогава откъде да започваме - за събарянето си трябва проект, вярвам, че знаете.
Поздрави
ZWQRA


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 11 Юли 2016, 21:26 
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2014, 14:18
Мнения: 580
Пичове...
Пардон, исках да кажа - Уважаеми колеги,
Зловещи новини!

Понеже нямам много време, съвсем накратко:

Днес попаднах на официален документ неслучайно, че на Треклянска река
има идеен проект за 64 парчета. Вярно прочетохте - 64 /шейсет и четири/ ПАРЧЕТА!
Фазата на развитие е - Идеен проект в РИОСВ.

Каскада Еко Струма, с 24 /двайсет и четири/ парчета, във фаза идеен проект за ОВОС.

Така че - дръжте се за палците, ако ме разбирате какво искам да кажа.
Поздрави
ZWQRA


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 12 Юли 2016, 08:43 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 23:27
Мнения: 201
Местоположение: на реката !!!
:o Как на някой не му светна лампата, че могат да направят 64 парчета на Перловската. Нито рибите ще ги притесни, защото така или иначе ги няма, нито ще промени кой знае кой знае колко ланшафта.

Мама им мръсна продажна :x

_________________
Риболовен клуб "Балканка"
http://www.balkanka.bg
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 13 Юли 2016, 14:44 
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2014, 14:18
Мнения: 580
Уважаеми колеги,
Една радостна новина.
ВЕЦ Златна Панега е глътнал въздух.
Това е тоя, дето щеше да бъде на вира под тепавицата при извора.

След искане по ЗДОИ до БД Плевен, се установи, че срокът на разрешителното му е изтекъл - 10.01.2015. Няма никакъв начин да му издадат ново, така му казваме ЧАО. Една гад по-малко.

Второ - няколко човека ме питаха невярващо за Треклянска. Даже Ванката вика - ами там е забранено бре!
Лошото е, че грешката е вярна - имаме официален документ.
64 ПАРЧЕТА, ни повече, ни по-малко. Обща инсталирана мощност - около 15 мегавата и това си е.
А на Ванката му викам - какво като е забранено? Тe в природни паркове Рилски манастир и Беласица ще строят, та тука ще им мигне окото?
Не че ще строят, де - нямат никакъв шанс.

Тия от това министерство на злото, заедно с БДЗБР /БДЗБР - нали се сещате/, не знаят много неща, и като ги научат - ще паднат по гръб, но засега нека си вярват. Най ще са ми интересни от НСЗП /това е Национална Служба за Защита на Природата/ - те какви ще ги дъвчат. Май не трябваше да го сменят Мишо Михайлов, ама карай. Тоя, новия - ще отлети по бързо заради Каменишките водопади, а може и някой над него.
Поздрави
ZQWRA


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 19 Юли 2016, 10:22 
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2014, 14:18
Мнения: 580
Уважаеми колеги,
Малко новини.

Първо - Каменишките водопади. Длъжен съм да ви информирам, че ВЕЦ-ът там няма да го бъде. Както казах преди - от МОСВ и БДЗБР /нали се сещате/, не знаят много неща. Сега ще споделя само едно от тях - има писмо от Кабинета на министър председателя до АПБ /това е Асоциацията на Парковете в България/, че изграждане на ВЕЦ там е незаконно. С писмото можете да се запознаете тук:

http://dams.reki.bg/uploads/Docs/Files/ ... hnitsa.jpg

Ха, да ги видим сега какви ще ги дъвчат всичките съкращения в МОСВ - НСЗП, ИАОС, ПУДООС, РИОКОС, ДУВ, ПАО, РИОСВ, БДЗБР /..../ и т.н.

Нали се сещате, че ако издадат разрешение, следва, че Кабинетът на Министър председателя е некомпетентен. Ако пък не издадат, тогава излиза, че те са некомпетентни, защото как например имат решение, което одобрява ДОВОС и защо не го отменят????

Сега, аз ако съм на мястото на министър председателя /добре че не съм/ леко ще се травматизирам, ако някой под мене ми каже, че съм некомпетентен, нали така.

Ама може и да не разбере, ще кажете вие?
Тц - ще разбере! Целият свят ще разбере, защото това е скандална новина и нямаме никакъв проблем с медиите по въпроса. Ще информираме всичко живо и това си е! Плюс това ще има и протести на разните му там зелени и на местните хора. Писмото по-горе ще се развява като байрак!
И тоя път няма да ни отсвирят, както понякога правят телевизиите. Отсега ги виждам как търчат след него и го питат - компетентен ли сте, или не сте компетентен? И после какво ще се случи на по-компетентните от него, под него....
Да не говорим, че има и други новини по случая, но те засега са тайна.

