Kлуб Балканка

Форум
Дата и час: 23 Юни 2024, 04:17

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 369 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 37  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 18 Яну 2016, 18:49 
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2014, 14:18
Мнения: 581
Здравейте пичове,
Ето сега пак новини:

Прекрасни:
Днес получихме отговор и от ЕИБ - тва е Европейската Инвестиционна Банка. Тия са големи баровци - изглеждат почти толко мързеливи, колкото са от Дирекция Околна среда.
Съобщават ни, че считат поставения проблем за важен и са го разпратили по съответните си отдели за разглеждане - изглежда некой го е прочел на бърза ръка и сега изпадат в подробности. Като знам кво ша прочетат...

Добри:
Днес изпратихме официално искане за достъп до информация за бъдещия язовир Яденица. Питаме БДУВЗБР и БДУВИБР - водохващанията за тоя язовир имат ли разрешения за водовземане/ползване. Ако имат - да ни дадат координати на водовземанията. Да скиваме кво ша ни отговорят.

Лоши:
В Благоевград и Пловдив са допуснали груба грешка в новите ПУРБ - определението за минимален допустим отток са изтървале най-важната раута. Сигурно и другите са я изтървале, нарочно, обаче неъм нерви да ги проверявам. Идеята е - праиш си проекто по технийо ПУРБ, внасяш го и те ти го одобряват с престъплението барабар - щото отговаря на ПУРБ-о. После ако некой възрази срещу тоя проект, както ние - те най-щастливо му викат, абе верно има нарушение на законо, обаче сроко за възражения е изтърван.
Ся сме ги информирале, че са сбъркале в определението - да скиваме кви ша ги дъвчат.

Ужасяващи:
Докат се ровичках за възражението срещу Яденица, скивах картата на бъдещите ВЕЦ в Благоевградскийо район. Припаднах и още не съм се свестил.

Верно, знаех, че са 516 парчета, обаче ако ги скиваш наживо на картата - лошо ти става. Всяка речка, на която сте били, или не сте били, сте я чували, или не сте - поне по пет-шес парчета едно след друго, да знаете.

Честно да ви кажа, ся ми иде да си изтеглиме жалбите и да напишеме нови. Прекалено меки бехме, нежни и любезни - да не обидиме некой. Пообидихме ги, но само малко и нежно. Лако и тужно - така да се каже. А тия са ебааааси престъпниците. Немат капка милост.

Нема ви я качвам тая карта, че ша последват психически разстройства у клубо. Търсете си я сами, на собствена отговорност.

Поздрави
ZWQRA


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 28 Яну 2016, 19:38 
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2014, 14:18
Мнения: 581
Здравейте пичове,
Ето сега пак новини:

Днес, 28.01.2016г- се състоя среща на високо равнище в Дирекция Технически правила и норми към МРРБ. Тема на срещата - необходимост от норми за проектиране на ВЕЦ.

Присъстваха - директорът на дирекцията инж.В.Ангелиева, старши експерт инж.С.Георгиева, двама старши експерти от МОСВ, мойта особа и част от врага - един от Министерство на хенергетиката и един от Язовири и Каскади.

Според себе си /т.е. съвсем обективно погледнато/ обосновах необходимостта от норми железно. Показах им безброй случаи, в които едно и също нещо е направено по няколко начина и само един от тях е правилен, безброй други глупости проектирани и т.н. Вие си знаете за кво става дума.

Реакцията на МРРБ и на МОСВ - те са обхванати от колеблива неувереност по въпроса. Разбрахме се да напишат писмо до КИИП /тва е Камара на инженерите/ и да ги питат официално какво мислят те. Решението е правилно, ако ме питате. Лошото е, че в КИИП ще питат хидроинженерите, а те норми не щат. Как иначе ще си правят каквото си искат? Да не говорим, че самите норми само те могат да ги напишат.

Най-интересното е, че те си мислят, че далаверата ще продължава вечно. Викам им - като сте толко отворени, що не идете в некое село да се пофалите в кръчмата, че ВЕЦ-ът наблизо сте го проектирали вие? Особено случая с Хайредин - що не иде там проектанто да се пофали???

