Kлуб Балканка

Форум
Дата и час: 21 Юни 2024, 08:07

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 369 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 37  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 29 Ное 2016, 19:54 
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2014, 14:18
Мнения: 580
Уважаеми колеги,
Кратка новина:

Днес, 29.11.2016г.. се състоя общественото обсъждане на ДЕО и ДОСВ на ПУРБ в ИБР. /Дано сте сфанали нещо от съкращенията/.
Обсъждането премина в напълно конструктивен дух. Тоест, както бях обещал, ние ги напраихме на кайма.

Като минат всичките - ще кача официални становища некъде, да скивате за кво става въпрос. Пропуснати много проблеми, неясни мерки, някои от тях несериозни, неточни цитирания на закони и т.н.

Сега - те вероятно няма да приемат ни едно предложение и ще си ги пуснат за да се радват.
Обаче после ще трябва да ги докладват в Европата, а ние ще трябва да докладваме тях!

Ха, и една отлична новина - министърката е отменила разрешителното за ВЕЦ Димитровград по неофициални сведения. Ако не бяха останалите неща - може би щяхме да й кажеме eдно браво, че е спазила закона.
Обаче, както също много добре знаете - след случаите Илийна, Говедарци и т.н. - тя се е заковала завинаги в черния списък. Само мораториум може да я извади оттам, обаче тя няма време.
Но ние и дадохме всички шансове, тя обеща, ослуша се и не го направи!

Поздрави
ZWQRA


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 02 Дек 2016, 18:48 
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2014, 14:18
Мнения: 580
Уважаеми колеги,
Кратка новина:

Днес, 02.12.2016г.. се състоя общественото обсъждане на ДЕО и ДОСВ на ПУРБ в ЗБР. /Вече трябва да сте наясно със съкращенията/.


Както и в Майнатаун, обсъждането премина в напълно конструктивен дух. Тоест, както бях обещал, ние и тия ги напраихме на кайма.
Между дугото - аз бях обещал и въобще да не ходиме в Благоевград...

Както сами разбирате - излъгах! Това беше благородна лъжа - така те се надяваха да не ходим и сичко да мине по мед и масло и се бяха отпуснали. Обаче аз обещах да прилагаме всякакви подли номера и ги изненадахме в гръб неподготвени. Иначе казано - набарахме ги по бели гащи!

Тоя път имаше и представители на най-сериозната организация на собственици на ВЕЦ - Асоциация Хидрохенергия.
Обменихме полезни мисли относно ползите и вредите от ВЕЦ. Те застъпиха тезата, че ВЕЦ са много полезни, а ние споделихме нашата колеблива неувероност относно това тяхно твърдение. Тонът беше коректен и не съм наричал никого престъпник, както вече съм обещал занапред, за да не им нараняваме чувствата.
Защитиха убедително и теорията, че ВЕЦ-овете ще спасят чистия въздух от гадните ТЕЦ-ове, но пропуснаха да коментират цената - умъртвени реки, за сметка на по-чист въздух. А според нас такъв избор не съществува, както много добре знаете. За нас е важно да се спазва законът - и в единия, и в другия случай.

Малко новини от самата БДЗБР - нещо полу- били приели некои от наште предишни предложения, които преди Вангелия злорадо ги отфърли сичките до една.
Но така са ги приели, че нищо не разбрах какво са написали.
Май и те не разбират, де - пак са въртяли и усуквали да прилича на нашите предложения, ама да не са баш същите. Причината пак е Вангелия, както се сещате. Иначе казано - хем са ги приели, хем не са ги приели - ако ме разбирате какво ви говоря, че и аз не съм сигурен какво точно искам да кажа, тоест какво точно те обясниха..

Всеки случай - като публикуват окончателните варианти, ще разберем, или няма да разберем. Но все пак - разбрали, неразбрали, ще отмъстим зловещо.
Няма тука да ви казвам как засега - да не ни разберат тайните намерения!

Единственото, което може да ги спаси е - моментално да въведат мораториум!
Поздрави
ZWQRA

P.S.
Чакай че забравих - на събитието стана скандал между нашия човек Любо и некъв заместник кмет на Банско - относно Глазне, дето изринаха всичкия камъндрак от дъното и напраиха диги. Кмето твърдеше, че тва било страхотна мярка против наводнения...

Сега - мислех да се обаждам, но поради нажежената атмосфера, и защото ми беше омръзнал звука на собствения ми глас /поне два часа им надувах главите/ си затраях по тоя въпрос.