Второ - пристъпваме към изготвяне на възражение срещу ВЕЦ Пчелина.
Попада изцяло в ЗЗ Земен, реката до изпускателя на язовира е ефективно заето местообитание на ручеен рак - AUSTROPOTAMOBIUS TRORRENTIUM и НЯМА Оценка на Съвместимост???
Между другото - запомнете това латинското име. Има ли тоз рак, нема ВЕЦ, да знаете. Смятам, че тоя също ще го вдигнем да глътне въздух, което ще е от полза, както за рибите и за риболовците в язовира, така и за тези по реката. Защото иначе - непрекъснато ще източват язовира, а като спират - ще пресъхва реката, както стана сега. В Перник в момента съберат подписка в риболовните магазини, например. Готвят се и други дейности, но тях не мога да споделя все още.

Информирам ви също така, че започваме трети анекс към жалбата. Тия хора просто не ни дават мира - каквото и да проверим, няма нищо законно, без изключения. Организирана престъпна група - била е преди, а сегашните не смеят да направят нищо по въпроса..
Поздрави
ZWQRA


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 26 Юли 2016, 18:47 
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2014, 14:18
Мнения: 580
Пичове, /да ме прощава администраторо, ама неъм нерви в моменто да си кълча езико и да има предвид, че ме е обфанала Харата ЗВЕРСКИ/

Плюс тва писах две възражения и за тва не докладвах временно ко стаа - за Пчелина и за Абланица, та немах и време.

И така - Брутални, чудовищни, зверски новини.

Първо - получихме отговор от ЕБВР /банката на Лукаваго/, който гласи следното:
Поискале са допълнителна информация от оня брадат козел, за да разберат дали проекто отговарял на изискванията по околна среда.на банката
С други думи козело не им я е предоставил на срещата с него, щото я нема!

По този повод ни уведомяват, че "Проектът засега остава на фаза Концепция", т.е. - временно глътва въздух. Изразяват огромна благодарност, че сме им свирнале навреме и т.н. А ние всъшност ги предупредихме, че ша ги изяддеме живи и ша им сцепиме задниците в съда, ама карай - вече сме най-любезни, приятели и тва онова.

Между друуто - от Министерство на злото, по повод ВЕЦ-о на Лукаваго, вече три месеца нема ни дума, ни вопъл ни стон. Нещо са се глътнале езиците ми се струва. Пратиха едно писъмце в началото, че питат сички РИОСВ и БДУВЗБР/нали се сещате/ за становища по въпросо и толкоз. И ония кво са им отговориле, а те кво са решиле е пълна тайна все още. Само че скоро време ще им се стъжни ситуацията - накрая ша разберете защо.

Второ - миналата седмица нали спасявахме едни риби от една локва, като ги пуснахме над баража на ония престъпници от НЕК.- между друуто изказваме благодарност на Младен Ангелов от БДИБР, че помогна и на Мартин Илиев, който ги гепи с ток и т.н. Ние уеко се поизложихме, щото с въдици не гепихме ни една - мойта милост и чичо ви Ицко /Христо Илиев - легенда в мухарския риболов/. Цопахме, пльокахме - аз на стръв и на сички блесни на света, той на сички суи муи и въобщи ни помрднаа в адската жега седяха като обречени. Та добре че беше Мартин с тока де, иначе гоуем резил стана и на казвайте на никой друг...
Абе както и да е, чекай че па се отплеснах.

....И като се връщам, и на другия ден си отварям пощата най-щасливо... и падам по гръб. - СЪОБЩЕНИЯ ЗА ШЕС - СЕДЕМ НОВИ ПАРЧЕТА.

Даже не ги запомних сичките - Тъжа, некъв по Искъро в северна България, на Абланица, още два други, и най-важното - ВЕЦ Енерджи Говедарци.
Отделно новина, че на вливането на Лилковска в Тъмръшка изрезали сички елши, тоест май почват ВЕЦ-о на Дормушевска /Лилковска/ и не ми се говори

Обаче те тоя, на Искъро, ша взриви атмосферата. Реките Горна Пряка, Мальовишка и Черни Искър престават да съществуват. Баш на границата на Национален Парк Рила - в зоната Рила Буфер, дето ония мързели от Европата чак сега ша ни съдят. И нали се сещате, че реката Черни Искър през лятото почти пресъхва и къв ВЕЦ ша е тоя на трите речки и т.н.?
Подпалих задниците на Любчо Луков /тоя е по-луд от мене/ и на един холандец - Патрик Смитьоиус или нещо подобно ли беше /тия холандци тряа си опростят имената малко, че как ги помнят не знам/. Да видим кво ша изчоплим - те двамата са спряли ВЕЦ-о на Мечката, като дори аз не успях да исчопля никъв смислен довод срещу него...

Та значи - за Искъро ша пратиме възражение да не им дават разрешително от БДДР. Като им го дадат - чакайте протест пред МОСВ. Свиркаме на Самоковци заради него и на Перничане заради Пчелина - да дойдат с компирите и винкелите и тва си е.
Баш по време на избори да ги ядосват рибарите - тия са напълно луди.
Даже сметам на протесто - да връчиме ма министърката Възражение срещу Искъро и после да скокнем до представителството на ЕС у нас - да ги питаме абе мързели скийте кво става, и вие що си траете бе!