Както и да е - в КИИП иъме некои средства за натиск, да скиваме... Но вероятността да надделеят свестните хидроинженери там е малка. Има и свестни, да знаете. Те са голямата част всъщност и на тях също им пука. Лошото е, че магаретата - дваесетина човека на брой са въоръжени със зъби, лакти и нокти и ша се борят, а те са по-активната и нахалната част. Некадърниците винаги са си били такива и тва си е.

По-интересното - стана дума и за язовир Яденица. Тука врагът от хенергетиката реагира - вие кво искате вика на фалцет, и Яденица ли да събаряте? Викам - ми да, ако не отговаря на законо, кво толкоз? Ние ша се бориме, но може и да не ви победим. Секи случай, понеже вече съм им обяснил кво сметаме да напраим - леко изнервени ми се видеха.
А човекът от Язовири и каскади през цялото време дума не обели. Мълча като гроб, така да се каже. Изглежда беше преценил риска - а каже дума, да почна да показвам те кви ги дъвчат, та се беше снишил и му се размина. А и целта беше - обсъждане необходимостта от норми, а не да ги мачкам за останалите неща. По тоя въпрос друг път ша се разпраяме.

Абе общо взето новината е добра, но трябва още да се напъваме по въпроса.
Така или иначе - борбата продължава...
Поздрави


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 03 Фев 2016, 17:20 
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2014, 14:18
Мнения: 581
Здравейте пичове,
Кратък доклад за случващото се с новата бъдеща наредба за рибните проходи.
Както знаете, в работната група сме включени мойта особа и Пенчо.
Съвсем естествено - парадът ще командвам АЗ!

Вече има първоначален вариант и се дадоха доста предложения.
И веднага се установи една особеност - в тая група има хора, дето не искат да има наредба, а ако ще я има - то тя да е такава, че да не работи изобщо.

Основен идеолог на тая раута е един хидротехнически доцент, който ми беше приятел от детските години. Доста нахален е станал и вече нееднократно предложи наредбата да била с препоръчителни рибни проходи, а всеки да можел да си използва каквито си иска... С други думи - да не са задължителни, т.е. - пак да няма правила.

На всичко отгоре, няколко пъти ме обвинява в некомпетентност по отношение на рибите най-нахално. Както я е подкарал, ша вземе да издокара и че не моем ги ловим. Да не говорим с къв негативизъм приказва за риболовните клубове. Иъм чуството, че е забравил защо като малък ми викаха Митьо Звяра, дано не се наложи да му го припомням.

НО, ние с Пенчо сме в тая група, за да следим наредбата да стане приложима, а не да е пълна с вратички за заобикаляне. Затова съм се заклел да търпя и ще търпя докато мога и повече даже.

Единствено ме е страх на бъдещата среща, тоя галфон да не се изкаже нещо пак с неуважение, че...
Абе както е казал поетът:

Подкрепи и мен ръката,
Та кога възстане робът,
В редовете на борбата, т.е. - заради Наредбата,
Да не скоча през масата и да го удуша.

Поздрави
ZWQRA


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 04 Фев 2016, 20:25 
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2014, 14:18
Мнения: 581
Здравейте пичове,

Получихме покана за участие в Световния ден на миграцията на риби.

Ето директни линкове към събитието:

https://www.facebook.com/WorldFishMigrationDay

http://www.worldfishmigrationday.com

Говорих със Стани Мънков и се разбрахме, че те ще организират чистенето на Панега, заедно с дечицата от околните училища.
Датата е 21.май 2016г. - събота.

Казвам ви отсега, да си праите сметката. Безкрайно важно е да се включат колкото се може повече хора. Ако се съберат достатъчно за Панега, ние може да изчистим някоя друга.

Да знаете, че съм заплашил Басейновите Дирекции, че ние ще им дадем пример за участие. Предложил съм им - да премахнат по един бент на същия ден. Обаче ние трябва да им дадем примера, а после да ги обвиняваме, че те не са свършили нищо.

Ха да ги видим сега.