Но сега, на спокойствие и с надеждата некой от БДЗБР или МОСВ да чете тук - да им кажа, че тия диги са почти толко интелегентно решение, колкото, когато изриваха тинята на Ботуня - тоест почти николко, да не кажа въобще.

Диги от камъндрак, при изстъргано корито по дъното, не е решението.
Причината е следната
- едрият дънен субстрат/тва научно е камъндрака/ на първо място намалява скоростта на течението
- на второ място, той е самозаклинен от хилядолетия водно течение, и при наводнение реката не може да го отнесе всичкия, а само малка част от него..
. на трето място - когато го изровиш и натрупаш по бреговете - следващата голяма вълна ще го отнесе всичкия и ще го натрупа точно където не трябваааа!!!
При по-висока скорост на водата - на първия завой на реката, тя ще пробие безутешната дига и ще излезе от коритото и тогава ще отнесе Банско.

Сами разбирате, че решението не е много интелегентно - аз съм виждал излязла от коритото планинска река - Янчовска преди десетина години замъкна сума ти камъндрак до центъра на Бистрица, НО НЕ ВСИЧКИЯ! Огромната част камъндрак си остана в реката.

Тия в Банско, като са го изровили и натрупали по бреговете - СИ ТЪРСЯТ БЕЛЯТА!
ДИГИ НЕ СЕ ПРАВЯТ ОТ КАМЪНДРАК!!! ... а от съвсем други неща. И не на планинска река бре да ви се не види и некадърниците.
Дано някой да прочете това, но вече е късно.
ZWQRA


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 02 Дек 2016, 22:06 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 22:41
Мнения: 172
Даа, не знам как е възможно да накараш/помогнеш на ѝнституция да направи правилни неща, не е лесно. И да запазиш добър тон..
Мерси, че го правиш.
Мисля, че имаме шанс ако казваме какво не е добре и какво може да се направи добре. Имаме шанс, имам идея и вярвам в това!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 07 Дек 2016, 19:44 
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2014, 14:18
Мнения: 580
Уважаеми колеги,
Кратка новина:

Вчера, 06.12.2016г.. се състоя общественото обсъждане на ДЕО и ДОСВ на ПУРБ в ДР.
Както можеше да се очаква - размазахме ги като тахтаби.

Обаче, докато обсъждахме това онова, ми cе обадиха от ..., абе по-добре да не казвам кой. Но, както знаете, имаме сума ти хора на наша страна, нас даже и пъстървите ни докладват.
И ми съобщиха, че започва строежо на ВЕЦ-о над Говедарци.....

И ми оменаха коленете и ся неъм нерви да ви разправям.
Иначе има четиресе хиляди новини.

Като се посвестя малце, ша докладвам тогава.
Обещавам да отмъстим.
Поздрави
ZWQRA


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 07 Дек 2016, 22:10 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 23:27
Мнения: 201
Местоположение: на реката !!!
Мамито им мръсно... Всичко ще разсипят тези говеда :x

_________________
Риболовен клуб "Балканка"
http://www.balkanka.bg
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 08 Дек 2016, 17:55 
Аватар
Offline

Регистриран на: 07 Мар 2014, 09:57
Мнения: 71
БББббаф мааму ... както е тръгнало, май ще ловим виртуално, както беше в играта на Лидл ... :x


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 09 Дек 2016, 18:30 
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2014, 14:18
Мнения: 580
Уважаеми колеги,
Малко новини:
Както се усещате, бях обявил тридневен траур заради ВЕЦ-о на Говедарци, ама поради напиращите непрекъснато новини и събития, не издържах психически и го прекратих.
Tе ни тръшнаха в прахта, но ние се понадигнахме, поизтръскахме се и продължаваме бодро напред.
И така, новините:

На първо място - снощи зяпам аз Господарите и кво да скивам - правят предаване за златните мини на Цоцорков /кой му го измисли тва име не знам/ и дават как местните хора ша протестират.
Както също знаете, ние поставихме много остро тоя въпрос в БДДР, като тежък пропуск на ПУРБ и на ДЕО и ДОСВ, защото Ерма ще бъде напълно унищожена в ждрелото, заедно с Ябланица и с екопътеката и така нататък. Който не вярва - да отиде да скива Медетска и Тополница под другите му мини на тоя с онова име.

Ето защо днес посетихме протеста - хем да ударимe едно рамо и малко калабалък, хем да дадеме един съвет кво да направят от протестния комитет.