Още малце ша го обмисляме с разни други хора, но засега тва е. Ако вие се сетите нещо - свиркайте. По телефоно, не тука - да не ни разберат тайните намерения.
Поздрави
ZWQRA


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 01 Авг 2016, 16:03 
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2014, 14:18
Мнения: 580
Уважаеми колеги,
Малко новини
1. Днес, 01.08.2016г. възражението срещу ВЕЦ-а на Черни Искър отлетя.
Можете да се запознаете с него на следния линк, като пийнете нещо преди това - за укрепване на духа, непоколебимост и това онова.
http://dams.reki.bg/uploads/Docs/Files/ ... DRAFT5.pdf

2. Радостна новина - Хедрофакултетът на УАСГ е обявил нулева година за хидротехническите специалности. Това означава, че след пет години ще излязат нула херувимчета от факултета на злото.

Тук важното за отбелязване е следното - през последните три години им дадохме сума ти възможности да започнат да поправят белите, които са натворили през предишните десет. Нееднократно им го предлагахме. И те непрекъснато изпращаха доц.д-р инж.Димитър Кисляков, който още живее в социализма.
Дадохме им възможност и да им се отвори сума ти работа заради наредбата за рибните проходи. Само че Кисляков защитава интересите на НЕК /или си мисли, че ги защитава/, а не на собствените си колеги. А те си завряха главите в задниците /да ме прощава администраторът/, с надеждата да им се размине и да продължат да си правят глупостите.

Е, като не искаха да се променят - когато приключиме с тях до две години, ще обявяват нулеви десетилетия напред, а не за години. Тия тъпаци - само ви припомням режима на вода в София и тяхната чутовна творба - Деривация Джерман-Скакавица, която сега не работи въобще.

3. Както знаете - утре, 02.08.2016г. ще е заседанието на работната група за рибните проходи. Тук трябва да споделя следните важни неща
- Предисторията - началото на тая година започна работа по едно предложение на Наредбата от МЗХ, което беше много добра основа. Поскарахме се малко и това онова, но работата тръгна в добрата посока. Изведнъж, в края на февруари работата умря. И чак в средата на юни получихме чисто нов вариант от МЗХ, в който всичките смислени неща бяха изчезнали.
Как мислите - защо стана така, а?
Ако ме питате - заинтересованите страни, като са разбрали накъде върви работата, са развъртяли телефоните - просто се усеща в кореспонденцията на работната група.

Така че утре - вероятно ще изберат варианта на МЗХ, а не нашия.
Само че тук има една особеност - като го изберат техния, ще узаконят всички глупости, които са направени или ще се правят.
А от това няма смисъл - например змиевидния проход на ВЕЦ Сливка - оная снимка на Митачето разплака цяла Европа.
Та тоя проход е струвал повече от 100К, а през него никога няма да мине и една риба. Следователно тия хилки е сто пъти по-добре да се изхарчат за сираци, инвалиди, старци и това онова, отколкото да се самозалъгваме, че нещо е свършено.

Има такива глупости в техния нов вариант на наредба, дето само моя приятел Владо Кинкин може да ги измисли по поръчка на НЕК. Само че тука са се доста престарали, та чак направо е смешно на някои места.
Това утре ще им го заявим съвсем ясно, да видим какво ще стане.
Поздрави
ZWQRA


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 02 Авг 2016, 20:11 
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2014, 14:18
Мнения: 580
Уважаеми колеги,
Съвсем накратко за Наредбата за РП, че нямам сили и леко се изтощих днес.

И така - днес, 02.08.2016г. се проведе заседание на РГ за наредбата за РП.
Както може да се очаква - удържахме пълна победа.

Просто направиха грешката да ми дадат да им показвам разни работи.
Както знаете неъм спиране в тоя случай. Чак заместник министър на МЗХ да пита МОСВ - а бе, как сте допуснали това нещо на Искъро бе - 35 парчета едно след друго от дефилето до Ряката????!!! А отговорът на МОСВ беше ......................

Та се взе решение - в определени случаи е безсмислено да се правят РП. Например - високите язовири, каскадите и доста други.
Тогава те ще плащат във фонд, който отива за премахване на стари баражи, които не вършат работа или за правене на рибни проходи на други стари, които не могат да се махнат.

В общи линии - това е. За днес победихме. Обаче сега тепърва предстои пак да се въртят телефоните - да видим какво ще остане.

Обаче ние имаме една силна страна - нема филм частниците да правят, а най-големия престъпник - НЕК - да не прави! Ша праи и още как.
Ако нещо оцапат наредбата - предупредихме ги какво ще направим след това и толкоз.

Накрая ще ви повторя - покажем ли им сайта - падат по гръб и това си е.
Има и други готини новини, ама за тях - друг път, че неъм сили сега.
Поздрави
ZWQRA


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 369 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 37  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
cron
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
The content of this site is licensed under Creative Commons BY-NC-SA 3.0 License
Copyright (cc) Риболовен клуб "БАЛКАНКА" - Криейтив Комънс BY-NC-SA 3.0