Поздрави


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 07 Фев 2016, 16:42 
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2014, 14:18
Мнения: 581
Здравейте пичове,
Абе вчера, покрай залисията на официалното откриване, дето ме занимавахте да ви покaзвам как да ги ловите пустите риби, забрайх най-важната новина.

Получихме отговор от ЕБВР /тва беше Европейската Банка за Възстановавяне и Развитие, да ви припомня/. Отдел Околна среда и Социални въпроси любезно ни отговаря, че вече са преосмислили участието си в подобни проекти, като през 2014 са въвели нови правила за оценка на вредите върху природата.

Смятат също така да задълбочат оценките на въздействието, да засилят проверките и да започнат работа по изследване и прилагане на смекчаващи мерки, след като очевидно съзнават, че са оцапали работата /без да си го признават открито/.

Ние пък изразихме готовност да им помагаме. Например - запознахме ги с каскадата Среден Искър, дето между ВЕЦ-овете Лакатник-Свражен-Оплетня НЯМА РЕКА, като споделихме колебливата си неувереност, че ще бъдат открити подходящи смекчаващи мерки в тоя случай и тънко, нежно им намекнахме, че проблемът е бил очевиден в самото начало на проекта /разбирай-не е трябвало да го финансират/. Тънко и нежно, за да не нараниме техните чуствителни душевности.

Понеже не признават открито, че ще им дойде акъло както трябва, и смотоляват с половин уста нещо за устойчиво развитие, ги информирахме за единствената устойчива тенденция по отношение на ВЕЦ-овете у нас, а именно че:
Хората във всяко населено място, като чуят навреме, че некой ща им праи ВЕЦ наблизо, се вдигат на бунт - конкретен пример им дадохме със селата Ребърково и Люти брод, които протестираа срещу третийо етап на каскадата Среден Искър.

Ха да ги видим, как ще я дофинансират тая каскада сега!

Само пропуснахме да им споменем за случая с Хайредин. Под това село, на Огоста има предвидени още десетина ВЕЦ-а. Забраихме да им кажем, че тия ВЕЦ-ове нема ги бъде - не заради нас, а заради местните хора. Искам да го видя тоя, дето ша строи нов ВЕЦ там, как бабичките ша го гонят с тоягите.
Сметам тоя пропуск да го изправя в следващата кореспонденция по въпроса.

Поздрави
ZWQRA


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 16 Фев 2016, 21:15 
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2014, 14:18
Мнения: 581
Здравейте пичове,

Кратък доклад за днешното събитие или по-скоро - днешния Цирк, наречен Обществено Обсъждане на ПУРБ на Западно Беломорски Район.

Резултатът с две думи - аз съм потресен!
С три думи - Нема Таков Дзвер!

Иъм предвид шевката на БДЗБР - Вангелия Иванова. Тая женица е изпаднала в дълбока житейска грешка, като си е збъркала местоработата тежко.

Треало е да я назначат за неква у енергетиката, а не в структура на МОСВ, отговорна за опазването и „устойчивото” използване на водите. Заела се е „устойчиво” да изкарва кинти от рекичките ни и тва си е. Нема опазване, нема спорт, нема къпане, нема риболов. Нищо нема, освен ВЕЦ.

Даже гордо сподели, че за миналата година била изкарала 3.6 милиона кинта от такси за водоползване. Като я знам кво сме наблюдавали на нейната територия, включително в НПРила, напрао не ми се говори.

А като знам колко кинта е гепила и за новия ПУРБ - въобще нема с кво толко да се гордее. За толко мижава сума... Изглежда не осъзнава, че водата дето трябва да опазва и управлява, всъщност е водата на всички, а не нейната бащиния.

Да не говорим, че неколко пъти има наглостта да разправя, че от индустрията си взимали заплатите - го разпрая баш на хората, от чиито данъци се изхранва и от същите данъци е гепила за оня парцал - ПУРБ на ЗБР

Чакай, че както съм потресен, пак почва да ме обфаща Харата. Имаше още нещо, ама кво беше....

