Kлуб Балканка

Форум
Дата и час: 15 Юни 2024, 22:08

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 369 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 37  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 07 Сеп 2016, 19:20 
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2014, 14:18
Мнения: 580
Пичове,
Зловеща новина - брадатия козел е сключил договора вече с ЕБВР за финансиране на ВЕЦ-о на Лукаваго, тоест банката ни изкатери на джанката, че ще чакат доклад за оценка на степента на въздействие.

Миналата седмица вестник Струма писа, днес ми го потвърди друг ситурен източник.

То няма как да е станало без активното съдействие на министърката - Ивелина Васиева. Тва моме също ни предаде, защото явно няма да изпълни задълженията си по закон, тоест да спре ВЕЦ-о поради четиресет хиляди нарушения на забрани и това онова.
Е, тогава ние ще свършиме и нейната работа.

Вече споделихме новината с най-известния рибар /тоест - наш чиляк/ в историята на човечеството и ги наквасихме,. И той вика - нема проблем, сички замесени съм ги уредил за най-горещия казан в Ада. Викам му - недей бе, те и там ток ог жегата ша произведат...
Обеща да намери друго решение.

Така че - ако не се размърдаме, на най-святото място у нас, и там ВЕЦ ша вие.
Сещайте се за останалите места

Поздрави
ZWQRA


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 14 Сеп 2016, 19:16 
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2014, 14:18
Мнения: 580
Здравейте колеги
Кратко съобщение
Първо - набарахме МОСВ, че е издало становище на НЕК, че за НЕК законите не важат. По друг начин е написано, но точно това е казано. Даже има голяма вероятност НЕК да не плаща на държавата за поне част от водата за каскадата Петрохан. А в същото време Бързия и Заножене седят без вода за пиене. И писмото на МОСВ до НЕК ЕАД е в смисъл, че няма нужда да плащат.

С други думи - набарахме ги по бели гащи или, още по-точно казано - набарахме ги на калъп. При това, в калъпа МОСВ е отдолу, на колене и лакти, ако ме разбирате кво искам да кажа /да ме прощава администраторът/. Поискали сме по ЗДОИ разни неща и, като ги получим, следващата жалба до ЕС отлита - за нарушения на Конституцията и на Договора за функционирането на ЕС - във връзка с нерегламентирана държавна помощ за най-престъпния икономически субект - тоест НЕК, спрямо останалите престъпни икономически субекти, тоест другите собственици на ВЕЦ, със съвсем малко изключения. Сигурно е, че и те много ще се зарадват на тая новина - че те плащат, а НЕК не плаща за водата, която крадат.

Второ - във връзка със запитване по ЗДОИ за ВЕЦ-о на Лукаваго ни пратиха некви увъртания и усуквания - кой какво решение бил издал, кой е завел дело и как съдът ги отхвърлил, което ние си го знаем и въобще не ни интересува. Ще видим дали ще ни дадат исканата информация, която е от съвсем друг характер. Но по всичко изглежда, че с това писмо си измиват ръцете.
Обаче - ако не ни я дадат исканата информация - това ще е най-добрата новина. То означава, че има какво да крият, което ние ще разберем без проблем.

Трето - във връзка с въражение срещу разрешително за ползване на повърхностен воден обект на ВЕЦ Кимера, ни казват, че министърът не можел да се намесва в решанието на БДИБР. А ние въобще не сме искали да се намесва. Искахме да си изпълни задълженията по ПУРБ, защото не ги е изпълнил и трябва да ги изпълни.

Абе въобще - иъм чуството, че ни катерят на джанката.
Затова им готвим голяма изненада, която засега е тайна. Очаквайте скоро.
Поздрави
ZWQRA


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 16 Сеп 2016, 19:56 
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2014, 14:18
Мнения: 580
Здравейте колеги,
Малко новини.

Първо - пуснат е нов ВЕЦ, който сме изтървали - МВЕЦ Мътница в планината Алиботуш /Славянка/. Тоест в защитена зона и това онова. Веднага е хванат от БДЗБР, че не изпуска капка вода. Бог да прости река Мътница. Прекрасна река беше.

Второ - Стакевска река предаде богу дух. Шефът на БДДР - Петър Димитров, е издал разрешително за ползване на повърхностен воден обект. Бог да я прости - пропуснали сме съобщението. Прекрасна река беше.

Трето - както сте забелязали - имаме две нови теми. И двете са открити за допълнения. Доста от убийците са пропуснати, но да не се чувстват пренебрегнати - ще ги добавяме в движение.
Министър Василева влезе с отскок, заради действията й, и за бездействията, по случая с ВЕЦ-о на Лукаваго.

Ако сред спасителите сме пропуснали някой - казвайте да го добавим веднага!