Между друуто - Господарите беха там и им викам - ами ВЕЦ-о над Говедарци, бре?
И те викат - нема проблем, другата седмица ги разкостваме и тия гащници.

Да ви кажа честно - на министерството лошо им се пише, но няма да казвам какво.

Министърката оставяла едно добре пордредено министерство, а? Хубава раута - няма що! ТРИ МЕСЕЦА И ПОЛОВИНА ОТГОВОР НЯМА!
Дано да не я сменят до края на другата седмица - скунксо и е готов и набира сила отзад, ако ме разбирате кво искам да кажа... Тоест - дано ги познавате тия животни и къде и каква им е силата.

Една добра новина - получихме писмо от зам.министър Николова относно ВЕЦ-о на Огняново. И РИОСВ София потвърждават, че там ВЕЦ е невъзможен.

И още новини:

Треаше да бъдете на обсъждането на ДЕО и ДОСВ в Майнатаун. Там като стана некъв чиляк от общината във Велинград и ги напраи на кайма. Кви са тия ВЕЦ-ове вика по Чепинска /Ели Дере/ бе!
Ами вика виждали ли сте Абланица колко е голема, и колко са големи тръбите за ВЕЦ Кимера 1? Тя реката влиза два пъти у тръбата бре - как сте го разрешили тва нещо?
Кво да ви кажа - обърквация и конфуз, паника и смут се получи и гробна тишинааааа

А аз доналях масло в огино и с тънък глас им нашепвам - и що разрешихте миналото лято тръбата да се увеличи бе да ви се не види, ние нали ви викахме - вижте сега човеко кво ви говори?
Та там местните започват да се ядосват да знаете. Да не говорим, че още неъме оттговор на възражението до БДИБР по тоя въпрос и сметам и ние да се ядосаме в най-скоро време...

Трето - от другата седмица почваме да участваме в неква работна група по некви неща за Натура. Поканени сме от самия враг - МОСВ. Изглежда не искат вече да се получава като с ПУРБ-овете. Тоест - по-добре да си казваме предварително какво мислиме, а не после да пишеме донос след донос след донос и т.н.

Ся, темата не я запомних съвсем, че бая сложна беше. Нещо междинен преглед ли беше, националнна рамка ли, изработване на подходи за управление и тем подобни ли - се такива модерни увъртяни думи, от които ми се сфаща мозъко да ви кажа. Тоест, не моеш разбра за кво става дума, ама нейсе. Там сметам да разбера, стига да иъм време.
Но, както също много добре знаете - по проблемите в Натура зоните, нема никой на света да знае колкото нас, когато става въпрос за реки и проблемите в тях.

И още една новина - лекцията в Биологическийо факултет се отлага за януари.
Нещо не сме разбирали достатъчно от хидроморфологичен натиск /тя дума вече съм я запомнил - тя значи суха като барут река/, пък требвало и други да участват - например Хидрофакултето на УАСГ, бизнесо, Басейновите и МОСВ и така нататък. Ми, викам - неъме никъв проблем. И арменскийо поп поканете, само ми давате два часа в интернет, и след това ша си говориме пак.
Мен ако питате - май ги фана шубето да научат истината. Тоест иъм чуството, че ни изкатериха на джанката и това си е. Ако е истина - ние сме готови когато кажат. Даже ша е прекрасно да се съберат сичките и да си говориме очи в очи с тях.

Имаше още новини, ама ги забравих.
Като се сетя, ша пиша пак
Поздрави
ZWQRA

Едно добре подредено министерство оставяла, няма що!
За разпродаване на природата... То не са Цоцорков, Златев, Цеко Минев и тем подобни. Добре подредено друг път.
И после оня дебелия реве, че не били го разбрали. Човече, напълно си ясен и разбираме те много добре!


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 10 Дек 2016, 11:58 
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2014, 14:18
Мнения: 580
Уважаеми колеги,
Кратка новина:

Заместник министър Атанаска Николова е подала оставка.
Ако ми беше до майтап, щях да кажа, че пускаме една сълза...

Но понеже не ни е до смях, ще поразсъждаваме трезво относно възможностите.

Първата възможност е да я гласят за министър в служебното правителство. Това ще го разберем много скоро.

Преди другите две възможности, ще отбележим, че във вторник, 13.12.2016, предстои заседание на ВЕЕС /Висш Експертен Екологичен Съвет/, на който смятат да приемат новите ПУРБ и ДЕО и ДОСВ. Работата е подготвена да ги приемат без нито едно от предложенията и коментарите ни, които завършват с препоръката да не ги приемат, ами да си ги оправят, защото за нищо не стават.
С други думи - трябва да разглеждаме новината в светлината на това предстоящо събитие.