А, да - важна новина. На срещата осъществиха контакт с нас от Енергопро. Тва беше операторът на Петрохан, Санданска Бистрица, Пиринска Бистрица и тва онова. Също разговаряхме на високо ниво с представител на неква организация, дето я забраих как точно се казва - Хидроенергия или нещо такова - организация на некои собственици на ВЕЦ.

С други думи - разговаряхме с врага. Обаче теа ми изглеждат разумни хора засега. Постигнахме съгласие, че анархията няма да продължава вечно, както и че всички разумни собственици би трябвало да осъзнават най-важното - колкото повече стават на клона, и колкото по- го режат сами ... накрая ще го отнесат всички! И свестните ще го отнесат! И Вангелия ще го отнесе със сигурност!
Другата седмица ще осъществим среща, заедно с Иван Мишев от Благоевград - да обсъдим некои неща. Съобщавам тая работа - защото подобни контакти са много хлъзгава плоскост и трябва всички да знаят. И Пенчо ако има време - и него ша вземем. След срещата, ще докладваме пред управителния съвет кво е станало.

Но да се върна на Вангелия Иванова и на БДУВЗБР - тея грешки на околната среда и водите.
Същата има наглостта официално да заяви, че нарушението на закона в издаденото разрешително за водовземане на Петровска река, щяла да го опраи чак 2021г. А това всъщност значи, че нема да го опраи, щото нема да е директор тогава. Най-много да се опитва да продава минерална вода пред банята в Марикостиново, ако ме разбирате кво иъм предвид.

По повод описаното в началото, поeъме ангажимент да докажем на всички останали в тая държава, колко е устойчива дейността на БДУВЗБР по унищожаване на рекичките ни тая година. Напраиха основна ключова грешка - реките в техния регион са наша територия, а не тяхна! Първата хваната пъстърва, която видях - беше на приток на Струма, преди 48 години... Само че тогава немаше Вангелия Иванова, немаше БДУВЗБР и немаше ВЕЦ, а имаше реки и имаше риби.
Само да поспадне водата и ги почваме.

Поздрави
ZWQRA


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 21 Фев 2016, 20:36 
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2014, 14:18
Мнения: 581
Здравейте пичове.
Утре ще се срещаме с Енергопро и с организация на собствениците на ВЕЦ.
Ето какви послания ще им връчим:

Точки за обсъждане с операторите на ВЕЦ/МВЕЦ

1. Идилията, при която 90% от собствениците крадат всичката вода и ни карат да плащаме прескъпо за тока, произведен и от откраднатата вода, няма да трае вечно.

2. Всяко съоръжение, проектирано, изградено и функциониращо в съответствие със законовата рамка е, и ще бъде оценявано от нас с положителна оценка. Основен въпрос за подчертаване - всички процедури трябва да са кристално законни, като се започне от ОВОС/ОСВ, премине се през разрешителните за водовземане/ползване и спазването им в проектите, през рибни проходи, чиито проекти са съгласувани от ИАРА и работят и в двете посоки и т.н. С други думи - ние ще оценяваме и законността на съгласувателните процедури. Засега не го правим, иначе всичко щеше да е в черни фотоапарати. Примери - разрешителни за водовземане на Янтра при Долна Студена, на ВЕЦ Румянцево 2, ОСВ на каскада Среден Искър, МВЕЦ Своде и т.н. В мига, в който се построи третият етап на каскадата Среден Искър - всички ВЕЦ от дефилето, до вливането в Дунав, ще станат черни! 99% от новите ВЕЦ нямат съгласувателни писма за проектите на рибните проходи от ИАРА. Друг пример - за Каскадата Петрохан има Водостопанско изследване на поречието на р.Огоста от Весела Захариева УАСГ, което е пълна лъжа. На стр.5 - „Енергийното използване е съсредоточено в Петроханската каскада. Поради климатичните условия и залесеността на територията на каскадата, както и в резултат на дългогодишната експлоатация на съоръженията (около 50 год.), няма критични състояния на речните екосистеми под водовземанията. На редица участъци по деривацията има развита блатна растителност.” Тая женица изглежда не е ходила там, за да види, че реките ги няма. Всъщност - от определена гледна точка е права - няма критични състояния на речни екосистеми, защото реките ги няма. Не наемайте такива хора. Те ви правят временна лоша услуга.