Засега - това е.
Поздрави
ZWQRA


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 17 Сеп 2016, 06:57 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 23:22
Мнения: 196
:o :(


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 18 Сеп 2016, 20:08 
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2014, 14:18
Мнения: 580
R.I.P. Ботуня

http://zovnews.com/index.php?lang=bg&r= ... Y.facebook

http://www.moew.government.bg/?show=news&nid=4744

Май този път са ги хванали, а. Сега от научните среди ще докажат липса на кислород, цъфтеж на водорасли и това онова.
А от МОСВ ще ги глобят с около 2000 лева евентуално, или ако не паднат в съда.
Всъщност - тинята си се е образувала сама и ВЕЦ-ът няма нищо общо с нея...

За изпускане на тинята при маловодие трябва да му вземат разрешителното и да му спрат дейността.
Ха да видим - дали ще го направят. Все пак Защитена Зона Билерниците е бре - само за водни животни и т.н.

По повод науката - добавихме ги в Черния списък.
Добавихме и Любо Костадинов в другия списък.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 19 Сеп 2016, 19:38 
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2014, 14:18
Мнения: 580
Здравейте колеги
Кратко съобщение
http://dams.reki.bg/uploads/Docs/Files/ ... ILIYNA.pdf

С две думи - ЕБВР /Това беше Европейската банка за възстановяване и развитие/ ни уведомява официално, че са прекратили финансирането на ВЕЦ-о на Лукаваго и това си е!

Висшият съветник по околна среда на банката - Питър Мур ни го е написал.
Причината - несъответствие от технически и природозащитни съображения!!!!!
Изразява благодарности, че им свирнахме навреме.

Ами сега - а ние какви да ги дъвчем?
Таман уредих да заведеме дело за нищожност на разните му решения и това онова. Точно днес се срещнах с разни адвокати, утре ще се срещна с едни други баровци и така нататък и сега???

От друга страна - обявеният търг от ЕБВР за обекта все още кисне на сайта им:
http://www.ebrd.com/work-with-us/procur ... 0330a.html

Тоест - на кого да вярваме, а? Ето защо - викам ние да си ги съдиме, щото оня брадат козел може да изчопли кинти отдругаде. Може даже МОСВ да му ги даде - те ги дават за всякакви глупости, та тука ли няма да ги дадат.
Плюс тва - то е Обект от Национално Значение, тоест може да вземат кинти отвсякъде, които ще се вземат от нашите джобове, естествено.

Плюс тва - след случая с ВЕЦ-о на Ботуня, не само че ми се съди някой, ами да не ви казвам какво ми се прави с него. Ебаси лунния пейзаж е станало, а аз съм бил там на риба - вреше бе да му се не види.

Днес го дадоха по новините и казаха, че два-три дена преди това минала проверка на Басейновата Дирекция.
И ПРОВЕРКАТА НЕ Е СКИВАЛА ТИНЯТА, А ТОЙ Е БИЛ ПЪЛЕН ДОГОРЕ БЕ!
Секи път като видим такова нещо им го написваме в докладите и те не си мръдват задниците бе да му се невиди!

И тия престъпници точно това чакат - мине ли проверката, БД си попълва отчетите и чакай следващата след една година най-малко. И после ми се хвалят - 19 от 138, гениалния проект на неправителствения сектор, тоест РЕЦ за ЦИЕ, дето пише в него, че нема проблем - тинята я вадим механично, само дето не са казали как става тая работа и къде ще я дяваме токсичната тиня и така нататък... И вчера ги направих на нищо по тоя въпрос и днес имат нахалството да ми напълниха пощата с възмутените си отговори тия тъпанари!

Та те били неправителствения сектор - тия мошеници? Изхарчиха близо половин милион кинта, за да доказват колко са полезни ВЕЦ.овете, а? И ша ми ги тургат насекъде?
А собствениците на ВЕЦ.ове им се подиграват на проверките, щото даже и да ги хванат - ша му турнат 2000 кинта и ша се фалят после с това - как са свършили работата.
Леле как ме е обфанала Харата, не ми се говори!

Както и да е - утре ще решаваме за Илийна кво да праим, че и аз не знам вече.
Дотогава - Поздрави
ZWQRA


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 20 Сеп 2016, 12:03 
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2014, 14:18
Мнения: 580
Абе, тия и Струма са убили бе. ЛЯТОТО ГИ ПРЕДУПРЕДИХМЕ БЕ.
Ебаси министеството!
Ония двете кокони - министърката и заместничката се заковават завинаги в списъка.

Яко е да си еко ша сме,
ша караме колела,
ша качваме планини,
голи ша танцуваме...
само работа нема да вършиме
Тия за нищо не стават!