Тогава:
Втората възможност е
да са отчели, че плановете са пълен провал и да са решили, че виновна е тя. В този случай - плановете няма да ги приемат във вторник и тогава ще разберем. Не че е виновна тя де, ако ме питате. Те си бяха готови преди тя да стане министър.

Третата възможност е - тя, като е прочела възраженията ни, да е разбрала, че плановете са пълен боклук, и да се е възпротивила срещу приемането им. И тогава да са й казали, че не се вписва в екипа, колектива и това онова. Ще го разберем, ако приемат плановете във вторник.

Между другото, въпреки че ни излъга за ВЕЦ-о на Говедарци, сме чували, че е свестен чиляк. Тоест не че е свестен, ами сме получавали оплаквания, че се е опитала да ги накара да работят в тва министерство - добре подредено ли беше... Ако наистина се опитала да ги накара да вършат работа - верно не се вписва в екипа, ако ме питате. Там да се работи не е екипно и даже е неуместно!

Също между другото - ние вече знаем, че ще ги приемат с овации и големи фалби, понеже вече сме прочели становищата. По-натам ние имаме грижата да им резнеме филетата качествено.

Но да се върна на новината. Разбира се, възможни са и други причини.
Но, както знаете, ние предпочитаме да вярваме в доброто у всеки човек.
Затова допускаме, че тя се е опълчила срещу приемането на ПУРБ, и го е отнесла. Ако така е направила - браво на нея! Ние ще разберем и, кой знае - може да я извадиме от черния списък дори.

И една друга новина - за ВЕЦ-чо на Говедарци Васката Зл. вече е изтеглил кредит от една банка. Жалко че закъсняхме да разберем - ако си спомняте преди три години спряхме един кредит, посредством наш чиляк в съответната банка. Сега, като разберем коя е тя - ша им надуем шушоните, но май вече е късно.

Поздрави
ZWQRA


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 11 Дек 2016, 16:51 
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2014, 14:18
Мнения: 580
Уважаеми колеги,
Важна новина:

Днес, 11.12.2016 г. се случва събитие, което самият аз не вярвах да е възможно.

Предисторията:
Ако вече сте прочели фнимателно предния пост, то знаете, че след трезво ръзсъждение, ние имахме съмнение, че зам. Министър Николова е подала оставка в знак на несъгласие с новите ПУРБ и ДЕО и ДОСВ, които нарушават законите, директивите и т.н., тоест не стават за нищо.

И днес, поради едно друго много гадно събитие, отивам аз да си дам кръвчицата на едно място, хем да олабя малко, че както ме е обфанала Харата вътре сичко ври и кипи, и у вторник кво щеше да стане не знам. И докато си лежа и тя тече ли течееее, ми остана малко време да дообмисля проблема.

И си викам - абе ти ако си министър и ти остава една седмица до напускането - ша подадеш ли оставка???
Или, ако нещо си се осрал - ша те изгонят ли за едната седмица, или няма да те изгонят? Май няма да смеят - само да се излагат, та да ги питат защо и т.н. Просто ша си заврат глвите в задниците и ша си траят с надеждата да не ги разберат...

Единственото важно събитие в тая една седмица е заседанието на ВЕЕС по въпроса за ПУРБ. По принцип ресорният зам. министър би требвало да е преседател, ако ме питате. Обаче, той /в случая тя/, като не е съгласен - къде отиваме ние? При положение че, ако ПУРБ и ДЕО и ДОСВ се върнат за преработка - както би требвало, понеже нарушават закона - тогава не моем ги докладваме пред ЕС, и кинтите за програмата ОС ша секнат, и ни чакат разни други тесли и т.н.

И така - 99% е сигурно, че Атанаска е подала оставка заради несъгласие с ПУРБ и ДЕО и т.н. И тогава са я нежно помолили да напусне...

И тука ние иъме лек проблем! Ако тя е наистина направила тва - ша е ужасно несправедливо да кисне в черния списък дори за една минута повече там.