3. С други думи - операторите не са заинтересовани от фалшиви становища, оценки на въздействие, на съвместимост, проекти, одобрения и т.н. Че са фалшиви се доказва много лесно. Например - търсете най-добрите проектанти, а не боклуците да ви доказват разни глупости, само и само да се спести някой лев. Пример - ЕТ МАРА Мария Марчева, Ангел Захариев, Игнат Игнатов, СВЕКО Енергопроект.... Всеки проект на Ангел Захариев ще бъде оценяван негативно, без да го гледаме. Тоя престъпник трябва да бъде спрян! Търсете проектанти ХТС като на МВЕЦ Ленища /само водовземането, а не канала/ или на МВЕЦ Тъмръш - въпреки че и там имаме забележки към рибния проход. В сравнение с останалите, тези две водовземания са направо прекрасни.

4. Не се доверявайте на всички проектанти ХТС. Пример - деривация Джерман Скакавица! За язовир Яденица направо не ни се говори.

5. Всички собственици на съществуващи ВЕЦ/МВЕЦ са заинтересовани да се спазват законите от всички.
В противен случай чашата на недоволството ще прелее. Всяко село, в което местните хора чуят, че ще им правят нов ВЕЦ, вече се вдига на бунт. В този смисъл - забраната за нови ВЕЦ почти се е състояла, та инвеститорите трябва да се крият като лалугери, за да не ги разберат хората навреме. Ние нямаме никакъв принос за тая работа. Заслугата е на действащите ВЕЦ.

6. Всички собственици на съществуващи ВЕЦ/МВЕЦ са заинтересовани да се спазят не само законите, но и здравия разум. Например - всяко водовземане трябва да се преправи така, че да може да се мери водното количество, въпреки че ЗВ не го изисква. Друг пример - ЗВ и НК трябва да се променят така, че при пресушаване на реката не само да се отнема разрешителното и да се спира дейността, ами собственикът трябва да ходи в затвора. В НК е предвидено за бракониерски улов на риба в особено големи размери да се ходи в затвора и има вече вкарани такива престъпници.

7. Всички собственици на съществуващи ВЕЦ/МВЕЦ са безкрайно заинтересовани да не се строят повече ВЕЦ/МВЕЦ. Ако се изпълнят всички инвестиционни намерения за ВЕИ - народът няма да издържи на цените, нито на ликвидирането на природата, няма да има какво да правим толкова ток /понеже не става за ядене, а в скоро време няма да има на кого да го продаваме../ Пример - само в Североизточна България са предвидени за изграждане 7/седем/ гигавата ветрогенератори... Януари 2016 в най-студения ден, пиковото потребление беше 7/седем/ гигавата.

8. Всички собственици на съществуващи ВЕЦ/МВЕЦ са безкрайно заинтересовани от подобряване на собствения си имидж и на имиджа на ВЕЦ/МВЕЦ. Не може да направиш нова ВЕЦ, да туриш до водовземането или до сградата, която вие като линейка, пейки, пързалки, детски катерушки и т.н., да крадеш всичката вода....и да си завреш главата в задника, надявайки се да ти се виждат само катерушките.

9. Как би могъл да се подобри имиджът? Собствениците трябва сами да преценят. Два примера - да зарибяваш над водовземането, след като си пресушил реката отдолу - не става. Ако си пресушил реката - не се мъчи да си подобряваш имиджа. Ако не си - има надежда. Например - може да положиш усилия рибния ти проход да заработи и в двете посоки, да може да ти се мери водното количество точно, да участваш в смекчаващи мерки на друго място в държавата. Да речем - да финансираш премахването на някоя хипер вредна миграционна барирера като бента на Янтра при Долна Студена.... Да настояваш пред държавата подобни мерки или мерки за измерването на водата да бъдат включени в ПУРБ и т.н. Или мерки при маловодие - да се спира производството. Това е хипер важно - свидетели сме, как някои собственици го спазват. Т.е. - те са най-заинтересовани и останалите да го спазват!!! Това важи само ако искаш да бъде въведен малко ред, де...