Гледайте последното видео от тази сутрин:
http://btvnovinite.bg/article/bulgaria/ ... tunja.html


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 22 Сеп 2016, 17:52 
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2014, 14:18
Мнения: 580
http://btvnovinite.bg/video/videos/tazi ... ofata.html

http://dams.reki.bg/0161-dam/2016-09-21

Ето какво се случва.
На всичко отгоре се оказах и еколог.
Ами аз не съм еколог!!!
Само съм майстор на риболова /нали си ме знаете къв съм - гоуем/. С други думи - има още доста да учите и тва онова.

Еколози нямаше...
Хич не им трябва.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2016, 19:28 
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2014, 14:18
Мнения: 580
Тъй,
Река Манастирска в Родопите предаде богу дух.

Два ВЕЦ-а ще има - един стар се реконструира и един чисто нов. Стария му качват мощността, тоест и той ша е нов - с ново водохващане.
Бог да я прости.
Майните свирнаха да помагаме. Само че като им викахме снимайте - те си бараха ... По всяка вероятност вече нищо не може да се направи.

Сега - да се върна на Ботуня и Струма. Два дена сънувам тиня и умрели риби.

Тия космически тъпанари - тинята ша изгребвали бе. Как ша я изгребете бе тъпанари такива - само вадят камъните и тинята изтича между тях.

А река без камъни не е река бе тъпанари такива. Как може да сте толкова тъпи!
Като ги извадите камъните - после къде ша се крият четиресе хиляди буболечки и живи твари.
РЕКА БЕЗ КАМЪНИ НЕ Е РЕКА, Тиквеници такива!

Идете на някоя от малкото живи реки дето ша ги ликвидирате и тях - докато още не сте, дигнете един камък и скийте за кво ви говоря тъпунгели нещастни.

Що не питате другите тъпанари - от РЕЦ за ЦИЕ за тинята как да я махнете и къде да я турнете. Тия малоумни тъпунгели - на обидени ми се направиха.
А сте го пуснали тоя проект сега - ша ви го наврем в задниците на всичките тъпанари дето сте се събрали да си делнете още половин милион кинта

Ами СТРУМА бе идиоти???


Уважаеми колеги,
Както разбирате - от утре почваме следващата жалба до другите тъпанари от ЕС - да дойдат да скиват как се харчат кинти за зони по Натура и това онова и после как се унищожават същите зони.
Акцентите са ви ясни - Ботуня, Струма, НЕК, Яденица, Илийна, Камешница, Говедарци - чакай че ги забравих останалите, ама съм си ги записал и нема да изпусна нито едно.

МИНИСТЪРКАТА ДА СИ ХОДИ ВЕДНАГА! Тая смотана пуйка бургазлийка, дето не знае кво е река.
Един наш чиляк ми викаше - абе аз като прочета река - тва е четири букви за мене, а за хората като вас означава вирове, подмоли, бързеи, шавари, камъни, риби, буболечки и така нататък - цял един свят.

И тия тъпанари от МОСВ се мотат там и се мъчат нещо да спасяват, след като са го ликвидирали бе. Махайте се оттам тъпанари такива. Като не знаете нищо - оставете реките на мира.

Ша ги изям!
ZWQRA

P.S.
Съветвам админа за тоя пост да си трае и да не се обажда, че както ме е обфанала Харата, да не го отнесе и той! Скоквам до Люлин и му извивам врато за секунди - той барем е достъпен и лесен.
И понеже напоследък се е замотал некъв нов модератор - да не земе да барне некъде нещо, че...

Ха - и добавих оня мазен плужек Асен Личев в черния списък. Как сме го изтървали не знам.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 01 Окт 2016, 19:42 
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2014, 14:18
Мнения: 580
Здравейте, колеги,

Както обещах - третия анекс към жалбата е готов.
Можете да се запознаете на следния линк:
http://dams.reki.bg/uploads/Docs/Files/ ... DRAFT4.pdf

Който се интересува от случая Яденица - може да прочете оттук:
http://dams.reki.bg/uploads/Docs/Files/ ... DRAFT4.pdf

Ще обърна внимание само на два парадокса:

1. Язовир Яденица попада в бъдещата зона по Натура 2000 - Рила Буфер. Зоната не е обявена по причина на язовира. Дирекция Околна Среда на ЕС ни съди заради Рила Буфер, а Европейския съюз ще финансира язовира?

2. При споровете за Кресненското дефиле - най-важната причина да не се прави тунел беше, че зоната е сеизмично активна - с най-високия сеизмичен хазарт за България. А сега ще се прави тунел за язовир Яденица пак в същата зона? И ЕС ще го финансира?

Как ви се струва, а?

Кърцата не е тука и затова му няма подписите.
Вторник отлитат!
Поздрави
ZWQRA


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 369 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 37  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
cron
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
The content of this site is licensed under Creative Commons BY-NC-SA 3.0 License
Copyright (cc) Риболовен клуб "БАЛКАНКА" - Криейтив Комънс BY-NC-SA 3.0