От друга страна, както също много добре знаете, тва министерство /добре подредено ли беше или нещо такова/ се е превърнало в женско царство, пълно с амбициозни жени. Даже самата министърка се беше фалила преди време - 60 на 40 жени на мъже. Обаче на ръководните постове ситуацията е деведесе на десет горе долу, не повече. На самата заместник министърка и личи, че е много амбициозна също така.
Между друуто . напомнете ми някой ден да ви развия една теория по въпроса и защо дебелия футболист се е обградил точно с такива жени, на които в част от живота си съм бил началник, а в друга част - подчинен, та ги знам перфектно и едното е мноо хубаво нящо, а другото - мноо зле и т.н.,

Но да се върна на темата, засега ви казвам - амбициозна жена, която да направи такова нещо, ако наистина го е направила - Е Уникално Явление и заслужава нашите поздравления.

Ето защо разпоредих на Админо и Модераторо, които заедно разхождат невъзпитаното куче на единия от тях днес на Витоша /в оная част дето предстои министърката да я застрои/, с надеждата да го повъзпитат малко - до довечера заместник министър Николова да изчезне от черния списък на убийците на реки, защото тя не заслужава да бъде там. Може да я върнеме по всяко време, ако нещо грешиме в преценката, но иначе, ако сме прави - тя не заслужава да седи и секунда повече там.

За спъсъко на спасителите още е рано - там влизат хора, които с действията си са спасили некоя речка. Относимо към случая /тая дума съм я научил от Любо/ - това означава да е предсетателствала ВЕЕС и да е заявила, че ПУРБ-овете за нищо не стават и да ги върне за преработка. Всъщност точно това требва да стане според едни членове на наредбата за ОС и от наредбата за ЕО - нема да ги цитирам кои, щото и без тва нема ги прочетете.

Но и ние иъме грижата по тоя въпрос да вземеме мерки където трябва. Лошото е, че така излагацията става два пъти по-голяма, но няма как - те не ни оставиха никъв шанс.
Съвсем скоро ша пусна линк да се запознаете с възраженията.

Само още един пример - в ПУРБ на ДР нема ни дума за златните мини на Цоцорков и те вече са съвместими с плана. Ама Ерма отровена, ама Ждрелото, ама Ябланица, ама екопътеката там, ама сърбите ша реват и т.н. - нема никво значение. Важното е приятел на дебелия футболист да праи още кинти и да отчисляваааа...

Та така - не вервах, че някой мое да скокне извън черния списък, но ето че стана. Но, от друга страна, така се отваря място за сички членове на ВЕЕС и това си е. Само да ги разберем кои са и скачат вътре завинаги.

Както казах преди - може и нещо да не е така, но ние вярваме у доброто в човека.
Така че - поздравяваме Атанаска Николова, защото тя изскочи от черния списък.
Кой знае, може и ВЕЕС да не влезе в него, ако върне ПУРБ-овете.
Трябва да се надяваме - сега му е времето, идва Коледа и тогава стават чудеса...

Поздрави
ZWQRA


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 12 Дек 2016, 16:39 
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2014, 14:18
Мнения: 580
Уважаеми колеги,
Малко новини:

Първо - ето линкове към становищата за добре подредените ПУРБ-ове на "добре подреденото" министерство.
:
http://dams.reki.bg/uploads/Docs/Files/ ... URB_DR.pdf

http://dams.reki.bg/uploads/Docs/Files/ ... RB_IBR.pdf

http://dams.reki.bg/uploads/Docs/Files/ ... RB_ZBR.pdf

... и после не сме разбирали нищо от хидроморфологичен натиск, а?
Добре сме ги подредили и тепърва още по-добре ша ги подреждаме натука натам...

Второ - утре, 13.12.2016 ша има протест пред МОСВ за спасяването на Ерма.
Начало - 8 и 15 часа, край - вероятно около 10 00.


Организира се от сдружение на местни хора - "Трън".
Доста добро име между друуто, като му добавиш "в задника на държавата"
Както знаете, ние с тая река иъме специални отношения, така че - който може - да заповяда

Трето - пак получихме покана за участие в конференция, тоя път в Грузия, през март догодина. Тоя път е на организации като нашата - дето се борят да си спасяват рекичките. Та сметам да идеме на тая и да споделиме малко опит, да понаучиме нещо и т.н.
Те ви линк към поканата:
http://dams.reki.bg/uploads/Docs/Files/ ... h_2017.pdf

Подробности по-натам.
ZWQRA


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 369 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 37  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
cron
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
The content of this site is licensed under Creative Commons BY-NC-SA 3.0 License
Copyright (cc) Риболовен клуб "БАЛКАНКА" - Криейтив Комънс BY-NC-SA 3.0