10. Още по-малко може да не даваш вода за пиене или за напояване, или да наводниш някое село... Нищо че някакъв „експерт” е доказал, че селото се наводнявало по други причини /Случаят с ВЕЦ Елена при Хайредин/. При баража водното ниво е повдигнато с точно 4.65 метра и подпочвените води се били вдигнали по други причини??? Нямате интарес от такива експерти!

11. Бързия и Заножене трябва да имат чиста вода за пиене!
- Ама те използвали водата и за напояване? Първо - не всички я използват за напояване. Хващаш тези, които я използват за напояване, и им разказваш играта. Второ - докато водата е мътна и не става за пиене - напояването е с предимство пред производството на ел. енергия. Заинтересован си водата да стане чиста и да не се използва за напояване.
- Водовземанията на каскадата Петрохан не отговарят на закона.
- Деривационните канали на каскадата Петрохан са брутално неефективни, с огромни загуби на вода по трасето. За Искрецки и за Стругарница гарантираме. Това може много лесно да се провери, като се измери колко вода е хваната и колко достига до изравнителите.
- Ама съоръженията били на НЕК? Обаче ти печелиш от тая работа. Принципът “quo bono” в действие. Поначало приватизацията на тая каскада е престъпление срещу обществения интерес - операторът ще инвестира в пет бурми за иновации, а държавната НЕК /т.е. - и ние/ ще плаща за реконструкциите на каналите и изравнителите, както вече частично е станало.
- Без инвеститорът да е виновен конкретно, той е трябвало да осъзнава, че се свързва завинаги с НЕК - най-големия престъпник срещу природата у нас.
- Ама ако всичко влезе в съответствие със закона - тогава Монтана и Враца ще останат без вода за пиене? Ами да си оправят загубите, да търсят други източници и да не напояват и те.
- Ама нищо от гореописаното не зависи от оператора? Ако мисли така, тогава... формално за момента е прав. Ние просто даваме идея в коя посока може да положи усилия, за да си подобри имиджа. А не да казва на местните хора - „аз съм си платил за водата”, която не стига до тях. Рано или късно проблемът ще бъде решен. С негова или без негова помощ.

12. Всички оператори на големи хидро мощности трябва да осъзнават, че вредата от малките мощности, отнесена към произведен киловатчас, е брутална. А негативното отношение го отнасят всички равномерно. Интересен пример - МВЕЦ Тъмръш /5 мегавата/, срещу МВЕЦ Неси /0.6 мегавата/ или МВЕЦ Милина /0.585 мегавата/

13. Всички оператори на ВЕЦ трябва да осъзнаят, че имат нужда от директори на БД като Плевен и Пловдив, а не като Вангелия Иванова. С други думи - трябва да има балансиран подход. Всеки дебалансиран двигател гръмва. Например - БДИБР сами са си записали мерки за измерване на водното количество и за спиране на дейността при маловодие без да им ги предлагаме, а Вангелия Иванова... Изглежда не знае, че предишни ръководства на БЗУВЗБР са издавали такива заповеди.

14. Всички оператори на ВЕЦ трябва да осъзнаят, че имат нужда от по-малко врагове, независимо колко са силни в момента и с кои партии са свързани. Засега идентифицираните им врагове са - ядрено лоби, газово лоби, ТЕЦ-ово лоби, петролно лоби, останалите ВЕИ - особено те! Някой ден ще се стигне дотам, да решаваме кои ВЕИ са най-малко вредни. Ако се изградят всички планирани мощности.... Бихме искали да напишем и природозащитните организации сред враговете, ама там работата е малко странна и необяснима. Във всеки случай - не им трябват и риболовците като врагове! Риболовците вече са им врагове, а сред тях има от престъпници до министри.

15. Не пречете на наши хора да снимат ваши съоръжения. Не правете грешката да подценявате ситуацията. По принцип нашите хора са инструктирани да не бъдат забелязвани. Когато е невъзможно и ако има охрана - инструктирани са да искат разрешение. Всяко съоръжение, до което не е позволен достъп, ще става черно завинаги. Плюс това - следващия път ще отидем достатъчно хора, за да го снимаме.

16. Ние сме прекалено дребни и се нуждаем от силни съюзници за някои от нещата, срещу които се борим. Въпреки че сме врагове за останалото. Иначе как ще спрем следващата огромна лъжа - язовир Яденица? Това е по-голяма глупост даже от Джерман-Скакавица.

17. Дайте ни поне едно основание да казваме по някоя добра дума... , имайки предвид, че нищо от нещата, които са станали или ще станат, не зависи от нас. Най-много зависи от всички собственици на действащи ВЕЦ и от местните хора. Ние можем само да казваме по някоя дума, добра или лоша, когато и пред когото трябва, представяйки доказателства за това.


Последно - водата е най-ценният обществен ресурс. В някои Европейски държави вече се събарят язовири в защитени зони и територии, а в други е забранено изграждането на ВЕЦ за цялата територия на страната - за Дания сме сигурни.

Пропускаме още безброй неща, необходими за да се въведе ред. Освен това сме сигурни, че всички ги знаят и няма нужда ние да им ги казваме. В крайна сметка - делото за спасяване на давещите се е...
Стига само да има вода, в която да го направят.


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 23 Фев 2016, 17:47 
Offline

Регистриран на: 07 Мар 2014, 11:23
Мнения: 175
Димо, какво стана на срещата?


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 23 Фев 2016, 20:44 
Offline

Регистриран на: 18 Мар 2014, 14:18
Мнения: 581
Абе чекай, че ся събирам данни за Яденица - да пишеме писмо до Европата, та неъм мноо време.
Ако ви кажа кви раути съм набарал и имаме доказателства - ша паднете от коня. Медиите като научат, гоуем смех ша падне...

На въпроса с две думи - дупка в морето стана.
Срещнаха се разумни и възпитани хора и не знам кво се разбраха. Те - по-възпитани от нас, де.
Ние си връчихме посланието, дадохме допълнителни обяснения и така.

Те нежно се опитаа да ни обясняват колко са убави ВЕЦ-овете, но се спряха навреме. Викам им - като са толко убави, що проектантите им не се фалят? Да ги видиме кой-кой ВЕЦ е проектирал? Що проектанто на Хайредин не отиде в селото и да си пофали у кръчмата?
Понеже промениха мястото на срещата да е в грандхотел София, че беа на неква среща там, им викам - те тоа хотел аз съм го проектирал и се фаля налево надесно без никъв пробуем! Що ония тъпанаре не се пофалят?

Обаче те нема кво да напраят. В тая Хидроенергия членуват Каскада Среден Искър, Ретиже, Благоевградска Бистрица и другите не запомних. Ясно ви е за кво става дума.
Шефът е от Енерго Про, съгласен е, че трябва да се спазва законо, ама другите, като не го спазват? И Енергопро не го спазва на Пиринска Бистрица, де. Сигурно и другаде, ама още не сме ги набарале.

Как ша им каже да си исфърлят Оценката на стeпента на въздействие за Среден Искър, за която са платиле на екпертите да излъжат? Тая оценка ако я бехме набарали навреме, щехме да я напраиме на кайма...

Нема е лесна тая раута - те да се променят според мене..

Секи случай, ние сме си дали посланието, те сега трябва да мислят. Кой знае - мое им дойде акъло, ама не ми се верва. Едно от нещата дето треа да ги напраим е - да се срещаме с посланиците на Чехия, Италия, Германия, Австрия и т.н. Ша го напраиме некой ден. Тръшваме Яденица и после им разказваме играта и на тех.

Поздрави
ZWQRA


Върнете се в началото
 Профил  
 
МнениеПубликувано на: 23 Фев 2016, 22:59 
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Мар 2014, 23:22
Мнения: 196
Цялата ни енергийна система е гнилоч, а нещата с Яденица са мащабен гнилоч.


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 369 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 37  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
cron
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
The content of this site is licensed under Creative Commons BY-NC-SA 3.0 License
Copyright (cc) Риболовен клуб "БАЛКАНКА" - Криейтив Комънс BY-NC-SA 3.0